Articles Tagged with egzotinės kelionės

Kelionė į Maroką

Kelionė į Maroką – kultūra ir etiketas

Kelionė į MarokąMarokas spalvinga ir įdomi šalis, kurioje verta daug ką pamatyti, daug ką išgirsti ar paragauti. Tačiau tai visiškai kitokių tradicijų ir kultūros šalis, kurioje 99 proc. gyventojų yra musulmonai. Ir nors čia stipri Ispanų bei Prancūzų kolonijų įtaka, tačiau daug kur jausmas lyg patekai į viduramžius. Kelionė į Maroką yra tikras išbandymas ir iššūkis, todėl pabandysime sudėlioti svarbiausius patarimus kaip elgtis Maroke, jog nebūtumėte „tas išsišokėlis turistas“.

Drabužiai yra vienas iš tų dalykų, kuriuos akcentuoja visi keliaujantys į Maroką. Marokas yra konservatyvi musulmoniška šalis, todėl nėra padoru vilkėti prigludusius, iššaukiančius ar kūno nedengiančius drabužius. Rankos, pečiai ir kojos turi būti uždengtos rūbais. Vyrams marokiečiai kiek atlaidesni, tačiau moterims nenorinčioms sulaukti nepageidaujamo dėmesio, reikėtų vilktis drabužius ilgomis rankovėmis ir ilgas kelnes. Beje, marškinėliai trumpomis rankovėmis yra laikomi apatiniais drabužiais, ypač kaimiškose vietovėse.

Nedemonstruokite savo papuošalų. Vykstant į Maroką, vertėtų atsisakyti idėjos imtis papuošalų, ypač auksinių, sidabrinių ar su brangiaisiais akmenimis. Papuošalai yra turto ženklas, o turtingus turistus visi bando kaip įmanoma labiau „nugręžti“. Kelionė į Maroką bus mažiau skausminga, jei visus papuošalus paliksite namuose.

Jei jus pakvietė į namus, būtina nusimauti batus. Stebėkite vedantį asmenį ir kartokite jo veiksmus. Einant į svečius verta turėti dovaną. Tai gali būti arbata, saldūs kepiniai, einant pas neturtingesnius, galima neštis ir mėsos ar net gyvą vištą.

Arbatpinigiai yra įprastas dalykas, todėl kavinėse, restoranuose reikėtų palikti bent 5-10% čekio sumos. Taksi palikti arbatpinigių nereikia, tačiau taksistai džiaugiasi kiekvienu papildomu pinigėliu.

Vienas didžiausių nusivylimų Maroke yra tai, jog ne musulmonai negali patekti į mečetes. Į mečetes gali patekti tik tikintys, o turistai įleidžiami vos į kelias mečetes, kurios nenaudojamos. Žinoma, galima tikėtis žvilgtelėti pro duris, tačiau daugelyje mečečių nerekomenduojama priartėti per arti prie šventos vietos.

Tik pastaraisiais metais modernėjančiuose didmiesčiuose moterims pasidarė lengviau, dabar jau galima jas pamatyti geriančias kavą kavinėse, kas anksčiau buvo išskirtinai vyrų pramoga. Gerti alkoholį ir lankytis baruose anksčiau buvo laikoma nuodėme, tą darydavo tik prostitutės. Toks veiksmas kaimiškose vietovėse vis dar prilaikomas paleistuvystei. Todėl moterims visuomet vertėtų papildomai pasidomėti ką galima daryti ir ko ne ir geriausia būti kompanijoje.

keliones į egzotines šalis

Studento gidas į egzotines šalis

 keliones į egzotines šalisNet ir studentams atsibosta tos pačios atostogų kelionės į Lietuvos pajūrį ar aplinkines Europos šalis. Nors dažniausiai studentai vasaras ir kitas atostogas praleidžia uždarbiaudami Lietuvoje bei kitose šalyse, yra ir tokių jaunuolių, kurie dirba besimokydami, todėl vasarai susitaupo nemažą sumą pinigų, skirtų kelionėms ir kitoms pramogoms. Tačiau tai nekeičia studento statuso – kiekvienas jaunuolis nori sutaupyti, todėl ieško būdų kuo pigiau pamatyti kuo įspūdingesnę šalį. Štai patarimai apie keliones į egzotines šalis studentams:

  • Jeigu norite apsilankyti ir kuo pigiau praleisti laiką tokiose šalyse kaip Ispanija, Egiptas, Malta, Kipras ar net tolimuosiuose Rytuose, pirmiausiai galite pasinaudoti studento privilegija šiose šalyse pauždarbiauti. Vieni į šį pasiūlymą numos ranka, tačiau juk dirbti nereikės nuolatos – lygiai kaip ir dirbant Lietuvoje, šiose šalyse jūs ne tik nemažai užsidirbsite, bet ir galėsite neblogai „paūžti“ vietiniuose klubuose, paplūdimiuose ir renginiuose.
  • Jeigu esate drąsus ir keliauti norite ne vienas, o su draugu ar drauge, bene taupiausias pasirinkimas – keliauti autostopu. Tai reikalauja pasiruošimo, drąsos ir ištvermės, tačiau sutaupyta pinigų suma džiaugsitės kaip niekad. Autostopu keliaudavo tiek mūsų tėvai, tiek dabar keliauja jauni ir patrakę žmonės, tad šis keliavimo būdas nėra naujiena.
  • Jeigu norite pigios kelionės į egzotines šalis, tačiau bijote keliauti autostopu, galite sutaupyti kitoje srityje. Kiekvienos tolimesnės kelionės išlaidų dydis dažniausiai eina tokia mažėjančia tvarka: kelionės bilietai > nakvynės ir pragyvenimas > pramogos > maistas. Tad jeigu nenorite taupyti kelionės bilietams, tuomet verta sutaupyti nakvynei. O tai visai paprasta.
  • Internete atsiradę dešimtys svetainių, kuriose užsiregistravę nariai labai pigiai pernuomoja savo kambarius turistams, kurie nori pernakvoti pigiai. Tai yra daug kam žinomas puslapis „Airbnb“. O štai kitoje svetainėje – „Couchsurfing“ kitataučiai priima keliautojus į savo namus „ant sofutės“ nemokamai!

