Teisė

BDAR verslui – ką reikėtų žinoti ir kaip pasirūpinti?

Nuo 2018 m. Lietuvoje įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), kai kam šis dokumentas vis dar kelia daugybę klausimų. Pasitaiko atvejų, kai BDAR verslui vis dar yra nesuprantamas dalykas, todėl ne visi verslai užtikrina šio reglamento įgyvendinimą. Ką reikėtų apie tai žinoti ir kaip viskuo pasirūpinti?

Kam taikomas BDAR?

BDAR reglamente daugiausiai kalbama apie klientų asmens duomenis, kuriuos ES lygmenyje kiekvienas jų valdytojas įpareigojimas saugoti ir tvarkyti pagal itin griežtus reikalavimus. Todėl BDAR verslui yra labai svarbus dalykas, nereikėtų numoti į tai ranka. Kiekvienu atveju, kai verslas dirba su klientais ir tvarko jų duomenis, jam privalo laikytis BDAR reglamento ir jame numatytų reikalavimų, nepriklausomai nuo klientų ar verslo dydžio.

Kuo reikia pasirūpinti verslui?

Lietuvoje BDAR taikymą ir jo laikymąsi prižiūri Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Ji yra parengusi daug medžiagos verslui, kur galima sužinoti, kaip laikytis BDAR ir kokius reikalavimus reikia įgyvendinti. Pasikeitus reglamento nuostatoms, atnaujinama ir informacija. Visgi, tai yra gana specifinės žinios, kurias vien perskaityti nepakaks. Labai dažnai žmonės, kurie šioje srityje nedirba arba nesusiduria su tuo, net ir perskaitę reikalavimus, nežino, kaip visa tai įgyvendinti savo įmonėje.

Kur kreiptis pagalbos?

Todėl Lietuvoje galima gauti kvalifikuotos pagalbos ir užtikrinti, kad BDAR verslui būtų pritaikytas tinkamai ir atitiktų visus keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, jeigu vis dar nepasirūpinote tam tikrais reglamento įgyvendinimais, galite kreiptis į įmones, kurios teikia pagalbą. Bus atlikta Jūsų įmonės duomenų analizę ir nustatyta, ar tinkamai yra renkami ir saugomi duomenys, ar reikėtų atnaujinti tam tikrus procesus, pasirūpinti papildomu saugumu. Visa tai įvertins ir atliks profesionalai, Jums nereikės spėlioti, ar viską darote tinkamai. Tai yra nebrangiai kainuojanti paslauga, kurią pasirūpinus, būsite tikri, kad įmonė atitinka visus BDAR reikalavimus. Ši investicija yra labai nedidelė, palyginus su tuo, kas gali grėsti įmonei už BDAR pažeidimus.

Kas gresia už BDAR pažeidimus?

Kadangi BDAR reikalavimai labai griežti, nusižengimai taip pat yra reglamentuoti taip, jog užtraukia baudas ir jos yra gana didelės. Pagal reglamentą, Lietuvoje už jo pažeidimus, gali būti taikomos baudos, kurios yra skaičiuojamos pagal įmonės pajamas ir gali siekti netgi šimtus tūkstančių ar daugiau. Todėl labai svarbu vengti BDAR pažeidimų, kuo greičiau užtikrinti, kad įmonėje būtų laikomasi visų reglamento reikalavimų ir nesudaryti galimybių institucijoms skirti įmonei baudas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis verslo partnerius?

Šiomis dienomis savarankiškai dirba tik nedaugelis smulkių įmonių. Daugumos sėkmingą verslą vystančių įmonių veikla paremta bendradarbiavimo ir partnerystės santykiais. Bendrovės bendradarbiauja su didmeninės produkcijos pirkėjais, logistikos įmonėmis ir kitais verslais, nuo kurių priklauso ir jų įmonės sėkmė. Čia be abejo labai svarbu pasirinkti tik patikimus ir atsakingus partnerius. Štai patarimai, į verta atkreipti dėmesį tai darant.

