Egzaminai bei įtampa jauno žmogaus gyvenime gali turėti skaudžių pasekmių ne tik žmogaus emocinei savijautai, bet ir fizinei sveikatai. Juk studentas gyvena ne vien mokslu – aplink kasdien verda gyvenimas, jauni žmonės turi ir papildomų veiklų, ir socialinį gyvenimą su vakarėliais bei koncertais ir kitomis pramogomis. Tad kaip šiandien jaunam žmogui taip suderinti savo gyvenimo veiklas, kad ir būtų galima pasimėgauti laisvalaikiu, ir gerai mokytis, ir – svarbiausia – išsaugoti sveikatą?
Daugiausiai koją jaunuoliams pakiša egzaminai, įvairūs atsiskaitymai ir jų keliamas stresas. Dėl jo gali aplankyti tokie sveikatos sutrikimai kaip nemiga, nuolatinis nuovargis, nerimas, prasta koncentracija, net gi depresija. Tai yra psichologinės problemos, ištinkančios studentus pačiu sunkiausiu metu per egzaminų sesijas. Tačiau kiek dar yra fizinių ligų, kurias taip pat išprovokuoja patiriamas nerimas ir išsekimas!
Kai kuriuos egzaminų metų beria nuo streso, jiems paaštrėja egzema. Dar kiti gali arba priaugti svorio arba kaip tik – itin pavojingai sulieknėti dėl kankinančio apetito trūkimo. Visus stresas veikia skirtingai, todėl nėra vieno simptomo, kuris gali atsirasti kiekvienam studentui.
Tad jeigu jus beria nuo streso, patiriamos įtampos ir psichologinio spaudimo arba pradėjo staigiai kristi svoris, turite kaip mat susirūpinti savo sveikata.
Pagrindinis patarimas visiems besiruošiantiems egzaminams – tai atsisėsti ir labai ramiai susidėlioti prioritetus – jeigu esate abiturientas, daugiausiai savo jėgų atiduokite tik tiems dalykams, kurių egzaminus laikysite. Žmogaus galimybės ribotos, tad nuleiskite savo kartelę.
Universiteto studentai turėtų stropiau mokytis tuos dalykus, kurie sekasi prasčiau . O tai, kas ir taip, geriau sekasi, atneš gerus rezultatus natūraliai.
Taip pat svarbu nusistatyti griežtą dienotvarkę. Venkite laiko švaistymo internete ir socialiniuose tinkluose. Tiesiog atsėdėkite užsibrėžtas kelias valandas besiruošdami egzaminui, ir pats geriau pasijausite vėliau laisvą laiką leisdamas jau labiau užtikrintas savo žiniomis, nebekankins sąžinės jausmas.
Egzaminų metu labiausiai nukenčia tie, kurie neturi savidisciplinos ir vidinės tvarkos. Pamatysite, susidėliojus prioritetus ir darbotvarkę, tiek jūsų laisvas laikas, tiek ruošimasis egzaminams susilies į harmoningą sistemą, kurios dėka džiaugsitės ir gerais rezultatais, ir sveikata.
No Comments