Articles Tagged with interneto puslapių kūrimas

BDAR verslui – ką reikėtų žinoti ir kaip pasirūpinti?

Nuo 2018 m. Lietuvoje įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), kai kam šis dokumentas vis dar kelia daugybę klausimų. Pasitaiko atvejų, kai BDAR verslui vis dar yra nesuprantamas dalykas, todėl ne visi verslai užtikrina šio reglamento įgyvendinimą. Ką reikėtų apie tai žinoti ir kaip viskuo pasirūpinti?

Kam taikomas BDAR?

BDAR reglamente daugiausiai kalbama apie klientų asmens duomenis, kuriuos ES lygmenyje kiekvienas jų valdytojas įpareigojimas saugoti ir tvarkyti pagal itin griežtus reikalavimus. Todėl BDAR verslui yra labai svarbus dalykas, nereikėtų numoti į tai ranka. Kiekvienu atveju, kai verslas dirba su klientais ir tvarko jų duomenis, jam privalo laikytis BDAR reglamento ir jame numatytų reikalavimų, nepriklausomai nuo klientų ar verslo dydžio.

Kuo reikia pasirūpinti verslui?

Lietuvoje BDAR taikymą ir jo laikymąsi prižiūri Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Ji yra parengusi daug medžiagos verslui, kur galima sužinoti, kaip laikytis BDAR ir kokius reikalavimus reikia įgyvendinti. Pasikeitus reglamento nuostatoms, atnaujinama ir informacija. Visgi, tai yra gana specifinės žinios, kurias vien perskaityti nepakaks. Labai dažnai žmonės, kurie šioje srityje nedirba arba nesusiduria su tuo, net ir perskaitę reikalavimus, nežino, kaip visa tai įgyvendinti savo įmonėje.

Kur kreiptis pagalbos?

Todėl Lietuvoje galima gauti kvalifikuotos pagalbos ir užtikrinti, kad BDAR verslui būtų pritaikytas tinkamai ir atitiktų visus keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, jeigu vis dar nepasirūpinote tam tikrais reglamento įgyvendinimais, galite kreiptis į įmones, kurios teikia pagalbą. Bus atlikta Jūsų įmonės duomenų analizę ir nustatyta, ar tinkamai yra renkami ir saugomi duomenys, ar reikėtų atnaujinti tam tikrus procesus, pasirūpinti papildomu saugumu. Visa tai įvertins ir atliks profesionalai, Jums nereikės spėlioti, ar viską darote tinkamai. Tai yra nebrangiai kainuojanti paslauga, kurią pasirūpinus, būsite tikri, kad įmonė atitinka visus BDAR reikalavimus. Ši investicija yra labai nedidelė, palyginus su tuo, kas gali grėsti įmonei už BDAR pažeidimus.

Kas gresia už BDAR pažeidimus?

Kadangi BDAR reikalavimai labai griežti, nusižengimai taip pat yra reglamentuoti taip, jog užtraukia baudas ir jos yra gana didelės. Pagal reglamentą, Lietuvoje už jo pažeidimus, gali būti taikomos baudos, kurios yra skaičiuojamos pagal įmonės pajamas ir gali siekti netgi šimtus tūkstančių ar daugiau. Todėl labai svarbu vengti BDAR pažeidimų, kuo greičiau užtikrinti, kad įmonėje būtų laikomasi visų reglamento reikalavimų ir nesudaryti galimybių institucijoms skirti įmonei baudas.

Svetainių kūrimas: pasidaryk pats, ar kreipkis į profesionalus?

Interneto puslapio kūrimasKai pradedi verslą, interneto puslapio kūrimui lėšų numatoma minimaliai, arba nenumatoma iš viso. Tai didelė klaida! Kaltas požiūris – viską galiu pasidaryti pats. Deja, su laiku paaiškėja, kad viskas ne taip.

