Articles Tagged with oda

Kokį prausiklį rinktis mišriai odai?

Svajonė turėti nuolat be dėmių, lygią ir spindinčią odą. Tačiau kadangi ne visi yra palaiminti visada švytinčia oda, čia atsiranda individualios odos priežiūros priemonės. Nors tikriausiai žinote, kad veido prausiklis yra pirmasis jūsų odos priežiūros žingsnis, tačiau turint daugybę valiklių, sunku išsirinkti tinkamiausią. Kalbėjomės su kosmetikos dermatologu iš Mumbajaus dr. Jaishree Sharad, kad sužinotumėte, kokios sudėties ir sudedamosios dalys pagal odos tipą, kokios formulės ir sudedamosios dalys, kurių turėtumėte ieškoti ir kurių turėtumėte vengti.

Kas yra veido prausiklis ir ką jis iš tikrųjų daro?

Veido prausiklis iš esmės turėtų atsikratyti nešvarumų, prakaito, riebalų, bakterijų, negyvų ląstelių ir makiažo nuo odos paviršiaus. „Labai svarbu tinkamai nuvalyti veidą, pasirenkant jūsų odos tipui tinkamą veido prausiklį“, – sako dr. Turtingas prausiklis gali užkimšti poras, o sausinantis – sudirginti odą. Atkreipkite dėmesį į tokius ingredientus kaip kokamidopropilo betainas arba kaprilo trigliceridas, kurie yra paviršinio aktyvumo medžiagos be sulfatų ir nedirgins jūsų odos. „Nenaudokite įprasto kasdieninio muilo, kuris būtų naudojamas jūsų kūnui ar rankoms ant veido odos, nes jis gali būti per šiurkštus, sausinti ir laikui bėgant pažeisti odą“, – įspėja dr.

Veido prausiklis sausai odai

Jei turite sausą odą, jūsų veido prausiklis turi būti švelnus valiklis su drėkinamaisiais ingredientais ir riebalų rūgštimis aliejaus pavidalu. Daktaras Šaradas siūlo ieškoti tokių ingredientų kaip petrolatumas, lanolinas ir mineralinis aliejus. „Tai išvalys odą ir paliks ploną drėgmės plėvelę“, – priduria jis. Ieškokite hipoalerginio, be kvapo, chemikalų ar alkoholio valiklio, kurio formulė neputoja.

Kiekvieno žmogaus veido oda yra labai indviduali. Todėl visų pirma, reikia nusistatyti odos tipą ir pagal jį pritaikyti veido priežiūros priemones.

Užsukite į shopmesoderma.eu ir išsirinkite geriausias odos priežiūros priemones.

Randų šalinimo būdai

randas

Randams gydyti pasitelkiami įvairūs būdai ir metodai vienas iš  efektyviausių tokių  būdų yra šalinimas lazeriu. Naujame rande kurį laiką paprastai apie 6 mėn. vyksta natūralūs gijimo procesai, kuriuos reikalui esant galima paskatinti tepant vietinio poveikio preparatais, sudėtyje turinčiais hialurono ir cinko hialuronato ar sililono, formuojančius apsauginę plevele, po kuria yra sulaikoma drėgmė, todėl randas formuojasi lygesnis, minkštesnis. Tai specialūs geliai, kremai ir tepalai randams. Praėjus aktyvaus gijimo laikotarpiui, tepamos priemonės tampa nebeveiksmingos.

Kas tinka randams gydyti?

  • Moderniausias ir efektyviausias neinvazinis gydymo būdas- lazeriai;
  • Operacinis būdas peroperuojant randą, tačiau po jo vistiek lieka randas;
  • Atrofiniams, įdubusiems randams taikomi hialurono rūgšties užpildai- po randu suleidžiama hialurono rūgšties užpildo, kuris pakelia ar išlygina rando paviršių;
  • Injekciniai metodai- į randą suleidžiami tam tikri medikamentiniai preparatai;

Koks lazerio poveikis randui?

Lazerio  spindulys veikia odoje esantį kalogeną, stimuliuoja jį, skatina padidėjusią kalogeno gamybą, kad randas užsipildytų nauju kalogenu, didina odos elastingumą pažeistoje vietoje, šlifuoja randą ir koreguoja jo spalvą. Lazeriai, veikdami odos pigmentą sudaro sąlygas randams sparčiai blykšti, kokie jie bebūtų- raudoni ar rusvos spalvos.

Kaip lazeriu atliekama randų šalinimo procedūra?

Lazeriu randų šalinimo procedūra atliekama daugybiniais dūriais pažeistoje odoje, kurie skatina naujo kalogrno gamybą ir ląstelių atsinaujinimą. Esant atrofiniams randams veikiant lazerio spinduliui aktyvinama kraujotaka. Po gydymofrakciniu lazeriu, rekomenduojamos odos priežiūros priemonės, kurios padės odai greičiayu atsinaujinti. Randai pošalinimo ir gydymo procedūrų lazeriu, tampa kur kas mažiau matomi, reljefas pastebimai lygesnis. Paprastai reikia 3-4 procedūrų. Tiesa, kuo randas šviežesnnis, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti. Po procedūrų gydyta vieta parausta, tačiau vėliau randai pradeda blukti. Procedūrų skaičius priklauso nuo odos pažeidimo  ploto, gylio bei pobūdžio. Optimaliam gydymo rezultatui pasiekti gali reikti 2-4 procedūrų kas1-2 mėn. Procedūros metu pacientas gali jausti dilgčiojimo ar šilumos jausmą.

Keloidiniai randai

Keloidiniai randai formuojasi dėl individualaus patologinio randėjimo. Jie būna ryškiai pakilę,melsvos ar rausvos spalvos, dažnai sukelia tempimą, niežėjimo jausmą.