  • Požiūris į finansinę atsakomybę

Visi verslo partnerystės santykiai susiję ir finansinėmis operacijomis. Įmonės tarpusavyje atsiskaito už suteiktas paslaugas ar įsigytą produkciją. O netinkamas partnerio finansinių įsipareigojimų vykdymas tikriausiai yra vienas iš blogiausių variantų. Tad būtinai pasidomėkite ar verslo partneris neturi finansinių problemų, tokių kaip skolu isieskojimas, areštuotos banko sąskaitos ar pan. Net jei prasta reputacija pasižymintis asmuo žadės jums atsakingą požiūrį į finansinius reikalus, pagalvokite, ar skolų išieškojimas nėra įrodymas, kad šiais pažadais neverta tikėti.

  • Patirtis savo srityje

Tai, ar verslo partneris tinkamai vykdys savo įsipareigojimus, priklauso ir nuo jo patirties. Dažniausiai ne pirmus metus dirbančios ir jau turinčios pastovių klientų ratą bendrovės savo pareigas vykdo sklandžiai ir atsakingai. Jose ne tik „sustyguotos” visos darbuotojų atsakomybės ir vidaus procesai, bet ir nusistovėjusi finansinių srautų tvarka. Retai kada tokiose įmonėse galima išgirsti apie tokias nemalonias procedūras kaip pavyzdžiui, skolų išieškojimas.

  • Rekomendacijos/ reputacija

Nors tai, kas kalbama ne visuomet yra  tiesa, bet pagrįstais faktais apie įmonę šiuo atveju verta pasikliauti. Jei turite informacijos, kad įmonė laiku neatsiskaito ar žinote, kad jai taikytas skolų išieškojimas, priskirkite tai svariems trūkumams. Ir atvirkščiai, jei esate girdėję puikių atsiliepimų apie bendradarbiavimą su įmone, bent jau apsvarstyti šį variantą tikrai verta.

Priimant sprendimą dėl bendradarbiavimo su konkrečia įmone, neskubėkite. Pabendraukite ne tik su vadovu, bet ir su darbuotojais, kurie bus atsakingi už su jūsų veikla susijusius darbus. Pasidomėkite įmonės darbo principais, prioritetais ir požiūriu į bendradarbiavimą. Bendra veikla bus sėkminga tik tada, kai požiūris į esminius partnerystės klausimus sutaps ar bent jau kardinaliai nesiskirs.

Fizinių asmenų bankroto įstatymo Lietuvoje

Fizinis asmens bankrotas. Nepamirškite, kad…

Fizinių asmenų bankroto įstatymo LietuvojeFizinių asmenų bankroto įstatymo Lietuvoje veikimo specifika yra lygiai tokia pati, kaip ir kitose šalyse. Iki šiol klaidingai galvojama, kad bankrutavus visiškai nurašomos visos skolos ir žmogus sau gali ramiai gyventi nesukdamas galvos dėl tolimesnių žingsnių. Tikrai ne. Fizinių asmenų bankroto įstatymo Lietuvoje nauda yra ta, kad žmogui gyvenant labai sudėtingomis situacijomis galima atrasti išsigelbėjimą. Juolab, bankrutuojančiam asmeniui yra suteikiamas asmeninis finansininkas, kuris stengiasi įvertinti žmogaus finansinę padėtį ir ieškoti būdų, kaip sutaupyti ir padėti vėl atsistoti ant kojų.

Pateikiame pagrindines gaires, kurias reikia žinoti vertinant fizinio bankroto galimybes. Tačiau nepamirškite, kad bankrutavimo darbams susitvarkyti reikia kreiptis į profesionalus, kurie padės jums sėkmingai atsistoti ant kojų.

