Celiulitas tai labai aktualus susirgimas. Jis būdingas net 85% moterų ir tai nepriklauso nuo rasės ar svorio. Ši odos liga kelia diskomforto jausmą, nes dažnai moterys drovisi rodyti nuogas kojas, todėl dėvi tik ilgus sijonus, o apie trumpas ar iki kelių sukneles net nedrįsta pagalvoti. Per pastaruosius tris dešimtmečius buvo atlikta nemažai tyrimų, kuriais buvo siekiama išsiaiškinti šios ligos atsiradimo priežastis, tačiau tikslaus atsakymo kol kas nėra. Būdų kaip sumažinti celiulitą yra ne vienas, kai kuriais atvejais galima išgydyti šią ligą, tam reikia pasitelkti kantrybę ir keletą papildomų priemonių. Dažną moterį kamuojama klausimas kaip išgydyti celiulitą?
Nuo ko atsiranda celiulitas? Pagrindinė priežastis yra sutrikusi kraujotaka. Sutrikus kraujotakai didėja kapiliarų pralaidumas, esant šiai problemai į riebalinio audinio ląsteles patenka riebalinės molekulės, kurias organizmas skaido lėtai. Riebalinės ląstelės didėja, jungiasi taip audinio kapsules formuoja nedidelius odos nelygumus, kurie laikui bėgant tampa panašūs į apelsino žievelę.
Celiulitas dažniausiai kaupiasi ant šlaunų. Tai gana matoma vieta, ypač vasara. Moterys dažnai gėdijasi šia liga, todėl slepiasi vilkėdamos ilgus drabužius arba vengdamos vietų, kuriose reikia nusimesti viršutinius drabužius. Priemonės nuo celiulito nėra visos veiksmingos, tačiau dauguma jų bent iš dalies padeda sumažinti odos problemas.
Kaip kaip išsigydyti celiulitą? Tam galima pasitelkti liaudiškas priemones arba medicinos įstaigas, kurios daug greičiau leidžia pasiekti norimų rezultatų. . Medicinos įstaigose atliekamos procedūros suteikia dvejopą poveikį, kurio metu šildomas kūnas ir deginami riebalai, taip pat stimuliuojami raumenys ir stangrinamas visas kūnas. Stimuliuojant raumenis riebalai pradeda tirpti, todėl pradeda nykti celiulitas, o kartu ir svoris nukrenta, dar vienas privalumas, kad pagražėja oda, o pats kūnas įgauna stangrumo.
O kaip gydyti celiulitą namų sąlygomis? Viena iš priemonių yra sportas: įvairios treniruotės ir mankštos. Pratimus reikia atlikti toms kūno vietoms, kurios kenčia nuo celiulito. Šlaunims vieni tinkamiausių pratimų yra šie: bėgiojimas, plaukiojimas, įtūpstai, pritūpimai, važinėjimas dviračiu ir slidinėjimas. Kontrastinis dušas taip pat yra veiksmingas, patariama bent kelis kartus į savaitę jį atlikti. Kavos tirščiai ir medus taip pat veiksmingos priemonės kovojant su celiulitu. Anticeliulitiniai kremai stabdo naujo celiulito atsiradimą ir padeda mažinti esantį. Celiulito gydymas tai gana varginantis darbas, kuris reikalauja nemažai pastangų, tačiau jei norite puikaus rezultato tikrai yra verta stengtis