Articles Tagged with statyba

Individualaus namo statyba – 3 dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti

Pirmojo namo statyba – be galo įdomus etapas, ženklinantis naują pradžią ir dar komfortiškesnę kasdienybę. Vis dėlto, jeigu stokojate žinių šioje srityje, tai gali būti gąsdinantis procesas, reikalaujantis aukštos kokybės medžiagų, teorinių žinių ir kvalifikuotų darbuotojų. Kokios dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti?

  1. Iš anksto nesuplanuojamas biudžetas.

Planuojant statybas, biudžetas yra vienas svarbiausių aspektų, kurį būtina apsvarstyti. Tik tvirtai žinodami, kiek esate nusiteikę išleisti namo statybai, galėsite efektyviai susiplanuoti visus darbus, medžiagas ir kitus statybos aspektus. Priešingu atveju eigoje gali pritrūkti lėšų, darbai bus neišbaigti, statybos darbai gerokai užtruks.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad eigoje darbai gali viršyti pirminį biudžetą. To priežastys gali būti labai įvairios: pabrangsta medžiagos (arba nutariama naudoti kitas), keičiamas būsto interjero dizainas, dėl tam tikrų priežasčių nukeliami statybų darbai ir kt., todėl planuojant biudžetą įtraukite ir tam tikras nenumatytas išlaidas.

  • Taupoma medžiagų sąskaita.

Siekis sutaupyti naudojant prastesnės kokybės medžiaga yra viena kritiškiausių klaidų statybos procese. Medžiagų kokybę lemia ilgalaikiškumą, atsparumą dėvėjimuisi bei aplinkos poveikiui ir bendrą estetiką, todėl savo būstui taupyti nerekomenduojama. Pasirinkus pigias medžiagas, ilgalaikėje perspektyvoje tikrai nesutaupysite. Daugeliu atvejų netolimoje ateityje prireikia papildomo remonto ar renovacijų.

Tai ypač aktualu kalbant apie būstą, statomą lietuviškame klimate, kur egzistuoja dažni temperatūrų svyravimai, gausu kritulių ir kitų aplinkos veiksnių, kurie nuolat išbando namo apdailos ir kitų medžiagų ilgalaikiškumą.

  • Darbai patikimi nekvalifikuotiems meistrams.

Ne paslaptis, kad būsto, jo apdailos ir įrengimo kokybę lemia ne tik medžiagos, bet ir meistrai. Labai svarbu šioje vietoje netaupyti ir darbus patikėti tik kvalifikuotiems specialistams, kurie turi puikią reputaciją ir visus darbams reikalingus leidimus. Priešingu atveju kokybės garantuoti nepavyks, o išryškėjus brokui ar susidūrus su kitais nesklandumais, kompensacijos ar darbų perdarymo tikėtis neverta.

Norint užtikrinti, kad statyba bus atlikta nepriekaištingai, pasirinkite patikimą įmonę. Patariama vadovautis buvusių klientų atsiliepimais bei rekomendacijomis. Nemažai šios naudingos informacijos pavyks rasti internete.

Hidroizoliacinis  paklotas: apsaugokime savo namus moderniomis priemonėmis

betonasJeigu sumanėte statyti namus, atminkite, jog turite pasirūpinti ne tik jų išoriniu grožiu, bet ir patogumu bei funkcionalumu. Tai puikiai suvokdami žmonės ima vis daugiau ir atidžiau investuoti į pastatų apsaugą nuo drėgmės ar kitų nepageidaujamų aplinkos veiksnių. Tam į pagalbą pasitelkiama hidroizoliacinės medžiagos. Ką reikia žinoti apie jų panaudojimą, jeigu norite džiaugtis patogiais namais?

