Articles Tagged with saugumas

Kodėl verta įsirengti signalizaciją namuose?

 

Signalizacija namuose daugeliu atvejų yra nebūtina, kaip pavyzdžiui, langai ar stogas. Tačiau kartais ji be didesnių dvejonių įrengiama ir namų gyventojams tampa labai naudinga. Kokie jos privalumai, suteikiama nauda ir kodėl verta ją įsirengti? Štai atsakymai!

  • Saugumas

Namų saugumas be abejo yra pagrindinė signalizacijos įrengimo priežastis. Tai ypač aktualu gyventojams, kurie dažnai ilgesniam laikui palieka savo namus, pavyzdžiui dirba komandiruotėse ir pan. Tokiu atveju net ir ilgesnį laiką namai bus saugūs.

  • Ekonomiška

Signalizacijos įrengimas yra pakankamai nebrangus.  Žinoma, įsirengiant profesionalią signalizaciją kelių aukštų namui gali tekti tam skirti ne vieną šimtą eurų. Tačiau jei poreikius patenkina ekonomiškesni variantai, pavyzdžiui GSM signalizacijos, joms įsigyti pakaks vos 100 eur. Na, o jei palyginus kad ir brangiausios signalizacijos kainą su galimais nuostoliais vagystės atveju, be abejo signalizacijai įrengti patiriamos išlaidos apskritai nublanksta.

  • Vienas prietaisas kelios funkcijos

Kai kurie signalizacijų modeliai skirti ne tik įsibrovėlių aptikimui ir namų apsaugai nuo jų, bet ir turi papildomų funkcijų. Signalizacija taip pat gali pranešti apie gaisro, dujų nuotėkio ir užliejimo pavojų. Gavus šiuos signalus net kai nieko nėra namuose, išvengsite labai didelių išlaidų, kurias sukeltų šie trikdžiai.

  • Lengvas įrengimas

Montuojant signalizacijas nereikia daryti sienose jokių angų, skirti tam papildomos erdvės ar kitaip namus pritaikyti įrengimui. Signalizaciją montuojantys meistrai pajungia signalizaciją bei jos priedus, suteikia vartotojui reikiamą informaciją ir viskas – jūsų namai jau saugūs!

Be jokios abejonės, signalizaciją verta įsirengti ne tik komercinėse ar kitose patalpose, kur būtina apsauga nuo vagysčių, bet ir namuose. Juk tai vienintelis būdas apsaugoti savo turtą ir pačius save.

Ką reikia žinoti, prieš perkant apsaugos kameras?

Vaizdo stebėjimo kamera iš pažiūros – tai nedidelis įrenginys, primontuotas prie pastato sienos ar kito objekto. Tačiau iš tiesų nėra viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti, nes tai, kas matoma išorėje, nėra viskas. Apsaugos kameros gali būti skirtos stebėti vidui, išorei arba išorei ir vidui, taip pat vaizdo kameros perimetro stebėjimui. Dar yra stebėjimo kameros, labiausiai pritaikytos komercinės paskirties, gamybinėms ar kitokio pobūdžio vidaus patalpoms stebėti.

Taip pat jos skiriasi savo komplektacija, parametrais ir galimybėmis, todėl prieš perkant vaizdo stebėjimo kameras, būtina išsiaiškinti poreikius. Lauko stebėjimui skirtos kameros paprastai turi apsaugą nuo lietaus, sniego ir pasižymi itin didelius atsparumu oro sąlygoms.

Tikriausiai tenka matyti socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje pasidalintais vaizdais, nufilmuotais vaizdo stebėjimo kameromis. Tačiau kartais vaizdas būna toks graudus, kad neįmanoma net dienos metu atpažinti nufilmuotus objektus. O ką jau kalbėti apie tokių kamerų efektyvumą nakties metu.

Jeigu nutarėte įsigyti ir sumontuoti apsaugos kameras, tai rinkitės tokius įrenginius, kurie iš tiesų atliktų apsaugos funkciją. Todėl labai svarbu aukšta rezoliucija, leidžianti fiksuoti net smulkias detales bei fiksuoti kokybišką vaizdą bet kokiomis oro sąlygomis ir paros metu. Paprastai aukštos kokybės vaizdo kameros turi automatinį IR jutiklį, kuris aktyvuoja diena/naktis režimą, atitinkamai pagal šviesos lygį.

