Articles Tagged with potencija

Erekcijos disfunkcijos gydymas

Neišsenkanti seksualinė jaunuolių energija?

Erekcijos disfunkcijos gydymasPaprastai manoma, kad jauni vyrai turi neišsenkantį jėgų rezervą ten, žemiau juosmens. Deja, tokią tendenciją vis labiau sujaukia didėjantis vaikinų skaičius, kurių problema – erekcijos disfunkcija. Gražiausiais jaunystės metais gyvenantys jaunuoliai paprastai labai išgyvena dėl šio sutrikimo, nors jis nėra pavojingas sveikatai. Pablogėjusi erekcija – viso labo gerybinis lytinės sistemos sutrikimas. Žinoma, tai nereiškia, kad jį galima ignoruoti. Erekcijos disfunkcijos gydymas yra labai svarbus, kadangi nieko nedarant su šia problema, keliamas didelis psichologinis diskomfortas, o normalių lytinių santykių su partnere išvis nepavyksta turėti. Taigi pateiksime keletą pagrindinių priežasčių, kodėl blogėja erekcija bei aprašysime, koks erekcijos disfunkcijos gydymas šiuo metu yra efektyviausias.

Dvejopos prigimties priežastys

Seksualinės sveikatos sutrikimas – erektilinė disfunkcija – paprastai vyrams pasireiškia dėl įvairių priežasčių. Tačiau visus tuos veiksnius sveikatos priežiūros specialistams įprasta skirstyti į dvi grupes. Pirmoji kategorija, lemianti erekcijos pablogėjimą, tai fiziniai veiksniai. Antroji – psichologinė vyro būklė. Tiek viena, tiek kita gali turėti lemiamą įtaką erekcijos kokybei. O juk, jaunam vyrui nėra malonu, kai tenka raudonuoti prieš merginą, dėl nesukietėjusios varpos.

Pagrindiniai fiziniai veiksniai, lemiantys prastą erekciją, yra prasta širdies bei kraujagyslių veikla, įvairios dėl to atsiradusios ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, insultas, išsėtinė sklerozė ir pan. Jeigu vaikinas turi gana siauras kraujagysles, jomis kraujui cirkuliuoti yra iš tiesų sunku. Dėl to kraujui pritekėti į vyrišką lytinį organą irgi būna sunku. Prie šios grupės taip pat priskiriamos ir įvairios traumos, lytinių organų ar dubens srities pažeidimai, operacijos.

Rečiau pasitaikantys erekcijos disfunkcijos psichologiniai veiksniai – stresas, nuovargis, depresija, nerimas, įtampa namuose, šeimoje, darbe ir pan. Jaunam vaikinui išgyvenant sunkumus dėl vienokių ar kitokių priežasčių, sergant įvairiomis depresijos formomis, erekcijos gali nebūti arba ji yra ne tokia, kokia turėtų būti. Tokiomis situacijomis dažniausiai prireikia seksologo, o ne urologo ar dermatovenerologo konsultacijos.

Erekcijos disfunkcijos gydymas

Bet kokios prigimties erekcijos disfunkcinis gydymas pirmiausiai prasideda nuo tikslių priežasčių diagnozavimo. Nustačius problemos šaltinį, toliau galima pradėti medikamentinę, fizioterapinę ar kitokią intervenciją. Jeigu vaikinas turi problemų su širdimi, greičiausiai gydytojas paskirs kardiologo konsultaciją ir didžiausias dėmesys bus skiriamas širdies ir kraujagyslių gydymui. Atstačius šią sistemą, po kurio laiko erekcija irgi pagerės. Panašiai yra ir su kitomis ligomis. Tiesa, psichologinio pobūdžio veiksniai gali būti šalinami ilgesnį laiko tarpą. Emocinės būklės stabilumui susigrąžinti dažnai prireikia kelių mėnesių ar net poros metų. Šiuo metu yra vaistų, gerinančių erekciją. Taip pat erekcijos disfunkcijos gydymas gali būti taikant vakuuminius prietaisus, varpos protezus, specialias injekcijas ar reguliariai atliekant dubens dugno raumens pratimus.