Articles Tagged with vėdinimas

Kondicionieriai namams: kaip išsirinkti ir nenusivilti?

Kondicionierius šiandien šiandien tampa jau ne vien prabangos, bet ir būtinąja preke. Tai įrenginys, kuris gali reikšmingai pagelbėti siekiant palaikyti tinkamą oro cirkuliaciją namuose, jį vėsinant ar šildant. Negana to, vienas iš esminių kondicionieriaus teikiamų privalumų yra pagalba palaikant sveikatai palankią aplinką, padedant išvengti alergenų ir kitų sveikatai žalingų dalelių. Išsirinkti tinkamą kondicionierių namams, esant tokiai didelei pasiūlai, gali atrodyti itin sudėtinga, tačiau yra keletas kriterijų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį tam, kad pasirinktumėte teisingai.

Kondicionieriai namams: atkreipkite dėmesį į reikalingą galingumą

Visų pirma, renkantis kondicionavimo įrangą, svarbu išsiaiškinti parametrus bei kriterijus, kurie yra aktualūs konkrečioms jūsų patalpoms. Vienas iš svarbiausių pasirinkimą lemiančių charakteristikų yra kondicionieriaus galingumas, kurio poreikiui numatyti reikia atkreipti dėmesį į patalpų plotą. Per mažo galingumo kondicionierius namams gali nepakankamai aptarnauti visą reikiamą plotą, tuo tarpu pernelyg galingas taip pat sukels papildomų rūpesčių naudojantis. Taip pat svarbu numatyti kurioje patalpos vietoje kondicionierius bus montuojamas (prie lubų ar prie grindų), nes pagal tai galima nuspręsti kokios rūšies kondicionierių rinktis. Rinkdamiesi kondicionierių namams taip pat išsiaiškinkite kokios jų funkcijos jums aktualios (pavyzdžiui, ar jums reikalingas valdymas nuotoliniu būdu ar nereikalingas).  Geriausi oro kondiconieriai namams vedinimoekspertai.lt

Gamintojo pasirinkimas turi įtakos kokybei

Kondicionierių namams techniniai parametrai, dizaino sprendimai bei kainos variacijos yra itin priklausomos ir nuo jų gamintojo. Patikimumu rinkoje pasižymi japonų gamintojų sprendimai, tačiau jų kaina atitinkamai yra aukštesnė. Tuo tarpu pigesni, tačiau taip pat kokybe garsėjantys kondicionieriai namams yra gaminami kitose Azijos šalyse, tokiose kaip Kinija, Korėja, Taivanas. Visgi, renkantis kondicionierių svarbiausiais kriterijais laikomi kondicionieriaus tipas (sieninis, kasetinis, palubinis ar ortakinis) bei jums aktualūs funkciniai jų parametrai, dėl kurių rekomenduojama pasitarti su specialistu. 

Svarbu neapsigauti kainos atžvilgiu

Platus kondicionierių pasirinkimas ir skirtingos jų variacijos lemia ir pakankamai didelius kainos skirtumus. Jiems įtakos turi daug skirtingų rodiklių, tokių kaip gamintojo pasirinkimas, kondicionieriaus galingumo parametrai, funkcijų sąrašas ir kiti. Renkantis kondicionierių namams svarbu atsižvelgti į lūkesčius jam ir individualius poreikius, tam, kad pasirinktumėte optimaliausią variantą tiek kainos, tiek kokybės atžvilgiu. Siekiant sutaupyti nerekomenduojama rinktis pigiausio varianto, pagaminto pigiausiomis sąnaudomis, kadangi ilgalaikėje perpektyvoje jis gali pareikalauti papildomų investicijų, kurių gali prireikti jo keitimui ar taisymui. 

Kaip pasirinkti vėdinimo sistemą?

vėdinimas

Šiuolaikiniai namai neįsivaizduojami be vėdinimo sistemų. Tai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, be kurios jo neįmanoma pavadinti kokybišku. Be gryno oro ir tinkamo mikroklimato nepavyks sudaryti optimalių sąlygų žmogau egzistavimui. Vėdinimas reikalingas tam, kad grynas oras būtų paduodamas į patalpas, vietoje šalinamo užteršto oro. Šiuo metu paplitusios kelios vėdinimo sistemų rūšys, kurių kiekviena turi savo pranašumų ir trūkumų.

Pagal veikimo principą, galima išskirti du pagrindinius vėdinimo sistemų tipus: pasyvus (natūralus) ir aktyvus (mechaninis). Pirmuoju atveju, oro judėjimas namie organizuojamas per specialiai įrengtus vėdinimo kanalus. Sistemos efektyvumas priklauso nuo kanalų ir jų išdėstymo. Oras joje cirkuliuoja temperatūrų skirtumo dėka namie ir už jo sienų. Šis vėdinimo būdas tinka nedideliems ir neaukštesniems nei dviejų aukštų namams. Pagrindinis tokios sistemos pranašumas yra taupumas, nes jis nereikalauja elektros energijos, nebent naudojamas kombinuotas būdas, kur oro šalinimui naudojami papildomi ventiliatoriai. Pagrindinis tokio būdo trūkumas yra tas, kad iš esmės šildomas oras lauke. Be to ji yra efektyvesnė tada kai lauke yra šalta, o orams šylant, ji nebeatlieka tinkamai savo funkcijų.

Aktyvios arba mechaninės vėdinimo sistemos naudoja įvairius įrenginius tam, kad oras cirkuliuotu patalpose. Šiuo atveju, oras mechaniniu būdu gali būti tik šalinamas, tik paduodamas arba tiek šalinamas tiek paduodamas. Aktyvus vėdinimas yra optimalesnis, nes leidžia kontroliuoti procesą ir yra gerokai funkcionalesnis. Be to jis tinka įvairiems pastatams, nepriklausomai nuo jų dydžio. Tokios sistemos naudojamos tiek patalpų vėdinimui tiek ir jų šildymui. Ir nors jų įrengimas yra gerokai brangesnis, tačiau tinkamai parinktas variantas leis ne tik sukurti namuose ypač komfortabilias sąlygas, tačiau ir padės sutaupyti šildant namą šaltuoju metų laiku.