Statydamiesi naujus namus ar renovuodami senuosius, dažnai sužinome apie  vis naujų statybos technologijų panaudojimą. Ne išimtis ir pastatų hidroizoliacija. Dar prieš kurį laiką statybose buvo naudojama vata ar jūros puta, kurios neva kokybiškai apsaugodavo statinius nuo drėgmės, šalčio ar nepageidaujamų garsų. Tačiau bėgant laikui ir tobulėjant technologijoms, atsirado daug skirtingų alternatyvų. Jos  gali pasiūlyti patogią, jaukią ir funkcionalią statinių aplinką.

Tikriausiai esate girdėję terminą hidroizoliacinis paklotas? Hidroizoliaciniai paklotai, dažnai dar vadinami bentonito molio paklotais, yra savaime užsitaisančios hidroizoliacinės medžiagos, kurios apsaugo pastatus nuo drėgmės ir pasižymi lengvu panaudojimu. Pakloto rulonėlius tereikia išdėlioti ant norimo paviršiaus taip, kad užklotų norimą plotą. Tuomet  hidroizoliaciniai sluoksniai yra suklijuojami bentonito granulėmis, kurios užbarstomos tiesiai ant apklotų.Šie rulonai puikiai prisitaiko prie pačių sudėtingiausių paviršių.

Statybinių prekių pardavėjai pasakoja, jog nepatyrę namų statytojai dažnai klausia ar savaime užsitaisančios hidroizoliacinės medžiagos tinka vienokių ar kitokių pastato dalių hidroizoliacijai. Tad norėdami išsklaidyti nuomonę, jog hidroizoliacinio pakloto panaudojimo galimybės labai ribotos, pateiksime keletą dažniausių pavyzdžių, kur jis naudojamas:

  • Požeminės statinio dalies hidroizoliacijai;
  • Pamatų hidroizoliacijai;
  • Tunelių hidroizoliacijai;
  • Drėgnų patalpų hidroizoliacijai;
  • Terasų ir balkonų hidroizoliacijai;
  • Įvairiausių tipų stogų hidroizoliacijai.

Kaip matote, savaime užsitaisančių hidroizoliacinių medžiagų panaudojimo spektras yra gana platus. Be to jos pasižymi dideliu sąrašu privalumų. Išskirsime pačius svarbiausius:

  • Hidroizoliacinius paklotus galima naudoti netgi esant žemesnei nei 5 laipsniai temperatūrai;
  • Susidariusi vandeniui nepralaidi membrana užtikrina didelį atsparumą suplėšymams, pradūrimams ar bet kokiam cheminiui poveikiui;
  • Pasižymi puikiu sukibimu su hidroizoliuojamu pagrindu;
  • Paprastas sumontavimas užtikrina darbo klaidų tikimybę;
  • Galimi darbai ir ant drėgnų paviršių.

Be to, dera nepamiršti, jog šiuolaikinėse statybos medžiagų prekybos vietose visuomet dirba reikiamą patirtį ir žinias turintys specialistai. Jie įvertins Jūsų statinių individualias savybes ir padės išsirinkti tinkamiausias hidroizoliacines medžiagas.

 

 

 

Prilydoma bituminė stogo danga – paprastas ir patikimas sprendimas

prilydoma stogo dangaSu statybų projektais dirbantys specialistai dažnai susiduria su situacija, kai naujakuriai, kurdami savo naujų namų projektą, ieško kuo šiuolaikiškesnių ir vis labiau netradicinių sprendimų. Ir tai pasireiškia ne tik namo architektūroje, bet ir ieškant reikalingų statybinių prekių. Dažnai sprendžiant dėl svarbių klausimų, tokių kaip stogo dengimas, galima išgirsti, kad naujakuriai norėtų išbandyti kažką, kas rinkoje yra visiška naujovė. Tačiau iki šiol profesionalūs statybininkai įsitikinę, kad klasika tapusi prilydoma bituminė stogo danga kai kuriais atvejais yra nepakeičiamas sprendimas.

Kada rinktis?

