Vos ne kiekvieną dieną internete, socialiniuose tinkluose ar spaudoje galima išvysti žmonių skundus dėl nuolatos kylančių maisto produktų kainų. Nors Lietuvos vyriausybė tikina, kad tik kai kurių produktų kainos kilo nežymiai, tačiau dalis tautiečių laikosi priešingos nuomonės – viskas brango. Tad nieko nuostabaus, kad šiandien taupymas yra didelė vertybė kiekvienai šeimai. Kaip per daug neišlaidauti ir kokybiškai gyventi? Štai keletas patarimų, kurie gali praversti.
Pirkinių sąrašas būtinas
Eiti į prekybos centrą be pirkinių sąrašo – tai savotiškas mirties nuosprendis piniginės turiniui. Spalvingos produktų etiketės, gundantys kvapai ir jau žiūrėkite jūsų pirkinių krepšelyje atsidūrė skanėstai, gazuoti gėrimai ar mišrainės, kurias dažniausiai pasidarote patys. Tad, prieš keliaujant į parduotuvę, gerai apgalvokite, ko jums tikrai reikia, o kad būtų lengviau nuspręsti, tiesiog pabandykite susidaryti ateinančios savaitės valgiaraštį, tada tikrai žinosite, kokių lentynų geriau vengti.
Medžiokite akcijas
Kartais galima išgirsti, kad akcijos – tai tik iliuzija, kuri pirkėjams leidžia galvoti, kad jie sutaupė, tačiau taip skeptiškai nereiktų vertinti įvairių nuolaidų, nes viskas priklauso nuo to, ką perkate ir kokiais kiekiais. Pavyzdžiui, jei kasdieninės Norfa akcijos taikomos greitai gendantiems maisto produktams, o jūs jų prisipirkote tiek, kad nespėsite sunaudoti iki jų galiojimo termino pabaigos, žinoma, pinigus išmetėte veltui. Kita vertus, jei akcijos metu „užsipirkote“ tokių produktų kaip cukrus, aliejus, miltai, kruopos, jums tikrai pavyko sutaupyti. Tad, sekite akcijas. Kasdieninės Norfa akcijos skelbiamos prekybos centro svetainėje, pačiame prekybos centre ar specialiuose leidiniuose. O štai, jei esate pasiryžęs neapsiriboti vienu prekybos centru, vertėtų apsilankyti internetinėje svetainėje www.raskakcija.lt, ten rasite visas jums aktualias nuolaidas ir vertingus prekybos centrų pasiūlymus.
Veskite namų buhalterinę apskaitą
Visas išlaidas žymėkitės užrašų knygelėje ar sąsiuvinyje, rinkite čekius ir reguliariai skaičiuokite išlaidas. Taip bus žymiai lengviau kontroliuoti savo finansus, nes matysite, kam daugiausiai išleidžiate, gal kai kurių išlaidų galima išvengti arba jas sumažinti.
Galiausiai nepamirškite, kad kiekvieną mėnesį bent dalį atlyginimo reiktų padėti į „juodai dienai“ skirtą piniginę ar sąskaitą, kad, užklupus sunkmečiui ar užsimanius įsigyti kokį nors brangesnį pirkinį, netektų skolintis.
No Comments