Articles Tagged with kursai

Kada reikalingi emokymai?

Sakoma, kad mokomės visą gyvenimą. Nuo pat pirmų mūsų gyvenimo dienų kasdien išmokstame ko nors naujo. Vėliau įgūdžiai tobulėja darželyje, po to – mokykloje, vėliau universitete ir galiausiai jau dirbant tam tikrą darbą. Mokymosi sistemos ir programos taip pat labai sparčiai tobulėja. Labai didelis postūmis įvyko karantino metu. Daugelis pradėjo domėtis, kas yra emokymai ir kaip juos galima integruoti tam tikroms sistemoms.

Beveik kiekvienas verslas gali susikurti savo darbuotojams arba klientams skirtus emokymus. Tai vienas lengviausių bei paprasčiausių virtualioje erdvėje pateikiamų mokymosi medžiagos būdų, kuris yra skirtas savarankiškam mokymuisi. Emokymai gali būti specialistų parengti naudojant skaitmenines technologijas. Jie yra kuriami tam, kad būtų praturtinta mokymosi patirtis bei patenkinti besimokančiojo poreikiai.

Vieni labiau mėgsta tekstinio pavidalo mokymosi medžiagą, o kiti prioritetą teikia mokomiesiems filmukams. Pagal tai galima ir rinktis, kokio tipo emokymai bus sukurti. Video bei animacijos mokomieji filmukai vilioja daugelį. Tai vienas lengviausių ir paprasčiausių būdų išmokti reikiamą medžiagą. Jų metu Jums beliks tik žiūrėti besikeičiantį vaizdą, o užkadrinis balsas pristatys visą mokomąją medžiagą. Visuomet bus išskirta svarbi informacija akcentuojant tam tikrus tekstus arba tai pažymint grafiniais elementais.

Kitiems yra priimtinesnės jau tikrai gana seniai pamėgtos skaidrės. Jos šiais laikais yra vadinamos interaktyviomis. Skaidrėse papildomai pridėti interaktyvūs elementai gali užtikrinti aktyvų besimokančiojo dalyvavimą. Mokinys galės savarankiškai pažindintis su pateiktu mokymosi turiniu.

Dar aktyviai klientų pageidavimu yra kuriami ir interaktyvūs mokomieji filmukai. Juos žiūrėti ir iš jų mokytis įdomu ir paprasčiau ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems. Skaičiuojama, jog tai yra pats populiariausias elektroninių mokymų formatas. Visada smagu, kai besimokantysis yra tinkamai įtraukiamas į mokymų formatą.

Taigi jeigu Jūs esate tas, kuriam reikia pasirinkti emokymų formatą ir esate pasimetę, tai visuomet rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie turi ne vienerių metų patirtį ir gali mielai bei išsamiai pagelbėti. Patys juos kurdami tikrai užtruksite ne vieną kartą ilgiau. Tad jei tik turite labai daug brangaus laiko bei patirties, žinoma, sukurti emokymus galėsite sukurti. Tik įvertinkite būsimus finansus bei laiko sąskaitą.

Vadovo kompetencijos vertinimas – būtinas kiekvienai įmonei

Geras vadovas yra būtinybė kiekvienai įmonei. Dažniausiai labiausiai yra minimi komandos nariai, kadangi jie uoliai kasdien dirba, kad įmonei geriau sektųsi. Tačiau faktas, kad tik geras vadovas, kuris dalina užduotis, atlieka komandos formavimo darbus bei galiausiai kuria tinkamą mikroklimatą yra tas variklis, kuris ir atlieka svarbiausius darbus.

Džiugu, kad yra tokia galimybė kaip lyderystės akademija, kurio tikslas yra padėti įmonei geriau suprasti vadovo kompetencijas ir sužinojus silpnąsias puses, žinoma, bandyti jas pašalinti.

Atliekami specialūs vadovo kompetencijų tyrimai

Žinoma, nusakyti, ar vadovas tikrai yra geras ir gebus valdyti komandą be tyrimų yra sunku. Tiesa, kai visi komandos nariai vieningai tvirtina, kad jų lyderis yra geras ir jis motyvuoja siekti daugiau – galbūt tyrimų net ir nereikia?