Kažkada ruberoidu vadinama prilydoma bituminė stogo danga asocijuodavosi sus didžiuliais daugiabučiais ir svilėsių kvapu. Taip, iš tiesų, ko gero, didžioji dalis Lietuvoje pastatų daugiabučių buvo padengti būtent prilydomos stogo dangos medžiagomis. Tačiau tai nereiškia, kad ši medžiaga yra sena, priešingai – tai laiko patikrintas pasirinkimas. Prilydoma bituminė stogo danga tarnauja daugybę metų nepakeisdama savo išvaizdos, todėl tai pirmiausia yra patikima medžiaga.

Dažniausiai bituminė stogo danga montuojama tuomet, kai pastato stogas yra lygus ir neturi nuožulnumų. Tuomet labai lengva montuoti dangą, ją tvirtinti ir, žinoma, prižiūrėti. Be to, tokio tipo danga dažnai pasirenkama tuomet, kai siekiama kuo įmanoma geriau apsaugoti pastatą nuo išorė veiksnių. Kadangi prilydoma stogo danga turi hidroizoliacinių savybių, ji puikiai pasitarnauja tokiems tikslams.

Kaip montuoti?

Pagrindinis tokios stogo dangos išskirtinumas yra jos montavimas. Skirtingai nei montažiniu sluoksni lipdoma danga, ši medžiaga yra prilydoma tiesiogine prasme. Stogo dangos montavimui reikalinga atvira liepsna, kuri išlydo apatinį dangos sluoksnį ir j tarsi savaime prilimpa prie paviršiaus. Be gyvenamųjų pastatų, tokią stogo dangą galima montuoti norint padengti neaukštus pastatus ir apsaugoti juos nuo aplinkos veiksnių. Norint sukurti itin tvirtą paviršių, kuris tarnaus kelis dešimtmečius ir nereikalaus didelės priežiūros, ant vieno prilydyto dangos sluoksnio, galima lydyti antrą ar net trečią. Taip stogas tampa tvirtas ir patikimas. Be to, tai puikus sprendimas norint išvengti dangos paviršiaus pakitimų, kurie galėtų atsirasti einant laikui. Keli sluoksniai apsaugos nuo atsivėrusių ertmių ar skylučių. Toks sprendimas puikiai pasiteisina norint apsaugoti garažus, ūkinius pastatus, vasarnamius ar kitus pastatus, kurie būname rečiau, nesinori investuoti daug pinigų į šių pastatų priežiūrą.

 

Vėdinamasis fasadas: kodėl jis yra būtinas?

stogasVentiliuojamas fasadas vis dažniau suprantamas ne kaip galimybė, kuri gali padėti gyventi komfortabiliau, tačiau kaip būtinybė, kurios nusipelnėme kiekvienas iš mūsų. Vėdinamas fasadas montuojamas ne tik tuomet, kai yra statomas namas, tačiau ir tada, kai norite atrenovuoti savo namus. Jis turi labai daug privalumų, kurie paskatina džiaugtis galimybėmis ir tuo pačiu vertinti jas.

Kuo malonesni namai – tuo geresnis gyvenimas. Džiaukitės tuo.