Svetainė – jūsų darbuotojas, tik virtualus

Labai sveikintinas tų įmonių požiūris, kuris traktuoja interneto svetainę kaip papildomą darbuotoją pardavimų skyriuje. Aišku, tas darbuotas yra virtualus, tačiau jis dirba daugiau už visus, nes parduoda prekes ar paslaugas 365 per metus, 24 valandas per parą. Jam nėra išeiginių, atostogų, nereikia mokėti už viršvalandžius ar mamadienius. Tai idealus darbuotojas, kuris prašo labai nedaug – profesionalios išvaizdos, gerų parduodančių tekstų, kokybiškų iliustracijų, stabiliai veikiančio hostingo. Visa tai kainuoja apie 500-700 eurų. Toks pradinis mokestis. Vėliau reikės tik tų 5 eurų per mėnesį už hostingą, kuris, beje, daugiau bus užsiėmęs jūsų įmonės el. pašto laikymo, o ne svetaine. Svetainiu kurimas kainuoja nedaug, nes dizainas yra perkamas, tad lieka tik viską gražiai paruošti. Gali būti, kad už gerus parduodančius tekstus sumokėsite net daugiau, nei už puslapio sukūrimą. Štai visos jūsų darbuotojo išlaidos. Atminkite, kad per metus jis dirba 8760 valandų, o tai reiškia, kad jam reikia „mokėti“ vos 8 centus už valandą per pirmus metus. Antri metai bus beveik nemokamai, jei nekeisite tekstų ir nereikės pridėti jokių papildomų funkcijų. Praktiškai idealus darbuotojas…

Už ką imami pinigai?

Svetainių kūrimas kainuoja 500 eurų? Pasiaiškinkite, už ką imami pinigai. Dizainas kainuoja 50-80 eurų. Hostingas turi būti valdomas jūsų įmonės, tad į šią kainą negali būti įtraukiamas. Interneto vardo 12 eurų per metus mokestis taip pat. Kas bus padaryta už likusius 400 eurų?

Gal į šią kainą įtraukiamas pirminis turinio sudėjimas? O gal bazinė vidinė SEO optimizacija? Ar projektų vadovas jus konsultuoja, kaip naudotis WordPress sistema, kuri greičiausiai ir bus naudojama kuriant jūsų tinklalapį? Būtinai išsiaiškinkite, kad tiksliai žinotumėte, kas kainuoja brangiausiai.

Pasidarysiu pats, vėliau profesionalai perdarys…

Tas „vėliau“ neateina keletą metų, o puslapis vis dar atrodo, kaip senas tekstinis blogas. Deja, tokių įmonių puslapių yra nemažai. Tai reiškia, kad jūs gavote labai gerą pardavimų vadybininką, bet jam leidžiate pardavinėti tik po 1 valandą per dieną, be telefono ir tik tiems žmonėms, kurie netyčia užklysta į jūsų biurą. Visą kitą laiką jis tiesiog palaiko kompaniją jūsų darbščiausiems pardavėjams ir projektų vadovams. Štai kuo gresia „pasidarysiu pats puslapį“.

Patys galite pasidaryti asmeninį tinklaraštį, kuriame rašote savo šeimos įspūdžius iš savaitgalio kelionių ir dalinatės savo draugų ratelyje. Rimtus įmonės puslapius reikia patikėti tik profesionalams, jei neturite savų programuotojų, galinčių nuolatos rūpintis puslapiu ir jo atnaujinimais.

Svetainių kūrimas dabar nėra labai brangus, kaip prieš dešimtmetį, todėl tikrai rasite gerą ir kokybišką paslaugą.

internetinių puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrimas. Kaip užsakyti paslaugas saugiai?

internetinių puslapių kūrimasElektroninėje erdvėje ieškantiems tinklapių kūrėjų verta būti atidesniems, nes tai gali padėti apsisaugoti nuo sukčių. Interneto puslapių kūrimas irgi neretai neapsieina be ginčų ar aferų. Dėl to patariama visada kreiptis į tuos specialistus, kurie jau yra įgiję daugiau patirties ir jau turi sukaupę šiokį tokį atsiliepimų kraitį. Tie atsiliepimai padeda lengviau filtruoti specialistus pagal jų siūlomą paslaugų kokybę. Trumpai tariant, kuo geresni atsiliepimai, tuo didesnė tikimybė, kad paslaugos bus atliktos kokybiškai. Norintiems užsisakyti tokias paslaugas, kurios būtų atliktos be priekaištų, patartina vengti mėgėjų pasiūlymų, kuriuose pabrėžiamos labai mažos paslaugų kainos. Tos mažos kainos dažniausiai ir išduoda prastą paslaugų kokybę.

Tam, kad internetinių puslapių kūrimas būtų užsakomas iš patikimų specialistų, jums reikės pasitelkti paprastas paieškos sistemas. Trumpai tariant, per jas dažniausiai žmonės ieško visų paslaugų teikėjų. Būtent tinklapių kūrėjus irgi reikėtų ieškoti tokiu būdu. Turint specialistų sąrašą, paskui reikėtų kiekvieną jų paanalizuoti. Tiesiog reikėtų ieškoti atsiliepimų. Kaip pradžioje minėjome, kuo geresni atsiliepimai, tuo geresnė paslaugų kokybė siūloma. Jeigu iš jūsų susidaryto sąrašo išsiskiria keli specialistai, kurie turi nemažai neigiamų atsiliepimų, tuomet juos iš to sąrašo patartina braukti lauk – negaiškite su jais laiko. Tada liks tik pasidomėti kainomis ir tiek.