  • Fizinių asmenų bankroto įstatymo Lietuvoje nuostatai nenurodo, kad būtina samdytis profesionalą, kuris padės susitvarkyti dokumentus ir bankrutuoti. Visgi, tai labai rekomenduotina paslauga.
  • Jeigu bankroto metu nuspręsite parduoti kokį nors turtą – visi pinigai keliaus pas antstolius. Žinoma, taip bus sumažinama Jūsų skola, tačiau pasitarus su profesionalais tikrai galima surasti patogesnę alternatyvą.
  • Teismas parenka tokį rezultatą, kuris padėtų žmogui ramiai gyventi. Skolos dalis turi būti grąžinama, tačiau asmeniui paliekama tiek pinigų, kiek reikia oriam gyvenimui.
  • Šiuo metu reikia būti skolingam kreditoriams beveik 9 000 eurų jeigu norite gauti paskolą. Jeigu esate skolingas mažesnę sumą, paprasčiausiai neatitinkate kriterijų ir galimybės gauti bankroto paprasčiausiai neturite.
  • Nusprendus bankrutuoti labai svarbu pirmiausia apie tai informuoti kreditorius. Juk jie taip pat tampa viso teisminio proceso dalimi ir yra suinteresuoti, kad kuo greičiau atgautų viską paskolos sumą.
  • Bankroto klausimas dažniausiai apsprendžiamas per mažiau nei du mėnesius laiko. Kiekvienas žingsnelis yra labai atsakingas ir gali būti daugiau arba mažiau naudingas. Rekomenduojame pasisamdyti profesionalus, kadangi jų darbas išsikovoti pačias geriausias sąlygas savo klientui.

Kuo daugiau žinosite apie bankrotą – tuo ramesnis galėsite būti, jog Jūsų sprendimas labai geras. Fizinių asmenų bankroto įstatymo Lietuvoje privalumai yra akivaizdus, įvertinkite juos ir Jūs.

Teisinės paslaugos

Teisinės paslaugos – brangios, tačiau vertos mokamos kainos

Teisinės paslaugosTeisinės paslaugos yra teikiamos privačiai dirbančių teisininkų arba teisininkų, dirbančių advokatų kontorose. Teisininkai – profesionalai, dirbantys teisinėje srityje, išmanantys įstatymus, konsultuojantys įvairiais klausimais ir ginantys žmonių interesus.

Kodėl yra teikiamos teisinės paslaugos?

Teisinės paslaugos yra teikiamos dar nuo senų laikų, tačiau bėgant metams, įstatymai keitėsi, keitėsi ir žmonių požiūris į gyvenimą. XXI – ajame amžiuje, teisinės paslaugos yra teikiamos visose civilizuotose šalyse, kur yra teisinė sistema. Viską žmonės bando spręsti demokratiniu būdu. Kiekvienoje šalyje vyrauja vis kitas teisinė sistema, skiriasi įstatymai, tačiau, dažniausiai, pagrindiniai įstatymai yra tie patys.

Tikriausiai ne vienas žmogus pagalvojęs apie teisinę sistemą iš karto šį žodžių junginį sujungia kartu su nusikalstamumu. Netiesa, teismuose yra ginami ne tik nusikaltėliai ar ne tik žmonės, kurie turi kažką bendro su nusikaltimais. Teisinės paslaugos yra teikiamos ir tiems žmonėms, kurie yra nuskriausti arba nori, pavyzdžiui, įsteigti įmonę, kurios atidarymui reikia sutvarkyti tam tikrus teisinius dokumentus.

Svarbiausias žingsnis – tinkamas teisininko pasirinkimas. Teisines paslaugas teikiantys teisininkai turi pasižymėti:

  • profesionalumu;
  • išmanyti žmonių psichologiją;
  • etiškumu;
  • estetiška išvaizda;
  • turi „degti“ noru tobulėti teisinėje sistemoje;
  • privalo būti mandagūs.

Labai svarbu pasitikėti savo teisininku, kadangi šiam žmogui į rankas yra atiduodamas labai svarbus ar svarbūs klausimai, kurie gali nulemti kažkieno ateitį. Žinoma, už teisininko paslaugas gali tekti „pakloti“ nemažai pinigų, tačiau šie žmonės iš ties verti nustatytos kainos. Teisininkai dirba sunkų, daug žinių ir rizikos reikalaujantį darbą, todėl ir kainuoja brangiai.

 

 

 

Teisininkas

Teisininkas – teikia teisines paslaugas

TeisininkasTeisininkas – žmogus, teikiantis teisines paslaugas, konsultuojantis žmones įvairiais klausimais, susijusiais su įstatymais, taip pat gina piliečių interesus teismuose ar kitose institucijose.