  1. Žinoma, pats didžiausias privalumas yra tai kad tokio tipo fasadai padeda apšildyti namus kur kas labiau. Tai reiškia, kad labai sumažės išlaidos, kurios apskritai būtų skirtos sumokėti už energiją. Šiais laikais vis dažniau ieškoma būdų, kurie leidžia investuojant mažiau – gauti daugiau. Pasinaudokite tuo.
  2. Dar vienas didelis pliusas, kuris turėtų paskatinti įvertinti šio tipo namų apsaugą – apsauga nuo gaisro. Ventiliuojamas fasadas kuriamas naudojant medžiagas, kurios yra atsparios ugniai. Pasinaudokite galimybe gyventi kur kas saugiau.
  3. Vėdinamas fasadas tuo pačiu gali padėti apsaugoti ir nuo garsų, kurie yra lauke. Tai labai svarbu tiems, kurie gyvena miesto centruose ir nori, kad pašaliniai garsai jiems netrukdytų.
  4. Šio tipo fasadas visiškai netrukdo nuspręsti, kokio tipo ir kokio stiliaus fasadas jums atrodo tinkamiausias. Tai reiškia, kad kūrybinė laisvė yra jūsų rankose. Išnaudokite ją.
  5. Vėdinamas fasadas labai puikiai tinka Lietuvos klimatui. Jis pasirenkamas tiek norint išvengti labai didelių žiemos šalčių, tiek labai karštų dienų.
  6. Šio tipo fasadas padeda išvengti šiltnamio efekto, tad bus kur kas maloniau būti tokiuose namuose. Ypač vasaros metu ir ypač tokiu atveju, jeigu didžioji dalis jūsų langų yra į rytus. Leiskite sau gyventi kur kas maloniau ir jaukiau. Išvenkite labai didelio karščio vasaros dienomis.
  7. Naudojamos medžiagos yra visiškai saugios ir nekenkia žmogaus organizmui. Tai puikus pasirinkimas tokiu atveju, jeigu ieškote ekonomiško namų apšildymo būdo.
  8. Su šio tipo fasadu namai atrodys labai gražiai ir skoningai.

Gyvenimas gali būti kur kas patogesnis ir geresnis. Ir tam nereikia skirti labai daug pinigų. Viena investicija užtikrins kur kas geresnę gyvenimo kokybę. Pasinaudokite tuo.

sienu apdaila

Sienų apdaila gipso plokštėmis: išvenkite klaidų

sienu apdailaPlanuojate remontuotis namus ir visus darbus atlikti pats? Tokiu atveju skaitote Jums puikiai tinkamą straipsnį, kuris padės susitvarkyti pabodusias namų sienas, sukurti nišas, pagražinti lubas. Ir viskam į pagalbą ateina gipso plokštės, kurios šiuo metu naudojamos statybų rinkoje labai intensyviai. Svarbiausia yra tinkamai panaudoti plokštes.

Žinoma, jų panaudojimo galimybės yra labai plačios, juolab, suklysti jas montuojant tikrai gana sunku, kadangi užtenka grąžo, kad jos būtų tinkamai pritvirtintos. Visgi, pateikiame kelis paprastus patarimus, kurie Jums padės sienų pagyvinimo darbus atlikti teisingai ir nepalikti klaidų.

Saugokite įsigytas priemones

Labai dažnai per akciją žmonės linkę įsigyti didesnį kiekį plokščių, kadangi jos lengvai panaudojamos, taigi labai svarbu atrasti vietą, kurioje plokštės galėtų saugiai stovėti. Gyvenantys butuose dažniausiai nuomojasi garažus, kur laikomi įvairiausi tuo metu nereikalingi daiktai. Tačiau problema, kad dėl didelės drėgmės gipso plokštės gali kiek pakisti. Ir tai gana dažna problema tol, kol plokštės dar nėra sumontuotos.

Gipso plokštės apskritai nėra labai lepios ir namuose jos labai puikiai išsilaiko ilgus metus. Tačiau būdami nuolatinėje drėgmėje jos gali būti nebe tokios geros. Todėl vonios kambaryje gipso plokštės nėra labai dažnas pasirinkimas.

Taigi, pirmiausia įsigijus kokybiškas prekes labai svarbu atrasti joms vietą, kurioje saugiai lauks kol bus panaudojamos.

Atsakingas pasiruošimas

Labai svarbu, kad tiek prieš pirkimo, tiek montavimo darbus atsakingai pasiruoštumėte kiekvienam etapui. Paprasčiausiai žmonės labai dažnai skuba ir galiausiai netinkamai atlieka montavimo darbus. Kadangi plokščių kaina nėra didelė – jų sugadinimas nėra labai baisus dalykas, tačiau kai norisi sutaupyti – paprasčiausias būdas apgalvoti detalų montavimo planą.

Atskirkite priemones

Labai svarbu atliekant darbus atskirti priemones, kurios yra skirtos darbams atlikti. Pavyzdžiui, labai blogai, kai vienu metu yra naudojamos brangios, naujos medžiagos ir tos, kurios labai pigios ir ne tokios kokybiškos.

