Articles Tagged with vandens parkai

Ar vandens batutai yra saugūs?

batutaiPopuliarėjant įvairioms vandens pramogoms, vandens batutai tampa itin dažnu poilsiautojų pasirinkimu, kurį vertina tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresni aktyvių pramogų mėgėjai. Vis dėlto, kalbant apie vandens batutus, neretai keliamas jų saugumo klausimas. Ar iš tiesų ši pramoga yra saugi ir tinkama vaikams? O gal į vandens batutų parką turėtų eiti tik patyrę sportininkai ar ekstremalių pojūčių ieškotojai?

 

Vandens batutų parkai laikosi griežtų saugos taisyklių

Batutai yra šlapi ir slidūs, todėl pargriūti ar susižeisti iš tiesų galima. Vis dėlto, kiekvienas vandens batutų parkas skiria ypatingą dėmesį saugos taisyklių laikymuisi. Čia dirba prižiūrėtojai ir pirmąją pagalbą galintys suteikti asmenys, o visos batutų figūros yra sumontuojamos, atsižvelgiant į saugos taisyklių laikymąsi, paprastai jas dar labiau sugriežtinant, pvz., ant batutų neleidžiama šokinėti maksimaliam asmenų skaičiui, siekiant sumažinti susižeidimų tikimybę. Visi pramogautojai privalo dėvėti gelbėjimosi liemenes, kurias nemokamai galima pasiimti vandens batutų parkų administracijoje. Be to, atsižvelgiant į fizinį pramogautojų pasirengimą ir amžių, paprastai siūlomos skirtingo sudėtingumo vandens batutų konstrukcijos.

 

Elkitės atsakingai ir laikykitės rekomendacijų

Vandens batutai, kaip ir daugelis kitų aktyvių pramogų, gali tapti įvairių susižeidimų ar traumų priežastimi, todėl svarbu elgtis atsakingai, rūpintis savo ir kitų pramogautojų saugumu. Nors daugelis parkų pabrėžia, kad pramogauti galima net ir tuo atveju, jei nemokate plaukti, kadangi visą laiką vilkite gelbėjimosi liemenes, siekiant pasirūpinti savo saugumu, rekomenduojama šias pramogas rinktis tik plaukti mokantiems žmonėms, kurie nejaučia jokios baimės vandeniui.

Paprastai vandens batutų parkuose galima rinktis iš kelių šokinėjimo ar pramogų vietų, todėl rekomenduojama rinktis tas, kuriose yra mažesnis skaičius pramogautojų, ypatingai tuo atveju, jei atvykote su vaikais. Nepamirškite, kad labai svarbi patogi, judesių nevaržanti apranga be jokių papildomų detalių, kurios gali užkliūti ar sužeisti. Venkite papuošalų, nusiimkite laikrodžius ar kitus aksesuarus. Atidžiai susipažinkite su instruktažu, kaip elgtis vandens batutų parke, ir griežtai laikykitės nurodymų.

 

Vandens batutai – pramoga visai šeimai

Laikantis visų saugos reikalavimų, vandens batutai tampa smagia pramoga visai šeimai, draugų kompanijoms ar šventėms. Tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas ir mėgautis aktyvaus laisvalaikio privalumais. Kadangi paprastai vandens batutų parkai įrengiami dailiausiuose Lietuvos regionuose, asmenys, nenorintys šokinėti, gali maloniai praleisti laiką, grožintis nepaprasta mūsų šalies gamta, deginantis prieš saulę gultuose ar tiesiog poilsiaujant paplūdimyje.

Sportas su wakeboards: kas tai ir su kuo tai valgoma?

wakeboards

Į Lietuvą kasmet ateina vis daugiau naujovių, kurios jau patikrintos ir pritapusios kitose šalyse. Kiekvienais metais vis labiau populiarėja ir įvairūs užsiėmimai prie vandens. Pavyzdžiui vandenlentėmis vadinamos wakeborads, kurios užkariauja vis daugiau lietuvių širdžių. Tiems, kurie dar nėra bandę tokios pramogos, verta sužinoti šiek tiek daugiau apie vandelenčių sportą.

Skelbiama, kad ši ekstremali sporto šaka sparčiai populiarėja visame pasaulyje, nors jos atsiradimas siejamas su aštuoniasdešimtojo dešimtmečio pabaiga. Vandenlentės dažnai lyginamos su snieglentėmis ir panašumo, iš tiesų turi. Pirmiausia, dėl savo išvaizdos. Šiandien, sekant vandenlenčių atsiradimo istorija, galima daryti išvadą, kad šis, Lietuvoje sparčiai populiarėjantis sportas gimė iš snieglenčių ir banglenčių sporto ir tarsi pasiskolino šiek tiek iš vienos, šiek tiek iš kitos sporto šakos. Tad tiems, kas mėgsta žiemos protą, tikrai verta išbandyti ir slydimą vandenlente.

Kaip viskas vyksta?

Wakeboards arba vandenlentės yra specialiai šiai sporto šakai sukurtos lentos. Jos naudojamos ant vandens paviršiaus. Sportininkas stovi ant vandenlentės, o specialus kateris arba lynas tempia sportininką, o šio užduotis – išsilaikyti ant vandenlentės. Žinoma, pradedantiesiems ir tai jau yra sudėtinga užduotis, tačiau iš tiesų vandenlentės ypač mėgstamos dėl to, jog įgudę sportininkai su jomis gali išdarinėti įvairiausius triukus. Tam netgi kuriami specialūs parkai vandenyje su kliūtimis, pakilimais ir kitais atributais, reikalingais triukams. Lietuvoje iš viso veikia per 30 vandenlenčių parkų skirtinguose miestuose. Visi jie pritaikyti šiai aktyviai, o tiksliau – ekstremaliai sporto šakai. Šiuo metu vandenlenčių sportas yra įtrauktas į Pasaulio žaidynių programą.

Kuo pasirūpinti?

Norintiems savo kailiu patirti, kas yra wakeboards, pirmiausia, reikėtų sužinoti, ko tokiam sportui reikia. Žinoma, pirmiausia, reikėtų pagalvoti apie profesionalią ir Jums pritaikytą vandenlentę. Jos skirstomos pagal jų dydį, dizainą ir gamintoją. Koks variantas labiausiai tiks Jums, galėtų patarti pardavėjas, tačiau svarbu žinoti, kad tik vandenlentės nepakaks. Taip pat reikėtų pasirūpinti apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip liemenė, specialūs batai, šalmas, pirštinės.

Kaip ir bet kokia sportinė įranga, taip ir vandenlenčių sportui reikalingi daiktai nėra itin pigios prekės, todėl niekada nebandžiusiems, pirmiausia siūloma šį sportą išbandyti specialiai tam pritaikytuose parkuose. Daugelyje j siūloma paslauga pasimėgauti vandenlente kelioms minutėms ir taip savo kailiu patirtį, ką reiškia skrieti vandeniu. O tada jau galėsite patys spręsti, ar jau laikas įsigyti ir asmeninę vandenlentę.