Kiekvienas teisininkas, dažniausiai, išmano puikiai vieną teisės sritį, arba kelias, tačiau tikrai ne visas. Visų teisės sričių profesionalai dirba advokatų kontorose.

Teisės sritys, kurias išmano teisininkai:

  • Darbo teisė (teisininkas sprendžia įvairius individualių darbuotojų arba visos firmos klausimus. Konsultuoja darbdavius ir darbuotojus algų mokėjimo klausimu. Taip pat padeda parengti darbo sutartis, rengia kitus įvairius dokumentus. Teisininkas gina abiejų šalių interesus teismuose, individualiose darbo teisės ginčuose);
  • Šeimos ir paveldėjimo teisė (teisininkas konsultuoja išsiskirti norintį klientą, padeda jam susitvarkyti būtinus dokumentus. Taip pat teisininkas pataria visais klausimais, susijusiais su šeima arba paveldėjimu. Jis padeda pasidalinti turtą, padeda nuspręsti kur po skyrybų gyvens vaikai, reikalui esant padeda priskirti globą tik vienam iš tėvų. Taip pat teisininkai teikia konsultacijas turto paveldėjimo klausimais, padeda pasidalinti turtą, gina klientų interesus turto dalybose);
  • Baudžiamoji teisė (teisininkas gina kaltų ir nekaltų žmonių interesus teismuose, taip pat atstovauja nukentėjusiems žmonėms. Teisininkas susitaria dėl žalos atlyginimo, rengia civilinius ieškinius ir kitus reikalingus dokumentus);
  • Nekilnojamojo turto teisė (teisininkas konsultuoja ir padeda parengti dokumentus perkant arba parduodant nuosavybę);
  • Įmonių teisė (teisininkas rengia įvairius įmonės viduje reikalingus dokumentus, taip pat padeda išspręsti iškilusias problemas, surasti racionaliausią sprendimą);
  • Ir kita.

Žmonės, norintys išsirinkti tinkamą teisininką, gali tai padaryti interneto pagalba. Kiekviena kontora turi savo internetinę svetainę, o joje aprašo savo darbuotojus, jų pasiekimus ir darbo patirtį. Jeigu, vis dėlto tų aprašymų neužtenka, galite paklausinėti gerai pažįstamų žmonių, kokius specialistus renkasi jie, spręsdami tam tikrus gyvenimo klausimus, kuriems išmanyti reikalingi teisininkai.

 

 

 

 

teisinės paslaugos

Teisinės paslaugos jaunimui

teisinės paslaugosTeisinių paslaugų teikėjai dažniausiai orientuojasi į vyresnius žmones, tačiau dažniausiai išeina taip, kad jas užsisako jaunimas – žmonės nuo 18 iki 30 metų. Kokios tai teisinės paslaugos Vilniuje bei kituose miestuose? Kaip teisininkai ir advokatai padeda jaunimui?

Baudžiamoji teisė

Ne paslaptis, kad būtent jauni vairuotojai gąsdina Lietuvos gyventojus savo neatsakingu vairavimu. Visai neseni įvykiai parodė, kad jaunas karštas charakteris ir galingas variklis – nesuderinami dalykai. Teisininkai nuolatos bendrauja su jaunais vairuotojais, kurie neįvertino savo sugebėjimų ir nenumatė galimų neatsakingo vairavimo pasekmių.

Jauni žmonės dažnai padaro ir kitų kriminalinių nusikaltimų, įsivelia į įvairias istorijas, tad profesionali teisinė pagalba šiais klausimais jiems dažnai reikalinga.

Verslo teisė ir mokesčiai

Jaunimui dabar sudarytos puikios sąlygos steigti verslą. Nuo pat pirmos dienos teisininkai gauna nemažai darbo, nes jauni verslūs žmonės labai aktyviai naudojasi jų paslaugomis. Kam sutartyse kapstytis pačiam tris dienas, kai profesionalus teisininkas tai padarys per pora valandų? Jis iš karto atkreips dėmesį, kad paslaugų teikimo sutartis ar pirkimo-pardavimo sutartis yra nepalanki keliuose punktuose ir kaip viską reiktų sudėlioti, kad abi pusės būtų patenkintos ir jaustų atitinkamą atsakomybę. Visa tai gali padaryti profesionalus teisininkas.