Labai naudinga pirkti to paties gamintojo produkciją, kadangi jos tarpusavyje labai puikiai dera ir dažniausiai bendras komplektas yra pigesnis.

Gipso plokščių pasirinkimas

Išvengę montavimo klaidų jau būsite kokybiškai įsirengęs namus, tačiau labai svarbu tinkamai pasirinkti ir gipso plokštes, kurių panaudojimo galimybės labai plačios.

Ieškodami gipso plokščių įvertinkite šiuos kriterijus:

  • Nors plokštės savo kaina beveik nesiskiria ir standartinis galimybės kainuoja tiek pat, visgi, naudinga nusistatyti pinigų sumą, kuri galite skirti produkcijai. Juolab, išsivedę vidurkį žinosite, kiek gipso plokštės vidutiniškai kainuoja. Žinoma, naudinga palaukti akcijų ir nuolaidų, kurios padeda kur kas mažiau sumokėti už kokybiškus gaminius.
  • Galima atrasti standartines plokštes, arba galima įsigyti 3D plokštes, kurios sukuria namams išskirtinį dizainą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sukurti unikalų dizainą, tačiau neturi tam žinių. Paprasčiausios plokštės leis džiaugtis nuostabia patalpų išvaizda.
  • Taip pat nepamirškite, kad galima pasirinkti tokias plokštes, kurios yra atsparios vandeniui ar ugniai. Tokios plokštės yra kiek brangesnės, tačiau į jas investuoti tikrai verta, kadangi tam tikra prasme tai papildoma apsauga. 

Gipso plokštės montuojamos labai greitai ir paprastai, o apsirinkimas bus kur kas paprastesnis jeigu pasitarsite su specialistais, kurie jomis prekiauja.

Nepamirškite, kad pirkdami gaminius internetu galite sutaupyti. Taip pat perkant internetu galima labai paprastai palyginti labai daug skirtingų alternatyvų ir tokiu atveju pasirinkti tą, kuri Jums labiausiai tinka ir patinka.

kondicionieriai

Kuo kondicionieriai pranašesni už kitą šildymo įrangą?

kondicionieriaiOro kondicionieriai – nepamainomi pagalbininkai ne tik namuose, bet ir ofise ar gamybinėse patalpose. Klaidinga manyti, kad oro kondicionieriai vien tik šaldo orą. Tai toli gražu ne tiesa. Oro kondicionieriai skirti perskirstyti orą, tačiau turi galimybę tiek jį sušildyti, tiek ir sušaldyti. Kondicionieriai pagal savo sandarą ir montavimo būdą yra skirstomi į kelis skirtingus tipus – jie būna mobilūs, sieniniai ir šilumos siurbliai.

Kuo oro kondicionieriai pranašesni už paprastus šildytuvus ar ventiliatorius? Kodėl jiems nusileidžia įprasti radiatoriai? Tiek šildytuvai, tiek ir radiatoriai kaitina patalpoje užsistovėjusį orą ir taip jį sušildo. Tačiau pagrindinė problema, kuri nutinka – oras be galo išsausėja. Nukritus oro drėgmės lygiui gali tapti sunku kvėpuoti, išsausėti oda, prasidėti įvairios alergijos. Įdomu, kodėl taip nutinka? Mat įprasti šildytuvai judina tik patalpos viduje esantį orą. Tada nors patalpa ir tampa šilta, tačiau norisi įsileisti gryno oro atidarius langą ar balkono duris. Taip labai greit nukrenta patalpos temperatūra, tad, galima sakyti, šildomas yra laukas. Tuo tarpu oro kondicionierių išorinis modulis turi sąlytį su lauku, tad į patalpas patenka šviežias ir gaivus oras iš lauko, kuris prieš patekdamas į patalpas būna sušildomas iki įprastos temperatūros. Taigi oro kondicionieriai yra kur kas efektyvesni, nei įprasti šildytuvai.