Interneto puslapių kūrimo paslaugos dažniausiai yra užsakomos vienoda tvarka, nepaisant to ar užsisakote paslaugas iš įmonės ar iš privataus specialisto. Jums reikia nurodyti informaciją, kurioje būtų smulkiai aprašyta kokios interneto svetainės norite. Jeigu yra galimybė, pateikite ir preliminarų svetainės maketą, jog specialistams būtų lengviau susigaudyti ko jūs norite. Kai specialistai matys visus niuansus ir darbų kiekį, jie galės pateikti galutinę kainą ir nurodys terminą, per kurį bus atlikti visi darbai.

Jeigu norite, kad paslaugos būtų atliekamos laiku ir be jokių nesklandumų, tuomet patartina pasirašyti paslaugų teikimo sutartį, kurioje būtų apibendrinti jūsų ir paslaugų teikėjo įsipareigojimai. Sutartys dažniausiai dėl to ir pasirašomos, jog būtų išvengiama visokių nesusipratimų ar terminų nesilaikymo. Tokią sutartį pasirašyti tikrai naudinga siekiant apsaugoti savo pinigus.

eshopu kurimas

El. parduotuvių kūrimas: unikalumas vs. patogumas

eshopu kurimasElektroninės komercijos rinkoje ši dilema visada buvo viena iš pagrindinių. Kas geriau – patogus valdymas, ar įspūdingas ir unikalus vaizdas, nauja naršymo patirtis? Patogumas šioje vietoje nugalėjo daug kartų, tačiau dizainas irgi liko ne paskutinėje vietoje. Kodėl?

Eshopų kūrimas yra kiek skirtingas darbas, nei paprastų reprezentacinių interneto svetainių, kuriose galimi labai įvairūs vaizdiniai ir techniniai sprendimai. Viskas vyksta gana sudėtingai, nes vidinė dalis, paprastai nematoma galutiniam vartotojui, sudaro 50-70 proc. viso projekto apimties. Tai, ką mato žmogus, atėjęs nusipirkti išmaniojo telefono ar stilingų marškinėlių, yra tik dalis viso to, kas slypi po keliais slaptažodžiais ir SSL sertifikatu. Kai išorinė dalis tokia nedidelė, akivaizdu, kad jai planuojama mažiau resursų. Dizaino sukūrimas kainuoja gana daug, tad retas kuris verslininkas, vystantis internetinę prekybą, gali tai sau leisti.

Tai tik viena iš daugelio priežasčių, dėl ko unikalumas nustumiamas į tolimesnį prioritetų sąrašo kampelį. Kita svarbi priežastis – automatika.

El. parduotuvė turėtų būti kaip robotas, kaip internetinė prekybos spinta su sausainiais šokoladukais ar skardinėmis gaiviųjų gėrimų. Įmetei pinigėlį, pasirinkai norimą prekę ir besisukanti spyruoklė ją išstumia. Elektroninės komercijos tikslas – automatizuoti kiek įmanoma daugiau projektų, kad kuo mačiau reiktų projektų vadovo įsikišimo. Užsisakė žmogus televizorių, už jį susimokėjo, kurjeriai iš karto gavo nurodymą pristatyti tiesiai iš tiekėjo sandėlio į pirkėjo namus ar biurą. Viskas – nereikia jokio kito darbuotojo įsikišimo. Eshopų kūrimas išsprendžia šią problemą, bet kartais reikalingas ir žmogiškasis faktorius. Dėl to automatika ne visada veikia sklandžiai.

Kad viskas veiktų sklandžiai, būtina sukurti el. parduotuvę taip, kad joje viskas būtų aišku, kur eiti, ką spausti ir kaip pirkti. Patogumas yra svarbiau už viską, nes tik taip mažėja vartotojų nepasitenkinimas ir gerėja pardavimai. Beje, vartotojų nepasitenkinimo visiškai panaikinti neįmanoma, tačiau jį reiktų laikyti mažesnį nei 5 proc. Tai normalus gero aptarnavimo ženklas.