Kita sritis – mokesčių teisė. Teisininkas padeda atstovauti įmones ir jaunus jų vadovus pokalbiuose su VMI, o kartais net ir teisiniuose ginčuose.

Bankroto bylos

Jaunimas dažnai steigia verslą. Dažnai tas verslas ir bankrutuoja. Tai nėra pasaulio pabaiga – tiesiog tam tikru metu buvo priimti neteisingi sprendimai. Dažniausiai – iš neapsižiūrėjimo, nežinojimo. Tokias klaidas gyvenime ištaisyti padeda teisinės paslaugos. Jaunieji verslininkai nebebijo bankrutuoti, nes kiekvienas nuopolis gali būti didelio pakilimo pradžia.

Skyrybų bylos

Deja, čia nelinksmoji teisininkų darbo dalis. Jauni žmonės skiriasi dažniau, nei pagyvenę, nes jų požiūriai į gyvenimą skiriasi kur kas drastiškiau. Apmaudu tai, kad nukenčia mažamečiai vaikai, kuriems šis procesas ir toliau einantys veiksmai – tikriausia tragedija. Ypač, kai vienas iš tėvų panaudoja vaiko globą kaip priemonę didesniems alimentams gauti ar keršyti savo buvusiam partneriui. Tai labai nešvarūs žaidimai, kuriuose teisininkai turi apsaugoti savo klientų interesus. Dėl to skyrybų advokatai turi būti pačios aukščiausios kvalifikacijos. Čia susiduriama ne tik su teisiniais, bet ir su moraliniais momentais, kaip ir baudžiamojoje teisėje.

Konsultacijos

Jaunimas labai mėgsta konsultuotis, lyginant su pensijinio amžiaus žmonėmis. Tai gera savybė, ir teisininkai mielai teikia tokias konsultacijas. Juk jam visas gyvenimas prieš akis ir teisinės paslaugos jam gali būti dar ne kartą reikalingos.

teisinės paslaugos

Teisinės paslaugos reikalingos kiekvienam

teisinės paslaugosDažnas įsivaizduoja, kad teisininkas reikalingas tik įmonėms ir tiems, kas skiriasi… Tokios mintys, išsakytos garsiai, dažnai kelia juoką ir sumaištį. Teisinės paslaugos reikalingos beveik kiekvienam miestiečiui, turinčiam kad ir nedaug turto ir norinčiam viską tvarkyti teisėtai ir legaliai.

Labai paprastas pavyzdys. Jauna šeima gyvena daugiabutyje. Jiems priklauso 3 kambarių butas. Atvyksta žmonės, norintys daugiabutį renovuoti, aiškina naudą, kiša pasirašyti neaiškius dokumentus. STOP! Prieš pasirašydami neaiškias sutartis, pasikonsultuokite su teisininku, kuris gali įvertinti dokumentus ir patarti, ar tai jums naudinga, ar vėliau gali tekti skaudžiai nusivilti ir pasigailėti. Nenorite būti įtarūs? Nėra nieko smerktino, kad su nepažįstamais žmonėmis savo ir savo vaikų ateitį galinčiais pakeisti klausimais diskutuosite kartu su teisininku. Nesakome, kad taip galite demaskuoti sukčius, tačiau būsite ramesni ir žinosite, kad viską darote teisingai.

O jei norite parduoti būstą? O gal jį išnuomoti ilgam laikui? Kas padės jums sudaryti sutartį, kuri aiškiai gintų jūsų interesus, o ne būsimųjų nuomininkų laisvę tvarkytis jūsų būste? Greičiausiai vėl kreipsitės į teisininkus.

Paveldėjote turto ir nepasidalinate su kitais giminaičiais. Teisinės paslaugos bus reikalingos visiems giminaičiams tokiu atveju. Nepriklausomo ir nesuinteresuoto profesionalo įsikišimas į turto dalybas gali išgelbėti jūsų santykius su giminaičiais, kurie paprastai po tokių dalybų tampa labai įtempti. Teisininkas vadovaujasi ne emocijomis, o įstatymais ir turimais dokumentais, testamentu. Nesvarbu, kad mirštanti močiutė gulėdama mirties patale pažadėjo „viską užrašyti“ vienam ar kitam giminaičiui…

Išvykstate į užsienį porai mėnesių ir norite išnuomoti savo automobilį? Kvieskite teisininką, kuris padės sudaryti nuomos sutartį, paaiškins, ar turėsite sumokėti mokesčius valstybei, jei nuomojate tik kartą ir ne reguliariai.