Tačiau kondicionieriai praverčia ne tik šaltuoju metų laiku, bet taip pat ir vasarą. Dėka begalės įvairių nustatymų galima pasirinkti vasaros rėžimą, kuris leis palaikyti patalpoje norimą temperatūrą. Taip vėlgi iš išorės į patalpą patenka šiltas oras, kuris yra atvėsinamas iki norimos temperatūros. Taigi, kitaip nei naudojant kilnojamus ventiliatorius, patalpa neatšąla iki ekstremalios temperatūros – palaikoma valdymo skydelyje nustatyta temperatūra. Patogu ir tai, kad šiuolaikiniai kondicionieriai yra gaminami su išmaniaisiais valdymo pultais, kurie leidžia taupyti elektros energiją. Pavyzdžiui, patalpai sušilus ar atvėsus iki norimos temperatūros, kondicionieriai pereis į budėjimo rėžimą, tad nereikėtų bijoti išaugusių sąskaitų už šildymą.

Nepaisant visų privalumų, kuriuos turi oro kondicionieriai, nėra vieno universalaus recepto, kokią įrangą pasirinkti namuose. Juolab, kad nors kondicionieriai yra ilgaamžiai, tačiau jie yra brangesni, nei įprasti šildytuvai. Tad galvojant namuose įsirengti kondicionavimo sistemas, derėtų tai gerai apsvarstyti ir pasitarti su profesionalais.

 

 

plastikiniai langai Kaune

Plastikiniai langai Kaune

plastikiniai langai KaunePlastikiniai langai yra vienkartinė prekė. Vieną kartą įsigijai, sumontavai ir gali juos pamiršti. Juk plastikinių langų nauda akivaizdi – šiluma, praktiškumas ir izoliacija yra tiesiog puiki. Nepaisant to, Lietuvoje vis dar apstu namų be plastikinių langų, todėl gamintojams darbo yra tikrai nemažai. Plastikiniai langai Kaune gaminami jau du dešimtmečius ir galo tikrai nematyti.

Kodėl ne visi susidėjo šiuos ekonomiškus ir efektyvius langus? Keletas priežasčių, kurias girdėjome tiesiai iš kalbintų žmonių (dažniausiai kaime).

Brangiai kainuoja, neturiu pinigų… Mielieji, su aritmetika pykstatės greičiausiai. Juk nelabai sunku paskaičiuoti, kiek šilumos iškeliauja per kiaurus senus langus. Įstatę plastikinius langus, krosnį turėsite kūrenti mažiau. Reiškia reikės mažiau ir malkų. Malkas dažniausiai perkate. Mūsų skaičiavimais per metus sudeginate tiek malkų, kiek kainuoja 1-2 langai. Įstačius plastikinį langą, pavasarį ir rudenį kūrenti krosnies nebereikės taip dažnai, nes šaltais vakarais pas jus bus vis dar šilta…

Mano senieji langai dar geri. Kam juos keisti? Senieji langai kada buvo gaminti? Prieš 20-30 metų? Kai kurių stiklai barška papūtus stipresniam vėjui, jau nekalbant apie palangių pralaidumą. Nebūkite naivūs – seni langai yra neekonomiški ir nepatvarūs. Be to jie dažniausiai turi daug rėmų. Atminkite, kad kiekvienas rėmelis ar orlaidė („fortkė“) mažina lango efektyvumą ir termoizoliaciją. Plastikiniai langai orlaidžių neturi, todėl yra daug efektyvesni. Jų žiemai plėvele apkalti nereikia…

Jei išdauši stiklą, plastikinis langas brangiai kainuos. Tiesa, išdaužus plastikinio lango nors vieną iš stiklų reikia keisti visą paketą, nes viduje yra prileista argono dujų, kurios, langui dužus ar įskilus, išteka ir nebeužtikrina norimo efektyvumo. Bet langų daužyti juk nereikia Be to visada galima užklijuoti apsauginę plėvelę arba pastatyti grotas, langines, kad apsaugotumėte langus senais patikrintais būdais.