Jeigu kamera skirta laukui, atkreipkite dėmesį, kokia yra jos darbinė temperatūra bei oro drėgnumas. Taip pat labai svarbu, kad vaizdą galėtumėte stebėti nuotoliniu būdu savo išmaniajame ar kitame įrenginyje, įrašyti vaizdą ir išsaugoti. Yra daugybė reikšmingų parametrų, kuriuos geriausia išsiaiškinti su specialistais, kad apsaugos kamera netaptų tik muliažu, ilgapirščiams baidyti. Priklausomai nuo kameros diapazono ir apimančio kampo, ne mažiau svarbu ją tinkamai sumontuoti.

 

 

 

slaptažodis

Kaip sukurti stiprų slaptažodį ir jo nepamiršti

slaptažodisSaugumas internete – vienas iš didžiausių iššūkių šiuolaikinėje visuomenėje. Išmanieji įrenginiai jau pasiekė ir penkiamečius, tad visi turime įvairias paskyras, kuriose naudojami slaptažodžiai. Atspėjus vieną jų galima nesunkiai patekti į paskyrą ir pridaryti nemažai eibių. Arba pavogti duomenis, pinigus, užvaldyti kompiuterį. Blogiau nėra kur… Tam kelią užkirsti gali stiprus slaptažodis.

Stiprus slaptažodis turi būti ne trumpesnis kaip 12 simbolių, su didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, skaičiais ir specialiaisiais simboliais. Pavyzdžiui toks – Ci3″F2f,245k.

Sako portalo Ugetfix.com specialistai, nuolatos rengiantys straipsnius saugumo ir virusų tematika. Lengva pasakyti, bet sunku atsiminti… Tokius slaptažodžius naudoja tik tie, kas turi fenomenalią atmintį. Kiti ieško paprastesnių būdų, pavyzdžiui naudoja slaptažodžių valdymo programas. Jos padeda atsiminti slaptažodžius, tačiau ar visada tos programos po ranka?

Lieka tik sugalvoti tokius, kuriuos ir nesunku atsiminti, ir jie būtų pakankamai sudėtingi. Štai keletas patarimų, kaip tokius sugalvoti:

  1. 12-14 simbolių – idealus ilgumas. Tiek pakanka sudaryti vieno ar net 2 žodžių kombinacijas.
  2. Nerekomenduojama naudoti žodžius, kurie yra gana įprasti: gatvių pavadinimai, vardai, pavardės, gimimo datos ir t.t. Geriau jau pasiieškoti retai naudojamų, tarmiškų žodžių, pavyzdžiui 2Kamašai:753. Retas kuris programišius žinos, kad kamašas žemaitiškai yra batas, kaliošas.
  3. Venkite balses keisti skaičiais ir ženklais, pavyzdžiui a-@, i-1, o-0, taip pat s-$, l-! ir t.t. Jei žodis yra dažnai naudojamas, tokie variantai irgi gali būti nesunkiai atspėjami.
  4. Naudokite lietuviškas raides. Kompiuteris laiko jas specialiaisiais simboliais, o jums jas parašyti nesukelia problemų. Nebent naudojatės angliška klaviatūra…
  5. Sutrumpinkite sakinį. Sugalvokite 12 žodžių sakinį ir tiesiog panaudokite pirmąsias raides ir skaičius. Sakinyje turėtų būti bent vienas skaičius ir bent vienas tikrinis daiktavardis – vietovardis, pavardė ir pan., kad slaptažodyje natūraliai atsirastų didžiųjų raidžių ir skaičių. Pavyzdžiui, „Aš esu gimęs Varėnoje 1981 metais, gruodžio 7 dieną“ slaptažodis būtų Pabandykite tokį atspėti…

Svarbiausiai nenaudoti vardas123 tipo slaptažodžių. Juos lengva atsekti ir nužiūrėti klaviatūrą, tad nereikės nė klastingų programišių – į jūsų kompiuterį įsilaužti galės kolegos, bendradarbiai, vaikai ir kiti žmonės iš jūsų aplinkos.

Jei visiškai nėra fantazijos, pasinaudokite atsitiktinių slaptažodžių generatoriais, kurie jums parinks tikrai sudėtingus ir neatspėjamus slaptažodžius. Aišku, juos reikės atsiminti…

 

seifai duk

Seifai: dažniausiai užduodami klausimai, kurie Jums padės pasirinkti

seifai dukIeškote tinkamiausio seifo, tačiau dėl itin plataus pasirinkimo paprasčiausiai šiuo metu susimaišėte galimybėse ir nebežinote, kuris variantas Jums tinka labiausiai? Tokiu atveju atėjote čia kur ir reikia. Seifai detaliau gali būti klasifikuojami įvertinus konkrečius kriterijus. Juolab, ieškant seifo taip pat rekomenduojame susižinoti kuo daugiau informacijos apie gaminį, kurį perkate. Tokiu atveju ateityje Jums nekils problemų nei dėl pasirinkimo, nei dėl naudojimo.