Visgi, vis tiek labai siūlomi, kadangi jie gali padėti net ir pačiam vadovui geriau suprasti, kokios yra jo gerosios savybės ir kokius minusus galima šiek tiek tobulinti arba naikinti. Juk ne veltui lyderystės akademija, kaip įrankis, pirmiausia ir yra rekomenduojama pačiam vadovui, o tik paskui pačiai įmonei, kuri siekia, kad ją į priekį vestų patyręs specialistas.

Tyrimų atlikėjų paieškos

Vadovo kompetencijų tyrimas prasideda nuo tinkamos įmonės, kuri teikia šias paslaugas, pasirinkimą. Kadangi šiuo metu komandos formuotojų bei lyderių mokytojų pasiūla yra labai plati – reikia atsakingai ieškoti tų, kurių teikiamos paslaugos tikrai yra geros. Paprasčiausiai kai kurie neturi jokios kompetencijos mokyti kitus, o dažniausiai jų tyrimai apima tik pokalbį su pora komandos narių, kurie išsako savo nuomonę. Tai nėra tikslu.

Vadovo kompetencijų vertinimas reikalauja ne tik žinių, tačiau ir specialios metodikos, kuri padeda išsamiai atlikus tyrimą bei gavus išvadas imtis priemonių, kurios padėtų vadovui panaikinti tuos minusus, kuriuos galbūt įvardijo jo komandos nariai. Norime pabrėžti, kad gera komanda ne tik atlieka tyrimus, tačiau ir pateikia patarimus, kurie gali padėti sutvarkyti tas problemines įmonės vietas, kurios tuo metu atrodo netinkamos.

Taip pat būtina tartis su tais, kurie teikia paslaugas legaliai. Tai yra būtina sąlyga, kuri leis būti ramiu dėl gaunamų paslaugų kokybės.

Kaip nepasiduoti kasdienei rutinai?

 

Ar jums pažįstamas jausmas, kai kasdieniniai rūpesčiai, buitis ir darbai užvaldo praktiškai visą gyvenimą? Jei taip, tuomet žinote, kad gyvenimas tokioje aplinkoje tikrai ne teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę būseną. Neskirdami laiko sau, pastoviai skubėdami ir paskendę rutinoje ilgainiui galime prarasti gyvenimo džiaugsmą, o blogiausiu atveju gali netgi išsivystyti depresija. Kad taip nenutiktų yra būtina skirti laiko tik sau. Tačiau kaip tai padaryti, kai atrodo, kad nei vienas darbas negali palaukti rytojaus? Pasistenkite pasinaudoti mūsų patarimais.

 • Sudarykite dienotvarkę

Darbų ir veiklos planavimas yra pirmasis žingsnis link efektyvaus laiko išnaudojimo. Žmonės, kurie neturi dienotvarkės, daug laiko iššvaisto planuodami darbų eigą paskutinę minutę. Tuo tarpu, jei iš anksto susiplanuosite, kuriuo metu kokios užduotys jūsų laukia, laikas bus išnaudojamas efektyviau ir tikslingiau. Visiškai nereikia sudarinėti dienotvarkės savaitei ar visam mėnesiui, pakanka vakare apgalvoti ir susiplanuoti sekančios dienos veiklas. Tai darydami, stenkitės darbus susidėlioti taip, kad jie būtų baigti kuo anksčiau. Nepamirškite, kad laisvas laikas – taip pat būtina jūsų dienos dalis.

 • Įsigykite mėgstamų užsiėmimų abonementą

Kai neturime pastovaus širdžiai mielo užsiėmimo, atrodo, ir nereikia to laisvalaikio. Norint pakeisti šią situaciją, geriausia yra į savo dienotvarkę įtraukti mėgstamą užsiėmimą. Įsigiję sporto klubo, baseino ar šokių pamokų abonementą žinosite, kad numatytu laiku turite dalyvauti jums mieloje veikloje. Tokių aplinkybių sudarymas „privers“ jus suplanuoti savo darbus taip, kad liktų laiko sau. Tuo labiau, kai įvairių užsiėmimų pasirinkimas tikrai gausus, tiek gyvenamosios vietos, tiek tvarkaraščių atžvilgiu. Pavyzdžiui, šokių pamokos Kaune vyksta rytiniu, dienos, ir net vėlaus vakaro metu.

