tinkama burnos higiena

Dažniausios dantų priežiūros klaidos

tinkama burnos higienaApie dantų priežiūrą kiekvienam iš mūsų tenka girdėti dažnai ir daug. Daugelis manome, jog puikiai išmanome, kaip reikia prižiūrėti dantis. Tačiau praktika rodo, kad tai ne visai tiesa. Iš tiesų kasdienio dantų valymo tinkamai dantų priežiūrai nepakanka, o jei dar ir priežiūra rūpinamės ne taip, kaip reikėtų, gali laukti rimtos pasekmės.

Odontologai pastebi, kad vis augiau žmonių renkasi netinkamas dantų priežiūros priemones ir dantų valymui bei kasdienei burnos higienai taiko netinkamus metodus. Populiariausios dantų priežiūros klaidos gali lemti dantų susirgimų atsiradimą. Todėl geriausiai žinoti, kokias klaidas darome ir stengtis jų išvengti.

  1. Dantis valome retai. Pati populiariausia dantų priežiūros klaida – per retas ir per trumpas dantų valymas. Kartais žmonės mano, jog pakanka dantis valyti reguliariai – po kartą kasdien ar kas dvi dievas. Tačiau norint užtikrinti tinkamą dantų apsaugą reikėtų dantis valyti bent jau du kartus per dieną. O dar geriau, jei turite galimybę apnašas nuo dantų nuvalyti ir po užkandžių. Tam nebūtinai vėl dantis valyti su dantų pasta. Pakanka jei drėgnu dantų šepetėliu pravalysite dantis ir praskalausite skalavimo skysčiu.
  1. Nesirūpiname vaikų dantukais. Dantų priežiūros įpročiai formuojasi dar vaikystėje. Deja, viena pagrindinių su dantų priežiūra susijusių klaidų yra daroma tėvelių. Specialistai pastebi, jog vis mažiau vaikų žino apie tinkamą dantų priežiūrą. Iš tiesų prie dantų valymo ir burnos higienos vaikus reikėtų pratinti nuo pirmųjų dantukų atsiradimo. Reguliariai reikėtų apsilankyti ir pas stomatologą, kad kasdienė ir taisyklinga dantų priežiūra vaikams būtų savaime suprantamas dalykas. Taip tikrai pavyks išvengti ankstesnių dantų ar dantenų susirgimų. Be to, su metais įsisavinti naujus įpročius žmogui vis sunkiau, tad geriausiai tokius dalykus kaip tinkama burnos higiena mokytis dar vaikystėje.
  1. Dantis valome netinkamu stiprumu. Dar viena gana dažna klaida, susijusi su dantų priežiūra – netinkamas dantų valymo spaudimas. Vieni žmonės dantis šveičia itin stipriai spausdami dantų šepetėlį, todėl gali būti, kad dantų emalis lengviau nutrinamas. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie dantis valo per silpnai ir tada nepavyksta nuo dantų nubraukti visų apnašų. Geriausiai pasikonsultuoti su odontologu, kuris primins, jog dantis reikia valyti vidutiniškai stipriai, kad pavyktų pašalinti apnašas, bet nepažeistumėte danties emalio.
  1. Renkamės netinkamas priemones. Labai dažnai vizitą pas odontologą paspartina tai, kad dantų priežiūrai renkamės netinkamas priemones ir instrumentus. Štai pavyzdžiui renkantis dantų šepetėlį reikėtų įvertinti, kad jie yra skirtingų rūšių, minkštumo ir naudojimo. Lygiai taip pat atidžiai reikėtų pirkti ir dantų pastą, mat ji taip pat gali būti skirtinga. Vienokią priemonę reikėtų pirkti jeigu skundžiatės dantų jautrumu ir     kitokią, jei ieškote kasdienės priemonės. Be to, vien dantų pastos ir šepetėlio tinkamai dantų priežiūrai nepakanka. Būtinai namuose reikėtų ne tik turėti, bet ir naudoti tarpdančių siūlą bei tinkamo stiprumo skalavimo skystį.

 

No Comments

Post a Comment