Articles Tagged with puslapio dizainas

interneto puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrimas su WordPress

interneto puslapių kūrimasInterneto puslapių kūrėjai pastaruoju metu išgyvena labai įdomų tarpsnį. Tai dizaino darbų ir turinio valdymo sistemos pasirinkimas. Dažnai išgirsite, kad interneto puslapių kūrimas yra tik su WordPress TVS. Ką gi tai reiškia ir kuo tai naudinga užsakovui?

Truputis istorijos. 1995-2000 metais didžioji dalis interneto svetainių buvo kuriama tiesiog rašant HTML kodą ir įkeliant puslapį į FTP. Jei norėtumėte dabar tai padaryti, būtų gana sudėtinga. Turėtumėte parašyti puslapį HTML kodu, jį išsaugoti .htm arba .html formatu ir naudojantis specialia programa įkelti į serverį kartu su visomis iliustracijomis. Tai reikalauja nemažai žinių, dėl to tai gali atlikti tik programuotojai.

2000-2010 metais kiekvienas save gerbiantis programuotojas arba įmonė turėjo susikūręs savo TVS – turinio valdymo sistemą. Tokios sistemos jau leido užsakovui pačiam įkelti tekstus ir juos redaguoti. Bėda ta, kad jų buvo daugybė, jos visos buvo skirtingos, joms buvo kuriami naudojimosi gidai ir mokomoji medžiaga. Savo pasidarytas turinio valdymo sistemas programuotojai turėjo nuolatos tobulinti, o tai užimdavo daug laiko.

2010 metais Lietuvoje buvo pastebėtos atvirojo kodo turinio valdymo sistemos WordPress, Drupal, Joomla ir kitos. WordPress ir Drupal vis dar kovoja dėl lyderės vardo, tačiau atrodo, kad šiemet jau nebelieka klausimų, kas nugalėtojas. Tai WordPress turinio valdymo sistema, kuri yra nemokama ir nesunkiai pritaikoma vartotojo poreikiams.

Interneto puslapių kūrimas su WordPress turinio valdymo sistema turi nemažai privalumų:

  • Nereikia kurti viso karkaso. Kuriami tik nedideli moduliai arba modifikuojami esantys.
  • Nereikia kurti atskiro dizaino, nes jį galima įsigyti jau gatavą už 50 eurų.
  • Pasikeitus programuotojui nėra rizikos prarasti visą seniau padarytą įdirbį – kiekvienas naujas programuotojas gali perimti sukurtą puslapio kodą per pora valandų.
  • Nuolatos atsiranda naujų funkcijų, užlopomos saugumo spragos.
  • Svetainė sukuriama itin greitai – per kelias valandas ji gali būti paleista ir redaguojama realiu laiku.
  • Yra galimybė paversti svetainę elektronine parduotuve su WooCommerce.
  • Intuityvus naudojimas ir daugybė mokomųjų video ir straipsnių internete, todėl vartotojų atskirai mokyti nereikia.
  • Nereikia jokių HTML žinių. Viskas supaprastinta, o tai vartotojui patinka.
  • Lengvai eksportuojami duomenys.
  • Puikiai sutvarkytas vidinis SEO. Tai labai vertinama WordPress savybė.
  • Nesunkiai pakeičiami puslapių pavadinimai, adresai ir tekstai. Lengva įdėti iliustracijas, video, prezentacijas ir kitą vaizdinę medžiagą.
  • Lengvai integruojami saugumo (SSL) sertifikatai. Saugumo priemonių taip pat yra nemažai, dalis jų – nemokami.
  • Kuria ir prižiūri ne vienas programuotojas, o šimtai tūkstančių savanorių.

Taigi, jei jūsų interneto svetainės kūrėjai sako, kad dirbs su WordPress, žinokite, kad viską galima padaryti paprastai ir greitai.

Interneto puslapio kūrimas

Interneto puslapių kūrimas – kaip nepermokėti

Interneto puslapio kūrimasInterneto puslapio kūrimas verslininkui – didelis galvos skausmas. Ir skausmas, ir stresas… Kodėl? Juk tai tik kodo eilutės, paveikslėliai ir tekstai.

Stresą kelia ir tai, kiek ši paslauga iš tikrųjų kainuoja. Aukšto lygio profesionalai už paprastą kūrinį ima daug. Programuotojai „iš gatvės“ už įmantrų puslapį prašo įtartinai mažai. Kaip neapsigauti?

Pirmiausia reiktų nuspręsti dėl interneto puslapio strategijos. Ką jis turi daryti. Įsivaizduokite, kad interneto svetainė – tai dar vienas darbuotojas, savotiškas robotas, kuris turi užduotis ir privalo pateikti rezultatus. Jis mąstyti ko kas savarankiškai negali, tačiau gali atlikti tik tuos veiksmus, kuriuos jam užprogramavote.

Jei užprogramuosite savo virtualų „robotą“ pardavinėti – jis pardavinės ir visiems bus žinomas, kaip elektroninė parduotuvė, ar kitoks el. komercijos projektas. Jei užprogramuosite pasakyti tik įmonės telefoną ir adresą, jis bus jūsų „vizitinė kortelė“. Galite nustatyti jį informuoti visus lankytojus. Tai lyg autoatsakiklis, kuris paskambinusiam išpyškina, kad šeimininko šiuo metu nėra, bet esate prašomas palikti telefono numerį, kuriuo galima perskambinti. Šiuo atveju, informacijos pateikiama daugiau, tačiau klausimų užduoti negalima.

Interneto puslapio sukūrimo kaina nuo to labai priklauso. Juk kuriamas įrankis, programėlė, skirta padėti jūsų verslui ar veiklai. Už vizitinę kortelę mokėsite mažiau. Už pardavimo puslapį – daugiau. Galite auginti savo puslapio tikslus. Per pirmuosius metus jis tegul atlieka vizitinės darbą, vėliau – autoatsakiklio, dar vėliau pardavėjo. Šiuos etapus numatę galite tikrai nemažai sutaupyti.

Paslaptis labai paprasta – naudokitės tik nemokamų turinio valdymo sistemų diegėjų paslaugomis. Jiems nereikia kurti ir palaikyti savos TVS, nes naudojasi tūkstančių žmonių kuriamais ir prižiūrimais sprendimais. Jie gali pasiūlyti pigesnio dizaino sprendimų, tad nepermokėsite. 3000 eurų tikrai nereikia funkcionaliai svetainei, reklamuojančiai įmonės pasiekimus ir paslaugas, sukurti. Pakanka 500-800 eur.

Nepermokėti padės interneto rinkodaros konsultanto informacija jus labiausiai dominančiais klausimais. Taip suprasite, kad kartais Facebook yra tik laiko švaistymas, o įmonės tinklaraštis labiau tinkama erdvė akcijoms skelbti, nei naujienlaiškis.

Interneto puslapių kūrimas turi būti patikėtas tik profesionalams, kurie žino, ką daro. Tokių surasti Lietuvoje yra nesunku.

Dar vienas patarimas – aklai nesivaikykite madų. Stenkitės iš savo puslapio padaryti ne lėlę, kurios darbas – būti gražiai, o darbinį arklį, kuris turi traukti įmonę į priekį.