Articles Tagged with namų statyba

Individualaus namo statyba – 3 dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti

Pirmojo namo statyba – be galo įdomus etapas, ženklinantis naują pradžią ir dar komfortiškesnę kasdienybę. Vis dėlto, jeigu stokojate žinių šioje srityje, tai gali būti gąsdinantis procesas, reikalaujantis aukštos kokybės medžiagų, teorinių žinių ir kvalifikuotų darbuotojų. Kokios dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti?

  1. Iš anksto nesuplanuojamas biudžetas.

Planuojant statybas, biudžetas yra vienas svarbiausių aspektų, kurį būtina apsvarstyti. Tik tvirtai žinodami, kiek esate nusiteikę išleisti namo statybai, galėsite efektyviai susiplanuoti visus darbus, medžiagas ir kitus statybos aspektus. Priešingu atveju eigoje gali pritrūkti lėšų, darbai bus neišbaigti, statybos darbai gerokai užtruks.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad eigoje darbai gali viršyti pirminį biudžetą. To priežastys gali būti labai įvairios: pabrangsta medžiagos (arba nutariama naudoti kitas), keičiamas būsto interjero dizainas, dėl tam tikrų priežasčių nukeliami statybų darbai ir kt., todėl planuojant biudžetą įtraukite ir tam tikras nenumatytas išlaidas.

  • Taupoma medžiagų sąskaita.

Siekis sutaupyti naudojant prastesnės kokybės medžiaga yra viena kritiškiausių klaidų statybos procese. Medžiagų kokybę lemia ilgalaikiškumą, atsparumą dėvėjimuisi bei aplinkos poveikiui ir bendrą estetiką, todėl savo būstui taupyti nerekomenduojama. Pasirinkus pigias medžiagas, ilgalaikėje perspektyvoje tikrai nesutaupysite. Daugeliu atvejų netolimoje ateityje prireikia papildomo remonto ar renovacijų.

Tai ypač aktualu kalbant apie būstą, statomą lietuviškame klimate, kur egzistuoja dažni temperatūrų svyravimai, gausu kritulių ir kitų aplinkos veiksnių, kurie nuolat išbando namo apdailos ir kitų medžiagų ilgalaikiškumą.

  • Darbai patikimi nekvalifikuotiems meistrams.

Ne paslaptis, kad būsto, jo apdailos ir įrengimo kokybę lemia ne tik medžiagos, bet ir meistrai. Labai svarbu šioje vietoje netaupyti ir darbus patikėti tik kvalifikuotiems specialistams, kurie turi puikią reputaciją ir visus darbams reikalingus leidimus. Priešingu atveju kokybės garantuoti nepavyks, o išryškėjus brokui ar susidūrus su kitais nesklandumais, kompensacijos ar darbų perdarymo tikėtis neverta.

Norint užtikrinti, kad statyba bus atlikta nepriekaištingai, pasirinkite patikimą įmonę. Patariama vadovautis buvusių klientų atsiliepimais bei rekomendacijomis. Nemažai šios naudingos informacijos pavyks rasti internete.

Pasistenkite dėl savo naujojo namo

Jau numatėte biudžetą, kurį skirsite savo būsimo namo statyboms? Daugybę metų puoselėjote viltį kada nors persikelti į nuosavą namą ir dabar jums pasitaikė tokia galimybė? Tokiu atveju jūs turite pasistengti visus darbus suplanuoti kaip įmanoma efektyviau. Jūs turite būti tikri, kad pasirenkate būtent tai, kas yra kokybiškiausia ir profesionaliausia. Jums reikia investuoti tik į tai, kas pasižymi pačiu didžiausiu ilgaamžiškumu ir tvirtumu. Todėl akivaizdu, kad visa tai kainuos nemažus pinigus, tačiau tai taip pat užtikrins, kad jūsų namas bus pastatytas atsižvelgiant į visus aukščiausius standartus ir taps būtent tokiu, apie kurį jūs visuomet svajojote – juolab, kad investavę pakankamai jėgų, laiko ir pinigų jūs galėsite užtikrinti ir savo naujojo nuosavo namo ilgaamžiškumą. Taigi, nuo ko turėtumėte pradėti?

Atsakymas yra pakankamai paprastas – pradėkite nuo planavimo. Kuo daugiau dėmesio tam skirsite, tuo jums turėtų būti paprasčiau pasirūpinti visais svarbiausiais statybų darbais. Žinoma, kiekvienas žmogus turi skirtingus lūkesčius ir kiekvieno žinios statybų srityje taip pat labai skiriasi. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte suprasti, kad kartais yra geriau planavimo darbus patikėti profesionalams ir būti tikriems, jog jūsų namo statyboms skirtas planas bus sudarytas labai kokybiškai ir tinkamai.

Investuokite į labai kokybiškas medžiagas

Patvarus ir ilgaamžis namas yra neatsiejamas nuo kokybiškų statybinių medžiagų pasirinkimo. Natūralu, kad kiekvienas vartotojas gali norėti kaip įmanoma daugiau sutaupyti, tačiau jei jūs taupysite kokybės atžvilgiu, neturėtumėte nustebti, jog neilgai trukus jums teks spręsti daugybę papildomų problemų ir investuoti nemažai papildomų lėšų į padarytų klaidų taisymą. Taigi, kaip jau buvo minėta, kokybė turėtų būti pagrindinis jūsų prioritetas.

