Articles Tagged with įgimtos pigmentinės dėmės

įgimtos pigmentinės dėmės

Išskirtinis akcentas ar pavojaus ženklas: ką reiškia mažos dėmelės ant kūno?

 įgimtos pigmentinės dėmės Daugelis jaunų žmonių gėdijasi ir maskuoja ant veido, kaklo ar kitų kūno dalių esančias įgimtas pigmentines dėmes. Tačiau – be reikalo. Daugeliu atvejų visai nepavojingos dėmelės gali būti gydomos, įmanoma šiek tiek koreguoti jų intensyvumą. Paprastai jaunos merginos įsivaizduoja, kad tokios įgimtos pigmentinės dėmės reiškia ankstyvus senėjimo procesus, nors iš tiesų, tokių odos pakitimų gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Žinoma, viena pagrindinių – amžius. Daugelis vyresnio  ar ypač garbingo amžiaus žmonių turi ryškias rusvas dėmes, išsidėsčiusias po visą kūną.

Jauni žmonės, ant kurio kūno yra įgimtos pigmentinės dėmės, dažnai nieko nedaro, arba tik kosmetinėmis priemonėmis užmaskuoja tokius nedidelius odos defektus. Visgi, tai nėra pati geriausia priemonė sumažinti jų matomumą. Priešingai – nuolat dangstomos, užtepamos pudra ir pan. įgimtos pigmentinės dėmės tik ryškėja bei dauginasi. Ilgainiui iš vienos pigmentinės dėmės net ir ant labai jauno žmogaus veido ar kūno gali pasirodyti ir 5 ar 10 tokių pačių nedidelių dėmelių.

Šiuo metu įgimtos pigmentinės dėmės gydomos dermatologijos kabinetuose naudojant įvairias technikas ir įrenginius. Nedidelėms, neryškioms ir negausioms pigmentinėms dėmėms gali būti taikomas medikamentinis gydymas, švelnios pylingo procedūros. Kiek rimtesniais atvejais – mezoterapija ar gydymas lazeriu. Pastarojo metodo būdų – ne vienas ir ne du, todėl dėl tikslios įgimtų pigmentinių dėmių gydymo technologijos vertėtų pasitarti su profesionaliu dermatologu vizito pas jį metu.

Pastebima tendencija, kad jauniems žmonėms įgimtos pigmentinės dėmės labiausiai būna ant veido srities: kaktos, virš viršutinės lūpos, nosies, žandų. Su metais šios dėmės leidžiasi kūnu žemyn ir „papuošia“ nugarą, rankas, krūtinę.

Dar vienas svarbus faktorius, dėl kurio jaunos merginos ir vaikinai kenčia įgimtų pigmentinių dėmių paryškėjimą, yra saulė. Dažnai jos spinduliai koreguoja odos pigmentaciją: melanocitai pagamina daugiau melanino, dėl kurio išryškėja šie odos trūkumai. Be abejo tam tikrš medžiagų trūkumas organizme irgi tiesiogiai susijęs su dėmių išryškėjimu. Jeigu jaunuolis valgo per mažai maisto produktų, kuriuose yra vitamino A, C, B grupės vitaminių įgimtos pigmentinės dėmės paryškės. Moterims dažnai įtakos turi ir pasikeitimai endokrininėje sistemoje.

Taigi, nesvarbu, kiek jums metų, svarbiausia ne dangstyti problemą, bet ją spręsti.