Jūsų bute įvyko avarija ir užpylėte po jumis gyvenančius kaimynus? Ką dabar daryti? Paklauskite teisininko – jis padės surinkti visus reikalingus dokumentus draudimui, galbūt santechnikai jūsų bute darbą atliko nekokybiškai ir reikia juos „paspausti“, kad būtų atlyginta bent dalis žalos?.. Situacijų gali būti daugybė, ir teisininkai jums tikrai gali padėti ne tik su popierėliais, bet ir patartų, kokios pozicijos laikytis, kad neliktumėte apgauti ar išnaudojami.

Teisinės paslaugos yra ne tas pats, kas advokato paslaugos. Teisininkas yra plataus profilio profesionalas, galinti įsigilinti į bet kurios srities teisinius dalykus. Advokatas – gina jus teisme. Advokatai paprastai turi tam tikras specializacijas, pavyzdžiui civilinės bylos, baudžiamosios bylos, administracinės bylos, verslo teisė ir t.t. Teisininkai ir advokatai dažniausiai dirba greta, tad visada teisininkai galės parekomenduoti gerus advokatus, kurių profesionalumu yra ne kartą įsitikinę.

advokatų kontora

Turto padalijimas skyrybų atveju: pataria advokatų kontora

advokatų kontoraSantuokos nutraukimas suvokiamas kaip bendros nuosavybės pabaiga, todėl oficialių skyrybų metu yra padalijamas sutuoktinių turtas. Advokatų kontora primena, kad priimant racionalų sprendimą dėl turto padalijimo, teismas vertina nepilnamečių vaikų interesus, sutuoktinių sveikatą, jų turtinę padėtį ir kitas teisines aplinkybes.

Įstatymiškai santuokos nutraukimas gali būti vykdomas dviem būdais: santuoka gali būti nutraukiama tarpusavio susitarimu ir ginčo tvarka. Advokatų kontora teigia, kad tiek vienu, tiek kitu atveju rekomenduojama kreiptis į teisininką, kuris užtikrins proceso sklandumą. Jei santuoka nutraukiama sutuoktinių susitarimu, teismui turi būti pateikiamas oficialus prašymas dėl santuokos nutraukimo, sutartis, apibrėžianti santuokos nutraukimo pasekmes, ir kiti lydintys dokumentai. Jei santuoka nutraukiama ginčo tvarka, teismui pateikiamas ieškinys prieš kitą sutuoktinį, t. y. atsakovą.

Visais atvejais santuokos nutraukimas susitarus yra kur kas greitesnis ir lengvesnis kelias link numatyto tikslo. Paprastai teismo sprendimas, realizuojantis santuokos nutraukimą, yra priimamas per vieną mėnesį, o pats teismo posėdis, jei visi dokumentai yra tvarkingi ir tinkamai paruošti, tetrunka kelias minutes. Dar vienas privalumas – nereikia mokėti gana didelių mokesčių valstybei. Tiesa, advokatų kontora teigia, kad net ir šiuo atveju reikalinga profesionalaus teisininko pagalba – advokatas padės tiksliai ir aiškiai apibrėžti sąlygas, kuriomis bus numatytas sutuoktinių elgesys po skyrybų, ypač, jei tai susiję su nepilnamečių vaikų priežiūra ar kreditiniais įsipareigojimais.