 • Nebūkite perfekcionistai

Jei turite savybę užsibrėžti grandiozinius tikslus ir bet kokia kaina jų siekti, nenuostabu, kad visiškai neturite laisvo laiko. Negana to, perfekcionistai labai dažnai tampa darboholikais, o darboholizmas su laisvalaikiu yra nesuderinamas. Stengdamiesi atsikratyti šios savybės, pirmiausia turite suprasti, kad „užkariauti pasaulio“ neįmanoma, o  tobulybė neturi ribų, tad jos siekimas yra beprasmiškas savo jėgų, laiko ir energijos eikvojimas.

Pabaigai, trumpas, bet svarbus patarimas norintiems nepasiduoti rutinai – atminkite, kad gyvenimas yra vienas ir nepakartojamas. Jis susideda ne tik iš atliktų darbų, pasiektų tikslų ir aplinkinių įvertinimo, bet ir iš vidinio jausmo, kai tik sau skirtas laikas suteikia atgaivą sielai ir protui.

Pirmosios pagalbos kursai – ne tik dėl kitų, tačiau ir dėl savęs

Labai liūdina situacija, tačiau daugelis žmonių vis dar nemoka teikti pirmos pagalbos, kuri kitam žmogui gali išgelbėti gyvybę. Ir nors gali atrodyti, kad yra labai daug skirtingų situacijų, kurios suteikia galimybę jums įgauti reikalingas žinias, deja, ne visada pirmosios pagalbos pažymėjimas tikrai atneša naudą.

Pirmosios pagalbos kursai reikalingi skirtingais atvejais:

 1.     Pirmosios pagalbos kursai vairuotojams.
 2.     Įstaigų ir įmonių vadovams.
 3.     Jie būtini ir švietimo įstaigų darbuotojams (reikėtų nuolatos patikrinti jų žinias).
 4.     Kitiems specialistams, kurie dirba su vaikais (pavyzdžiui, stovyklų darbuotojams).
 5.     Apsaugos darbuotojams.
 6.     Grožio specialistams.
 7.     Sveikatingumo klubo darbuotojams.
 8.     Ir kitiems asmenims.

Galiausiai, kursai reikalingi kiekvienam iš mūsų, kadangi mokėti tinkamai elgtis, kai atsitiko nelaimė – būtina. Žinoma, stresas gali padaryti savo, tačiau dažniausiai turint bazines žinias – viskas yra įmanoma ir tuo pačiu su geru pagrindu – tinkamai elgtis pavojaus akivaizdoje nebus sunku.

Tinkamai paruoštas mokomasis paketas leis Jums visada būti ramiu dėl situacijų, kurios gali nutikti ne tik mūsų artimiems žmonėms, tačiau taip pat ir visiškai nepažįstamiems. Mokymosi metu aptariamos tokios temos, kurios gali būti reikalingos kiekvieno žmogaus gyvenime. Ką daryti, kai žmogus nudega? Kaip jį atgaivinti, kai jis šoko būsenoje? O gal kaip išvengti nukraujavimo? Aptariama ką daryti, kai žmogų ištiko tokios staigios sveikatos problemos kaip kad infarktas, insultas, kai žmogui yra cukrinis diabetas, tačiau jis neturi insulino ir kiti atvejai, kurie gali padėti išgelbėti gyvybę.

Žinoma, kad įgytos žinios tikrai būtų naudingos ir tuo pačiu padėtų bet kokioje situacija elgtis teisingai – reikia atsakingai pasirinkti tinkamiausią įmonę, kuri organizuoja mokymus. Kadangi šiuo metu yra ne viena – būtinai reikia peržiūrėti programą. Nors daugiau arba mažiau ji bus panaši, tačiau siūlome rinktis tą, kuri bus informatyviausia. Galiausiai mokytis ne dėl to, kad būtų gaunamas pirmosios pagalbos pažymėjimas, tačiau dėl savęs, kadangi šio tipo žinios dažniausiai gyvenime praverčia.

 

Kodėl verta mokytis programuoti dar nuo vaikystės

programavimasDaugeliui kyla visiškai teisingas klausimas: Programavimo kursai: kodėl verta lankyti ir nuo ko pradėti?

Vienareikšmiškai, šiais laikais kiekvienas, kuris moka programuoti, gali būti ramus, kad ras darbą. Paprasčiausiai visuomenė intensyviai ir dideliais žingsniais juda link IT ir šiuo metu kiekvienas puikiai dirbantis su kompiuteriu gali jaustis ramus, kad jam pavyks save realizuoti. Visgi, programavimo kursai yra labai įvairūs ir kartais sunku susigaudyti, kurie yra geriausi. Juolab, ar tikrai yra amžiaus riba, kuomet mokytis yra paprasčiausiai per vėlu?