Mediniame name atrodys nekaip tas plastiko rėmas. Jei namas rastinis ir rinksitės baltą plastikinį rėmą, žinoma, kad jis atrodys nenatūraliai. Dėl to ir gamintojai siūlo kitokių spalvų rėmus, o taip pat ir specialius lipdukus, kurie klijuojami ant lango rėmo ir atrodo, kad jis medinis arba bent jau panašios spalvos, ne baltas. Truputėlis išmonės ir plastikiniai langai gali atrodyti puikiai. Juk ir dažyti juos galima.

Plastikiniai langai Kaune gaminami pagal geriausias tradicijas ir patirtį, kurią pavyko sukaupti per pastarąjį dešimtmetį, kai prasidėjo langų keitimo bumas. Tikėtina, kad artimiausiu laiku visi Lietuvos namai turės plastikiniu langus, kurie bus efektyvūs ir stilingi.

Ir pabaigai – video, kaip plastikiniai langai prisideda prie aplinkos apsaugos.

mediniai langai

Mediniai langai ir plieniniai su jais susiję rūpesčiai

mediniai langaiŽiniasklaida skelbia paprastą žinią: mediniai langai – prabangos prekė. Nusipirkai ir visam gyvenimui. Iš dalies tai yra tiesa, tačiau vien tik nusipirkti kokybiškus medinius langus nepakanka. Perkantieji medinius langus susiduria su labai „kietais“ rūpesčiais, kurie lyg nuotakos šleifas eina paskui kiekvieną langą.

Norite pirkit medinius langus? Štai, ko jums DAR reiktų tikėtis.

Projektavimo bėdos

Mediniai langai dažnai yra daromi pagal užsakymą. Tai reiškia, kad jie suprojektuojami būtent jūsų būstui. Nėra kažkokio populiaraus standarto, kurio privalu laikytis. Ne paslaptis, kad šiaurinėje pastato pusėje statomi mažesni langai, o pietinėje – didesni, o gal ir net didžiuliai terasiniai langai. Visa tai reikia įvertinti. Beje, nepamirškite dar ir stoglangių…

Tokie langai turi būti projektuojami itin kruopščiai. O tai užtrunka, be to papildomos išlaidos projektuotojui. Kuriam tenka itin rimta užduotis – sukurti ne tik formas, bet ir parinkti tinkamiausias medžiagas, medžio tekstūras, furnitūrą ir t.t.

Langų transportavimas

Paprastai mediniai langai vežami specialiais automobiliais. Jie pritaikyti langams vežti ir turi specialią konstrukciją, kur langai tvirtinami su itin patikimais įtvarais. Tikrai jų negalima vežti paprastoje lengvojo automobilio priekaboje ar net ant automobilio stogo pritvirtinus dviem diržais. Langų atvežimu pasirūpina montuotojai.

Langų sumontavimas

Mediniai langai montuojami itin kruopščiai ir atidžiai. Jei norite, kad jie tarnautų ilgus metus be jokių problemų, reikia tam skirti ypatingą dėmesį. Kas sumontuos jūsų medinius langus? Tikrai ne kaimynas, ar pažįstamas visų galų meistras. Medinius langus montuoja atestuoti gamintojo meistrai. Kodėl? Todėl, kad yra daugybė reikalavimų, kurių būtina laikytis, kad langai atitiktų garantiniame rašte keliamas sąlygas ir tarnautų numatytą laiką. Jei mediniai langai bus sumontuoti nekokybiškai, jie praleis ir drėgmę ir šilumą, todėl naudos iš jų bus tiek, kiek iš pačių pigiausių plastikinių. Galų gale egzistuoja įvairios montavimo technologijos, kurios yra naudojamos tvirtinant pačio lango rėmus į sieną. Vėliau jų nesimato, tačiau jos labai reikšmingos. Tik patyrę meistrai gali tinkamai pasirūpinti šia dalimi. Atminkite, kad kokybiškos medžiagos kainuoja, tad montavimas gali būti gana brangus.

