Skirtingos gitaros kainuoja skirtingai – tai turėtų suprasti visi pradedantys muzikantai. Ieškantiems mažiausių kainų, pirmiausia reikia suvokti, kad nuo kainos priklausys ir skambesys. Vienos gitaros skleidžia malonesnį garsą, kitos – skardesnį. Labiausiai akcentuoti reikia tai, kad gitarų rūšių yra ne viena ir ne dvi, tad pirmiausia reikėtų išsiaiškinti kuo jos skiriasi. Nuo gitaros rūšies gali priklausyti ir kaina. Kaip bebūtų, norintiems įsigyti šį muzikos instrumentą, patariama vengti neaiškių pardavėjų pateikiamų pasiūlymų. Jie neretai yra apgaulingi ir visai ne tokie, kokie vaizduojami. Perkant gitarą, visų pirma, reikia pasižiūrėti į gamintoją ir jos būklę, o paksui atsižvelgti į kitus kriterijus.
Visos gitaros turi būti perkamos tik iš ten, kur tikrai nekyla abejonių dėl kokybės. Pavyzdžiui, jeigu jūs dairysitės skelbimų puslapiuose, tuomet logiška, kad ten rasite daug apgaulingų pasiūlymų. Matote, ten gitarų pasirinkimas galbūt ir bus nemenkas, tačiau tai nereiškia, jog bus siūlomi nauji instrumentai. Tai yra labai svarbu – jeigu pirksite naudotą gitarą, tuomet žinokite, kad po trumpo laiko ją teks mesti lauk. Tuomet vėl teks išlaidauti. Dėl šios priežasties siūloma iš karto pirkti naują muzikos instrumentą, su kuriuos praktikuotis galėtumėte ilgą laiką. Kaip bebūtų, gitarų pasirinkimas turi būti atidus ir visada reikia skaityti informaciją, kurią pateikia pardavėjas.
Rinkdamiesi specializuotas internetines muzikos prekių parduotuves, jūs išvengiate galimos rizikos. Tai reiškia, kad ko gero išvengsite apgavysčių – gausite naują instrumentą už geriausią kainą. Kai kurie pardavėjai netgi suteikia savo prekėms garantiją – priima jas taip pat kaip ir kiti pardavėjai priima prekes ir grąžina pinigus. Tai yra pinigų grąžinimo garantija. Tad, turėkite galvoje, kad kai kuriose vietose, galėsite atgauti pinigus, jeigu nuo gitaros gavimo nebus praėjusios 14 dienų. Tiesa, garantijos sąlygomis reikia pasidomėti plačiau.
Besidomintiems kaip vyksta pinigų grąžinimo procesas, būtina žinoti, kad gitaros gali būti grąžinamos per 14 dienų tuo atveju, jeigu jos nebuvo naudotos. Pavyzdžiui, jeigu grąžinate gitarą, kurią naudojote savaitę, tai ko gero niekas jos nenorės priimti. Tai ypač liečia tuos atvejus, kuomet netgi nebelieka pakuotės. Matote, kokybišką instrumentą grąžinti galima tik tuo atveju, jeigu jis nepatinka, tačiau juo negalima naudotis. Žinoma, jeigu instrumentas nekokybiškas, tuomet jau bus taikomos kitos sąlygos.
Kaip bebūtų, visos gitaros gali būti įsigyjamos saugiai ir paprastai, o viską lemia pardavėjo pasirinkimas. Tie, kurie vaikosi žemiausių kainų ir dairosi į privačius pasiūlymus, dažniausiai ir nukenčia labiausiai. Įprastai jie gauna naudotus instrumentus arba tiesiog jie yra nekokybiški. Blogiausias scenarijus – sumokėsite pinigus ir sukčius nieko jums nepristatys. Žinoma, perkant susitikus gyvenai, viskas yra kiek kitaip ir ta rizika išnyksta.
Verta žinoti, kad pagrindinės muzikos prekių el. parduotuvės dažnai turi ir savo fizines parduotuves, kuriose galima gyvai apžiūrėti siūlomus muzikos instrumentus. Tad, jums reikia pasidomėti kur įsikūrusi el. parduotuvė ir tiek. Aišku, jeigu jis randasi ne jūsų mieste, tuomet gitarą teks užsakyti nuotoliniu būdu. Turėkite galvoje, kad ne visur taikomas nemokamas pristatymas, tad jums patiems gali tekti už jį mokėti pinigus.