Sprendžiant skyrybų klausimus, būtina aptarti turto dalybos niuansus. Bendrąja jungtine susituokusių asmenų nuosavybe laikomas turtas, kuris buvo įgytas po santuokos (tiek vieno sutuoktinio, tiek abiejų jų vardu); visos pajamos, gautos iš asmeninio sutuoktinio nuosavybe laikomo turto; pajamos, kurios buvo gautos iš bendros ar vieno iš sutuoktinių veiklos; pajamos gautos iš verslo, kuris buvo pradėtas po santuokos sudarymo. Beje, jei iki santuokos įmonė ar bendrovė nuosavybės teise priklausė vienam iš sutuoktinių, tai bendroji nuosavybė po santuokos yra iš verslo gautos pajamos. Asmenine sutuoktinių nuosavybe laikomas atskirai abiejų sutuoktinių įgytas turtas iki santuokos; sutuoktiniui dovanotas turtas; sutuoktinio asmeninės paskirties daiktai, pvz., drabužiai; pramoninės ir intelektinės nuosavybės teisės, išskyrus už intelektinę veiklą gaunamas pajamas; lėšos ir priemonės, skirtos asmeniniam sutuoktinio verslui; už asmenines lėšas sutuoktinio įgytas turtas.

Advokatai pažymi, kad turto dalybos yra gana subtilus, teisinės patirties ir profesinių žinių reikalaujantis procesas. Jei norite, kad skyrybų procesas būtų įvykdytas greitai, lengvai ir sklandžiai, jums bus reikalinga profesionalų pagalba, suteikianti teisines konsultacijas ir kompetentingą pagalbą santuokos nutraukimo metu.

skolos

Ikiteisminis skolų išieškojimas

skolosIkiteisminis skolų išieškojimas – viena  iš galimų skolos išieškojimo alternatyvų, kurias rekomenduojame išbandyti pirmiausia. Neskubėkite kreiptis į teisines instancijas: tai – neekonomiška laiko, psichologinių bei finansinių sąnaudų atžvilgiu. Naudodamiesi „Ekskomisarų biuro“ – patyrusio    bei profesionalaus skolų išieškojimo tarpininko – paslaugomis, bendradarbiavimo bei derybų su skolininku pagrindu, galite atgauti Jums priklausančius pinigus paprastai, greitai ir pigiai.

Jei draugiškas priminimas asmeniui ar įmonei apie finansinių įsipareigojimų nevykdymą rezultatų neatneša – kreipkitės į specialistus. Kreditoriui reikia turėti skolą pagrindžiančius įrodymus (sąskaitas-faktūras, skolos raštelius ir panašiai) bei būti nusiteikus geranoriškai skolininko atžvilgiu. Kompromiso ieškojimas be priverstinių priemonių taikymo – ikiteisminio skolų išieškojimo pagrindas, kuriuo vadovaujasi „Ekskomisarų biuras“.

Mes, siekdami patenkinti savo kliento – fizinio asmens ar įmonės – suinteresuoto  atgauti priklausančius pinigus – atliekame šiuos veiksmus:

  • Informuojame skolininkus apie turimų finansinių įsiskolinimų nevykdymą.
  • Įspėjame skolininkus, nustatydami galutinius atsiskaitymo terminus, į kuriuos nereaguojant pradedamas skolos išieškojimo procesas.
  • Įvertiname skolininkų disponuojamą turtą bei jų mokumą.
  • Ieškome priimtino sprendimo klientui bei skolininkui – parengiame mokėjimo grafikus, siūlome pasirašyti taikos sutartis, vekselius.
  • Rūpinamės skolininko prisiimtų įsipareigojimų vykdymu iki tol, kol klientas atgauna pinigus.
  • Nepavykus atgauti skolos ikiteisminiu keliu, siūlome kitus galimus sprendimo būdus.

 

Pasirinkę „Ekskomisarų biuro“ skolų išieškojimo specialistų paslaugas, Jūs sutaupysite laiko ir pinigų:

  • Ikiteisminis skolų išieškojimo procesas yra kur kas paprastesnis ir trunka trumpiau nei teisminis ginčas.
  • Nereikia mokėti teismo išlaidų.
  • Nustatytas mokestis už teikiamas paslaugas imamas sėkmės atveju – atgavus skolą.
  • Padengti ikiteisminio skolų išieškojimo mokestį gali būti įpareigotas skolininkas.

O jei vieną dieną ir vėl teks bendrauti su Jums kadaise skolingu buvusiu asmeniu – pastarasis, tikėtina,  palankiai įvertins Jūsų pasirinkimą spręsti finansines  problemas derybų keliu!