Seifo paieškos, žinant konkrečiau ko ieškote, bus kur kas paprastesnės ir greitesnės. Juk svarbiausia yra skirti laiko lyginimui, kad vėliau netektų gailėtis dėl savo pasirinkimo.

Kiek kainuoja seifas?

Šiuo metu seifų pasiūla yra tokia plati, kad net sunku nurodyti ribas, kokia galima pradinė mažiausia ir kokia galima galutinė didžiausia suma. Juolab, dalis žmonių perka ne tik lietuviškose, tačiau ir užsienietiškose prekybos vietose, tad labai džiaugiasi, kai gali palyginti daugiau galimų alternatyvų. Kaina dažniausiai varijuoja nuo seifo saugumo lygmens. Natūralu, kad kuo jis saugesnis – tuo ir kaina didesnė.

Ar geriau pastatomas, ar įmontuojamas seifas?

Kol vieni galvoja, kad geriau yra pastatomas seifas, tuo tarpu kitiems atrodo, kad įmontuojamas yra geresnis pasirinkimas. Taigi, tai yra labai individualu. Tiesa, galima būtų pažymėti, kad įmontuojamas pasižymi didesne apsauga, kadangi jį pamatyti paprasčiausiai kur kas sunkiau.

Koks užraktas yra geriausias?

Paprasčiausias ir geriausias būdas apsaugoti savo daiktus yra naudoti skaitmeninį kodą, kurį reikia suvesti. Kuo kodas ilgesnis – tuo apsauga geresnė.

Iš kokios medžiagos pagamintas seifas yra geriausias?

Seifai galimai iš metalo. Jis ne tik labai tvirtas bei ilgaamžis, tačiau jokiomis kitomis priemonėmis, išskyrus kodo žinojimą, nepavyks jo atidaryti. Paprasčiausiai tai nėra medžiaga, kurią būtų galima paprasčiausiai perpjauti.

Ar reikia įvertinti gamintoją?

Kad ir kokią prekę perkate – gamintojo įvertinimas visada naudingas.

Kokio dydžio seifą pasirinkti? 

Seifo pasirinkimas priklauso nuo Jūsų galimybių ir tuo pačiu įvertinus, kokius daiktus planuojate seife laikyti.

Ar seifams suteikiama garantija?

Daugelis gamintojų savo seifams suteikia kelerių ir daugiau metų garantiją. Tačiau tikrai labai retas ja pasinaudoja.

Kaip namuose paslėpti seifą?

Priklausomai nuo to, ar perkate įmontuojamą, ar pastatomą. Kadangi kiekvienas atvejis yra labai individualus – geriausias ir paprasčiausias būdas atrasti tinkamą vietą seifui yra pasitarti su specialistais, kurie padės surasti geriausią vietą montavimui.

Ar verta pirkti seifą internetu?

Šiuo metu daugelis prekių bei paslaugų perkamos internetu, kadangi tai kur kas greitesnis ir patogesnis būdas atrasti tai, ko Jums reikia. Svarbiausia, kad internetu labai patogu ir paprasta palyginti kuo daugiau galimybių. Natūralu, kad kuo daugiau palyginsite – tuo paprasčiau pavyks pasirinkti.

Ar seifas gali apsaugoti daiktus nuo gaisro?

Šiuolaikiniai seifai yra labai tvirti ir daugelis jų turi specialią funkciją – apsauga nuo ugnies. Tiesa, ne visi seifai pasižymi šiuo privalumu, tas pirkdami būtinai įvertinkite. Apskritai, jeigu jau investuojate į seifą – investuokite tiek, kiek reikia, kad daiktas neštų naudą.

Jeigu šis seifas, kurio ieškote – Jūsų pirmasis, tokiu atveju labai rekomenduojame pasitarti su specialistais, kurie gali padėti pasirinkti geriausią variantą. Kadangi šiuo metu gaminių pasiūla yra labai plati, natūralu, kad gali tekti sugaišti nemažai laiko, kol pavyks atrasti geriausią variantą. Visgi, kartu su vairema specialistais viskas visada kur kas paprasčiau ir patogiau.