Pradėkime mokytis dar vaikystėje

Atsakyti sunku, tačiau visada geriau moka tas, kuris stengiasi nuo pat vaikystės. Jeigu vaikas dar vaikystėje programuos ir tai darys per žaidimą – tokiu atveju jis taps pačiu geriausiu meistru, kuris ateityje sėkmingai pralenks konkurentus ir  bus pats geriausias. Taigi, akivaizdu, kad kol vaikas mažas – reikia jį skatinti programuoti ir tikslingi dirbti su kompiuteriu. Daugelis tėvelių daro klaidą, kad nesuteikia vaikui tokių ramybių. Juolab, nepasiūlo keliauti į programavimo stovyklas bei mokyklas, kurios yra puikus šuolis nuo pat pradžių iki pat viršaus siekti daugiau ir džiaugtis puikesniais rezultatais.

Mokymosi galimybės

Taigi, viena galimybė yra vaiką skatinti lankyti stovyklas, būrelius bei panašius užsėmimus, kurių metu paaiškinama, kaip reikia programuoti ir visą tai padaroma per žaidimą, kad vaikui būtų kuo smagiau. Taip pat reikia skatinti mokytis papildomai, kadangi dažniausiai daugiausia ir pasiekia tie, kurie ne tik vadovaujasi mokytojo nurodymais, tačiau patys bando atrasti vis daugiau. Siūlome tai įvertinti ir rinktis atsakingai. Galiausiai, šiuo metu atviros galimybės mokytis savarankiškai. Tačiau tai geras pasirinkimas tiks tokiu atveju, kai vaikas jau turi pagrindus ir jam tereikia su tais pagrindai eiti kuo gilyn į programavimo pasaulį.

Galimybių mokytis yra labai daug ir akivaizdu, kad šiais laikais mokytis programavimo tikrai verta. Paprasčiausiai, tai labai puiki galimybė pasikloti sau patogius pamatus, kadangi programavimas – ateities mokslas. Svarbiausia, kad tai daryti gali visi, svarbiausia – norėti ir stengtis. Plačiau skaitykite http://www.codeacademykids.com/stovyklos-vaikams-vilniuje/

programavimas

Kaip paskatinti vaiką domėtis elektronika ir programavimu?

programavimasNors kai kurie tėveliai vis dar pyksta, kad vaikai labai daug laiko praleidžia prie kompiuterio, tačiau tiesa tokia, kad kasdienybė nuo jo yra neatsiejama, tad tikrai nereikia vaikų nuo jo atgrasyti. Paprasčiausiai elektronikos prekės atveria kur kas platesnius kelius ir kuo vaikas labiau domėsis – tuo lengviau jam ateityje bus. Jeigu iki šiol vos dar dėliojatės pliusus ir minusus, ar skatinti vaikus domėtis elektronika – rekomenduojame juos ne tik skatinti, tačiau ir suteikti visas galimybes mokytis. Tam labiausiai pasitarnauja mikro kompiuteriai.

Geriausia mokymo priemonė

Žinoma, per prievartą niekada nepavyks vaiko išmokyti, kadangi jis bus nepatenkintas. Paprasčiausias būdas išmokyti vaiką konkrečių dalykų – leisti jam žaisti ir tuo pačiu mokytis. Tokio tipo galimybės šiuo metu yra labai atviros. Anodas elektronikos prekės ne tik kiekvieną dieną padaro kur kas lengvesne, tačiau taip pat ir suteikia galimybę išmokti programuoti, konstruoti robotus, galiausiai, elementarių elektronikos žinių. Taigi, rekomenduojame nupirkti mini robotą arba kompiuterį, kurį reikia sukonstruoti ir tuo pačiu kai jis jau veikia – toliau su juo mokytis ir bandyti paskatinti vaiką atrasti naujus dalykus.

Kaip neišlaidauti, tačiau mokytis?

Elektronikos prekės nėra labai brangios. Juolab, įvertinus tai, kad tuo pačiu tai yra mokomoji priemonė – galutinis rezultatas yra dar pigesnis ir dar labiau prieinamas. Visgi, kai kurie žmonės net ir pirkdami pigias prekes vis tiek nori sutaupyti.