Kaip sakoma, “lenk medį, kol jaunas” – taip pat ir kelionėse: kol neapleido jėgos ir esate pilnas nuotykių troškulio, galite šiais pigiais kelionės būdais išnaršyti visą pasaulį!

kelionės į Mianmarą

Kelionės į Mianmarą – idealus maršrutas egzotikos mylėtojams

kelionės į MianmarąDžiugu, jog po truputį keičiasi lietuvių požiūris į gyvenimo būdą. Mūsų vyresnioji karta garsėjo kaip „kaupikai”, skrupulingai dedantys kiekvieną centą į kojinę. Neva taip būdavo išreiškiamas atsakingas požiūris į ateitį. Tikėtina, jog nugyvenus didelę dalį gyvenimo, dažnam ateidavo suvokimas, kad taip buvo elgiamasi veltui. Laimę atneša ne patys pinigai, bet tai, ką už juos galima įsigyti. Atsiranda vis daugiau asmenų, investuojančių į savo akiračio plėtrą bei įspūdžių bagažo turtininimą. Išmaišius populiariausius turistų lankomus kampelius, tikram keliautojui kyla aplankytis žemėlapio kerteles, išsiskiriančias gamtos, architektūros, gyventojų, religijos atžvilgiu ir panašiai. Tokių poreikių patenkinimui idealiausios yra egzotinės kelionės. Tailandas, Vietnamas, Kambodža – taip, egzotiška,tačiau, sutikite, jau darosi šiek tiek nuvaliota: informacinėje erdvėje pilna video bei straipsnių, kuriuose Lietuvos įžymybės dalinasi įspūdžiais iš minėtų kelionių, galbūt net kai kam iš artimųjų rato teko ten pabuvoti. Kelionės į Mianmarą (galbūt labiau žinomą Birmos vardu) skamba patraukliau, ar ne?

Mianmaras – didelė pietrytinės Azijos šalis, tarsi sankryža kelyje į Indiją ar Kiniją. Valstybė turizmui vartus atvėrė visai neseniai – prieš tai čia egzistavo griežta karinė diktatūra. Kelionės į Mianmarą – idealus pasirinkimas tiems, kurie neatrastus pasaulio kampelius nori pamatyti savo akimis. Įspūdžių iš čia parsiveš tiek istorijos bei architektūros fanatai, tiek ir egzotiškos gamtos mylėtojai. Nors pamažu kylantys nauji prekybos centrai bei rekonstruojami pastatai byloja apie globalizaciją bei infrastruktūros plėtrą, tačiau šalis bene labiausiai garsėja išlikusiais įspūdingais, prabanga dvelkiančiais religinio pobūdžio statiniais ar jų griuvėsiais – šventyklomis, vienuolynais, paminklais, stulpais ir panašiai.

Budizmo dvasia kaip pagrindinė šalies religija vyrauja ne tik architektūroje, bet giliai įsišaknijusi ir į vietinių žmonių sąmonę bei gyvenimo būdą. Pastarieji, vadovaudamiesi budizmo doktrina, yra ramūs, nuoširdūs, linksmi, besimėgaujantys gyvenimu, visada pasirengę padėti. Mianmaro gyventojai, dėl santykinai nedidelio turistų srauto (kai kuriose šalies dalies gyvenantys asmenys nėra akyse matę baltaodžio žmogaus!),  atvykėlius priima noriai bei smalsiai ir, priešingai kai kurioms šalims, nėra pasirengę „numauti” paskutines pastarųjų „kelnes”.

Kelionės į Mianmarą nepaliks abejingų ir tų, kurie iš arti nori susipažinti su egzotiška gamta. Šalyje vyrauja tropinis klimatas, kuriam būdinga aukšta temperatūra bei didelis kritulių kiekis. Laikydamiesi atsargumo priemonių (egzotinės kelionės siejasi ir su įvairių ligų bei pavojų tikimybe) susipažinkite su išskirtiniu gyvūnijos bei augalijos pasauliu! Turistų laukia galimybė išsimaudyti Indijos vandenyje bei pasideginti ant paplūdimio smėlio.

Tiek kelionės į Mianmarą, tiek ir kitos egzotinės kelionės yra siūlomos lietuviškų turizmų agentūrų.  Specialistai pasirūpins, jog jūs pamatytumėte dėmesio verčiausius šalies kampelius.