Ar pasyvių ir aktyvių žmonių tipai gali būti kartu?

santykiaiIeškant antrosios pusės, dažnai atkreipiamas dėmesys į antrosios pusė savybės. Dažnai vadovaujamasi tipų teorijomis. Vienas dažnesnių pasirinkimų – intravertų ir ekstravertų analizė. Teigiama, kad šie du tipai yra per daug skirtingi, jog būtų galima sukurti darnią šeimą. Tačiau, ar tai yra tiesa – niekas nežino. Teorijos ir lieka tik teorijomis, bet praktika rodo visai ką kitą. Analizuojant asmenybės tipus, reikėtų į viską žiūrėti detaliau, o ne tik į asmenybės tipo pavadinimą. Kokia yra asmenybė – nusako daug apibūdinimų ir charakterio savybių. Vis dėlto, pasigirsta daug teiginių, kad intravertai gali sukurti šeimas su ekstravertais. Tad, apie tai plačiau kalbame šiame tekste.

Intravertai nereiškia, kad jie yra visiškai užsidarę savyje. Kuriant santykius su tokiu žmogumi, reikėtų detaliai paanalizuoti žmogaus būdą. Trumpai tariant, ekstravertams yra būdingas labai ramus gyvenimas su mažesnių aplinkinių žmonių ratu. Tokie žmonės nenoriai bendrauja su naujais žmonėmis, nenoriai su jais susipažįsta. Taip pat jie mieliau laiką leidžia namuose nei kažkur išvykdami. Bet, reikia paminėti, kad intravertai ne visada yra maksimalūs intravertai. Asmuo gali būti pusiau toks, pusiau anoks. Tad, čia labai svarbu atsižvelgti kiek procentų žmogaus charakterio sudaro intravertiškumas.

Žmonės, kurie yra pusiau intravertai ir pusiau ekstravertai, geba bendrauti su abiejų tipų žmonėmis. Trumpai tariant, tokių žmonių charakteris yra gana įdomus, nes jie gali prisitaikyti prie esamos aplinkos. Tuo labiau, nereikia pamiršti, kad net ir didžiausi intravertai, su specialistų pagalba, gali būti gerai bendraujantys. Tiesiog tokie įgūdžiai gali būti išlavinami, o tai būtų jau maža problema kalbant apie santykius.

Kalbant apie santykius, kuomet viena pusė yra intravertas, o kita – ekstravertas, reikėtų manyti, kad tokie santykiai įmanomi, tačiau tam reikės įdėti nemažai pastangų. Taip pat reikėtų atidžiau apžvelgti kitas savybes. Mat, vienas žodis, apibūdinantis asmenybę, yra kaip ir niekinis, nes asmenybę sudaro būtent viskas charakterio savybių komplektas. Juk antrąją pusę kiekvienas renkasi pagal daugelį kriterijų, o ne kažkokį vieną konkretų, kurį netgi galima pakeisti.

No Comments

Post a Comment