Tokiu atveju dažniausiai rekomenduojama užsukti į elektronines prekybos vietas, kadangi dažniausiai internetu viskas kainuoja kur kas pigiau. Juolab, pamatyti akcijas ir nuolaidas yra paprasčiau, tad tuo pačiu įsigyti kokybišką produkciją žymiai mažesnėmis kainomis.

Leiskite savo vaikui mokytis ir tuo pačiu paskatinkite jį. Tegul mokslas būna tarsi žaidimas.

Šiuolaikinis gyvenimas yra neatsiejamas nuo elektronikos, tad tikrai nereikia bandyti nuo jos atsitraukti. Priešingai, tegul ji tampa Jūsų gyvenimo dalimi ir leidžia jam būtų kur kas paprastesniu.

 

anglų kursai

Verslo anglų kursai – kas tai?

anglų kursaiAnglų kalba – vienas svarbiausių kelių, norint patekti į tarptautinę verslo rinką. Dėl šios priežasties sparčiai populiarėja verslo anglų kursai – tai užsienio kalbos mokymai, organizuojami įmonių vadovams, biurų darbuotojams, vadybininkams, valstybės tarnautojams ir asmenims, dirbantiems ar norintiems tobulėti rinkodaros, pardavimo, reklamos, gamybos, žmogiškųjų resursų, klientų aptarnavimo srityse. Svarbiausias mokymų tikslas – lavinti ir plėsti kalbines kompetencijas verslo kontekste, tobulinti dalykinio bendravimo ir diskusijų žinias.

Nors ilgą laiką didžiausias užsienio kalbų mokyklų dėmesys buvo skiriamas bendrinės anglų kalbos lavinimui, pastebima, kad šiandien išaugo verslo anglų poreikis. Šios srities ekspertai teigia, kad minėtosios krypties populiarumas yra savaime suprantamas – Lietuvai vis labiau europėjant ir atsiveriant naujiems tarptautinio verslo rinkos keliams, lietuviai nori prisitaikyti prie tobulėjančio sektoriaus, siekti didesnio pelno ir plėsti veiklos apimtis.
Verslo anglų kursai yra orientuoti į visus keturis kalbos lygius, t. y. besimokantieji lavina gramatikos, skaitymo, kalbėjimo ir klausymo įgūdžius. Kursų metu tobulinamas ir verslo žodynas, padedantis plėsti akiratį ir gerinti bendrą kalbos suvokimą. Šie kursai gali būti organizuojami tiek individualiai, tiek mažoms grupelėms. Abu sprendimai turi savų privalumų ir trūkumų. Individualūs kursai orientuoti į asmeninę pažangą, todėl mokymosi procesas yra spartesnis ir greitesnis. Mokytojas parenka individualius gebėjimus atitinkančią mokymosi medžiagą, kuri leidžia siekti maksimalių rezultatų. Iš kitos pusės, individualūs kursai reikalauja didesnių investicijų. Grupėse vedamos anglų kalbos pamokos skatina dažnesnį tarpusavio bendravimą, kas leidžia plėsti šnekamosios kalbos žinias. Be to, tokie kursai reikalauja mažesnių išlaidų. Deja, dirbdamas su grupele, mokytojas negali orientuotis į individualius besimokančiųjų pasiekimus ar kalbines spragas, t. y. šiuo atveju parenkama visai grupei tinkanti mokymosi medžiaga.
Verslo anglų kursai Kaune ar kitame Lietuvos mieste atitiks tiek jaunų specialistų, tiek patyrusių verslininkų poreikius. Siekiant parinkti tinkamiausius mokymosi metodus, visų pirma atliekami testai, kurių metu nustatomos besimokančiojo kalbinės žinios ir numatomos tobulėjimo kryptys. Priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, kursai gali būti organizuojami tiek dienos metu, tiek vakarais klientams patogioje vietoje. Rinkdamiesi užsienio kalbos mokyklą, pasidomėkite ne tik kursų kainomis, bet ir pamokų intensyvumu bei mokytojų kompetencija. Labai svarbu dirbti su kvalifikuotu ir savo darbą išmanančiu specialistu, kuris padės siekti maksimalių rezultatų. Paprastai pamokų metu dėstoma anglų kalbos gramatika, atsižvelgiant į verslo kontekstą, daug dėmesio skiriama kalbėjimo ir klausymo įgūdžiams, skaitymui. Besimokantieji raginami daugiau kalbėti prieš auditoriją, rengti reportažus ir bendrauti aktualiomis verslo temomis.