Articles Tagged with Company registration in Lithuania

Company registration in Lithuania

Įmonės registravimas Lietuvoje

Company registration in LithuaniaĮregistruoti įmonę Lietuvoje nėra sudėtinga Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Kokia situacija su užsienyje gyvenančiais žmonėmis? Kaip vyksta įmonės registravimas Lietuvoje (angl. Company registration in Lithuania)?

Įmonės steigimas Lietuvoje vienodas tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams, todėl svarbu žinoti keletą momentų.

  • Įmonės steigimui reikalingas steigėjas arba steigėjo atstovas. Jei užsienyje gyvenantis fizinis arba juridinis asmuo negali atvykti, atstovas paskiriamas Lietuvoje, kuris ir tvarko visus reikalingus dokumentus.
  • Yra dar greitesnis būdas pradėti verslą Lietuvoje – įsigyti jau įsteigtą, bet veiklos nevykdžiusią įmonę.
  • Visi dokumentai, gaunami iš užsienio šalių piliečių turi būti išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti notaro biure.
  • Įmonės registravimas Lietuvoje neįmanomas be notaro. Taip yra todėl, kad ne visų šalių piliečiai turi elektroninį parašą, kuris galiotų ir Lietuvoje. Dėl to kiek didėja steigimo kaina.
  • Populiariausios įmonių formos – UAB ir MB (Mažoji bendrija). UAB reikalingas įstatinis kapitalas 2500 eurų. Daugelyje Europos šalių šis mokestis yra kur kas mažesnis. MB steigimui įstatinis kapitalas nereikalingas.

Užsienio šalių piliečiai turi pateikti steigėjams savo asmeninių dokumentų kopijas ir kitus dokumentus, kuriuos patvirtina notaras. Tai galima padaryti ir siunčiant juos paštu. Tokiu atveju pats steigimo procesas gali užtrukti kiek ilgiau, nei 5 darbo dienas, per kurias paprastai Lietuvoje įkuriama verslo įmonė.

Galimo problemos:

  1. Sąskaita banke. Bankas gali ne iš karto atidaryti sąskaitą užsienio piliečiams ar įmonę, tad reikia tai daryti itin diplomatiškai ir išmanant Lietuvos įstatymus.
  2. Registracijos adresas. Akivaizdu, kad retas iš kitos šalies atvykęs žmogus turi savo NT Lietuvoje. Dėl to naudojamasi Registracijos adreso paslauga, kai patys teisininkai steigėjai suteikia registracijos adresą savose patalpose. Taip greičiau ir patikimiau.
  3. Kalbos ir įstatymų nežinojimas. Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Ji labai sudėtinga, tad išmokti ją yra sunku. Čia padeda vietiniai atstovai, kurie įmonės reikalus tvarko lietuviškai. Galiojančią įmonių registravimo paslaugą (angl. Company registration in Lithuania)
  4. Profesionalių konsultacijų stoka. Nors pats steigimo procesas ir nėra labai sudėtingas, užsieniečiai, norintys įsteigti įmones Lietuvoje, labai daug laiko gaišta informacijos paieškai. Konsultacijos anglų ir rusų kalbomis – labai padeda.

Jei į jus kreipėsi užsienietis su prašymu padėti registruoti įmonę Lietuvoje, geriau patys to nedarykite – palikite šiuos darbus profesionalams.