Kad ehopas būtų patogus naudoti, dažnai tenka samdyti ir UX specialistą. UX – User Experience – tai speciali analizė, kaip vartotojas naršo puslapį ir kaip padaryti, kad pardavimas įvyktų per kuo mažesnį skaičių paspaudimų. Kuo daugiau spausti reikia, tuo pardavimas sudėtingesnis ir pirkėjas tokios praktikos bijo. Jis gal ir įsigis pirmąją prekę, tačiau kitą kartą grįžęs labai gerai pagalvos, ar verta pirkti nepatogioje aplinkoje, net kai kaina keliais eurais mažesnė lyginant su konkurentais, pardavinėjančiais tą pačią ar panašią prekę. Štai todėl eshopų kūrimas tampa sudėtingu darbu, kuris įkandamas ne visiems specialistams.

interneto puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrimas su WordPress

interneto puslapių kūrimasInterneto puslapių kūrėjai pastaruoju metu išgyvena labai įdomų tarpsnį. Tai dizaino darbų ir turinio valdymo sistemos pasirinkimas. Dažnai išgirsite, kad interneto puslapių kūrimas yra tik su WordPress TVS. Ką gi tai reiškia ir kuo tai naudinga užsakovui?

Truputis istorijos. 1995-2000 metais didžioji dalis interneto svetainių buvo kuriama tiesiog rašant HTML kodą ir įkeliant puslapį į FTP. Jei norėtumėte dabar tai padaryti, būtų gana sudėtinga. Turėtumėte parašyti puslapį HTML kodu, jį išsaugoti .htm arba .html formatu ir naudojantis specialia programa įkelti į serverį kartu su visomis iliustracijomis. Tai reikalauja nemažai žinių, dėl to tai gali atlikti tik programuotojai.

2000-2010 metais kiekvienas save gerbiantis programuotojas arba įmonė turėjo susikūręs savo TVS – turinio valdymo sistemą. Tokios sistemos jau leido užsakovui pačiam įkelti tekstus ir juos redaguoti. Bėda ta, kad jų buvo daugybė, jos visos buvo skirtingos, joms buvo kuriami naudojimosi gidai ir mokomoji medžiaga. Savo pasidarytas turinio valdymo sistemas programuotojai turėjo nuolatos tobulinti, o tai užimdavo daug laiko.

2010 metais Lietuvoje buvo pastebėtos atvirojo kodo turinio valdymo sistemos WordPress, Drupal, Joomla ir kitos. WordPress ir Drupal vis dar kovoja dėl lyderės vardo, tačiau atrodo, kad šiemet jau nebelieka klausimų, kas nugalėtojas. Tai WordPress turinio valdymo sistema, kuri yra nemokama ir nesunkiai pritaikoma vartotojo poreikiams.

Interneto puslapių kūrimas su WordPress turinio valdymo sistema turi nemažai privalumų:

  • Nereikia kurti viso karkaso. Kuriami tik nedideli moduliai arba modifikuojami esantys.
  • Nereikia kurti atskiro dizaino, nes jį galima įsigyti jau gatavą už 50 eurų.
  • Pasikeitus programuotojui nėra rizikos prarasti visą seniau padarytą įdirbį – kiekvienas naujas programuotojas gali perimti sukurtą puslapio kodą per pora valandų.
  • Nuolatos atsiranda naujų funkcijų, užlopomos saugumo spragos.
  • Svetainė sukuriama itin greitai – per kelias valandas ji gali būti paleista ir redaguojama realiu laiku.
  • Yra galimybė paversti svetainę elektronine parduotuve su WooCommerce.
  • Intuityvus naudojimas ir daugybė mokomųjų video ir straipsnių internete, todėl vartotojų atskirai mokyti nereikia.
  • Nereikia jokių HTML žinių. Viskas supaprastinta, o tai vartotojui patinka.
  • Lengvai eksportuojami duomenys.
  • Puikiai sutvarkytas vidinis SEO. Tai labai vertinama WordPress savybė.
  • Nesunkiai pakeičiami puslapių pavadinimai, adresai ir tekstai. Lengva įdėti iliustracijas, video, prezentacijas ir kitą vaizdinę medžiagą.
  • Lengvai integruojami saugumo (SSL) sertifikatai. Saugumo priemonių taip pat yra nemažai, dalis jų – nemokami.
  • Kuria ir prižiūri ne vienas programuotojas, o šimtai tūkstančių savanorių.

Taigi, jei jūsų interneto svetainės kūrėjai sako, kad dirbs su WordPress, žinokite, kad viską galima padaryti paprastai ir greitai.