Mediniai langai – prabangos prekė, tad teks dar turėti nemažai išlaidų, kol jie pradės atlikinėti tai, dėl ko pastatyti ir ką žada gamintojai.

 

 

klojinių nuoma

Klojinių nuoma – paslauga, itin aktuali statybos projektus vykdantiems asmenims

klojinių nuomaKieme pasodintas ąžuolas jau auga. Sūnus mokosi važinėti dviratuku. Tačiau jums, siekiančiam Tikro Vyro titulo, beliko nuveikti dar vieną darbą – pasirūpinti nuosavomis gyvenamosiomis patalpomis. Galite eiti lengvesniu keliu ir tiesiog padėti parašą ant pirkimo-pardavimo sutarties bei pervesti reikiamą pinigų sumą. Tačiau nemaža dalis pasiryžta ir rimtesniam iššūkiui – savarankiškoms statyboms, kai didelė darbų dalis atliekama savomis rankomis, o kiti – organizuojant tai nusimanančių darbininkų darbą. Jei moki įkalti vinį ar esi bent kartą betonavęs, dar nereiškia, jog apie statybas žinai viską. Patikrinsime jus! Ar galėtumėte paaiškinti, su kuo „valgomi” klojiniai ir kodėl klojinių nuoma – itin naudinga paslauga? Ne? Skaitykite toliau ir turtinkite savo, kaip  statybininko, teorinių žinių bagažą.

Tikriausiai, praeinant pro statybvietę, yra ne kartą tekę pastebėti, jog pamatai, sienos ar kitos pastato dalys yra apjuostos tam tikromis kontrukcijomis. Tai – vadinamieji klojiniai, skirti palegvinti įvairių pastato dalių betonavimo procesą. Pastato statyba nevyksta „iš akies” – reikia vadovautis tiksliais, projekte pateiktais išmatavimais bei formomis. Siūlomi šių rūšių klojiniai:

  • Pamatų klojiniai;
  • Sienų klojiniai;
  • Kolonų klojiniai;
  • Perdangų klojiniai;
  • Sudėtingesnių konstrukcijų, pavyzdžiui tiltų ar tunelių, klojiniai.

Senesnės kartos statybininkams klojiniai tikriausiai siejasi su iš medienos pagamintomis rankų darbo konstrukcijomis, tačiau tokie projektai pareikalauja nemažai įgūdžių, laiko bei nėra patvarūs ir ilgaamžiai. Tikra revoliucinė naujiena (skamba kaip iš reklamos) – iš tuščiavidurių aliuminių profilių pagaminti klojiniai, tinkami įvairiems betonavimo darbams. Pastarieji yra tvirti, nesunkiai sumontuojami, paviršius padengta specialia medžiaga, prie kurios betonas ne itin limpa, o likučiai nesunkiai pasišalina. Konstrukcijų svoris nedidelis, tad montavimo darbai gali būti atliekami rankomis, be specialių pagalbinių įrankių.

Klojiniai – trumpalaikė pagalbinė priemonė staybose, kurios rūšis bei reikiamas kiekis skiriasi priklausomai nuo konkretaus projekto. Statybų prekes siūlančios įmonės apie tai pagalvojo: klojinių nuoma – variantas tiems, kuriems klojiniai reikalingi vienkartinio projekto įgyvendinimui. Sutaupysite pinigų, išvengsite bereikalingų rakandų mėtymosi bei įsigysite modernius, kokybiškus ir visus saugumo reikalavius atitinkančius klojinius. Klojinių nuoma patraukli dar ir tuo, jog paslaugos teikėjas, atsižvelgdamas  kliento vykomų darbų ypatybes, parinks tinkamiausią produkto kiekį, pateiks jų surinkimo instrukcijas bei konsultuos kitais rūpimais klausimais, o jums teliks imtis pagrindinių statybos darbų.