Tuo tarpu, jei jūs svarstote, kaip galėtumėte palengvinti kokybiškų statybinių ir apdailos medžiagų paieškas ir visą jų pasirinkimo procesą, neabejotinai turėtumėte pasinaudoti internetu. Tai suteiktų jums kur kas didesnę pasirinkimo laisvę ir padėtų sutaupyti daugiau laiko. Vietoje to, kad rinktumėtės iš pakankamai siauro statybinių medžiagų asortimento, turėtumėte nepraleisti progos pasidairyti internete.

Pavyzdžiui, jei reikalingi kaminai, galite kreiptis į šioje srityje besispecializuojančią bendrovę, pavyzdžiui https://kaminai24.lt, kuri tiek parduoda, tiek ir gamina. Tokią bendrovę pasirinkti turėtų būti labai nesudėtinga, jei jūs pasinaudosite internetine paieška. Tereikia pasitelkti tikslinius raktažodžius ir galėsite be vargo rinktis iš plataus tokių bendrovių asortimento. Kita vertus, jei norite kreiptis į tikrus profesionalus, nepamirškite pasidomėti, kiek laiko jie veikia rinkoje, ar jie savo produkciją parduoda tik Lietuvoje, ar taip pat eksportuoja ir į kitas pasaulio šalis, ar taiko garantiją, ar gali jums pasiūlyti daugiau papildomų paslaugų ir kt. Be to, jūs visuomet turėtumėte tiesiogiai susisiekti su pasirinkta bendrove ir pasitarti su joje dirbančiais specialistais, kurie jums patartų, kurie kaminai galėtų būti patys kokybiškiausi.

Karkasiniai namai

Karkasiniai namai apipinti mitais ir pasakomis

Karkasiniai namaiTurite sklypą ir norite pasistatyti namą greitai ir efektyviai? Rekomenduojame pasidomėti apie karkasinius namus ir jų statybą. Ir domėtis tikra informacija, o ne klausytis sekamų pasakų, paskalų ir stereotipų, kurių yra visose gyvenimo srityse.

Karkasiniai namai – naujovė Lietuvoje. Tai, aišku, reklaminis triukas, nes pati technologija tikrai nėra nauja. Visų namų šlaitiniai stogai Lietuvoje jau šimtus metų yra karkasiniai, tik žmonės šio termino nevartojo. Dabar jis atėjo kartu su naujomis statybos madomis iš Skandinavijos, kur tokie namai yra labai populiarūs. Neapsigaukite – karkasinę statybos technologiją lietuviai staliai naudoja jau seniai, bet tik stogui, o ne sienoms.

Karkasinių namų statyba Lietuvoje populiarėja po truputį. Galėtų viskas vykti ir greičiau, tačiau vyrauja keletas mitų, kuriuos pastoviai statytojai bando paneigti. Vienas tokių mitų yra šilumos pralaidumas. Manoma, kad tik rastinės sienos gali atlaikyti lietuviškas žiemas ir kitų metų laikų negandas. Keista, bet realybėje viskas kitaip, nes dabar karkasiniai namai turi A energetinę klasę, todėl jie visiškai atlaiko lietuviškus orus ir be masyvių sienų. Kitas mitas, trukdantis daugiau, nei padedantis yra tai, kad karkasiniai namai turi rimtų problemų su stogais, nes yra lengvi. Čia reiktų daugiau paaiškinti. Kaip žinote, stogas sveria labai nemažai, todėl reikia tvirtesnių sijų. Įsivaizduokite, kokias sijas reikia daryti, jei norite užsidėti čerpių stogą, arba bituminių plokščių stogą. Šis mitas lengvai paneigiamas – nes sausa mediena iš Lietuvos miškų gali atlaikyti bet kokius stogus, reikia tik tinkamai pastatyti. Nereikia jokių papildomų gelžbetoninių konstrukcijų, tik pamatų.

Kartais skleidžiama nelabai tiksli informacija apie karkasinius namus. Pavyzdžiui, kad jie neturi pamatų. Esmė yra ne pačioje karkasinio namo konstrukcijoje, kuriai iš esmės reikia tik 4 sutvirtintų kampų, o savininko poreikiuose. Jei norėsite pasidaryti populiarias šiuo metu šildomas grindis, pamatų gali ir prireikti, nes jos betonuojamos kartu su išraitytais vamzdžiais. Dėl to gali atrodyti, kad karkasiniai namai turi itin didelius pamatus. Jei nebus grindinio šildymo – nebus ir pamatų. Perdangas paprastai tokiuose namuose padaro iš medžio, tik užpildo juos smėliu, kad būtų geresnė garso izoliacija.

Karkasinių namų statyba užsiimantys meistrai yra girdėję ir daugiau nesąmonių, kalbamų apie šiuos greitai ir efektyviai statomus namus, kurie dar yra ir pigesni, nei mūriniai.