Articles Tagged with gyvūnai

Būtina ūkio švara siekiant apsisaugoti nuo infekcinių ligų

Veterinarija nėra atsiejama nuo įvairių biocidų. Biocidai yra naudojami siekiant užtikrinti švarią darbo ir gyvenimo aplinka galvijams, paukščiams ir kitiems gyvuliams. Gyvūnų atsparumas, imunitetas ypač priklauso nuo aplinkos, kurioje jie auga.

Biocidų pagalba, nepageidaujamų bakterijų, graužikų, vabzdžių  išplitimas ūkinėse patalpose yra lengvai valdomas kiekvienam, namų ar žemės ūkio savininkui.

Veterinarija paprastai išskiria tris biocidų rūšis, kurias rekomenduojama naudoti kasdieniuose darbuose, siekiant užtikrinti visapusišką higieną.

Tokie biocidai kaip įvairūs dezinfekantai yra skirti gyvulininkystės patalpoms, įrenginių paviršiams plauti ir dezinfekuoti. Veterinarija siūlo tokius biocidus naudoti ne tik dideliems ūkiams, bet ir mažesniems, kadangi gyvūnai greitai perneša ligas augintiniams ir žmonėms.

Odos ir rankų dezinfekcija yra ypač svarbi, liečiant ne tik gyvūnus, bet ir pieno linijas, melžimo įrenginius ar mėšlo ir kitas talpas. Tokiems paviršių ir rankų valymams, biocidai gali būti įvairių pavidalų.

Bespalviai, želė primenantys biocidai prisitaikys prie kiekvieno vartotojo. Su skystesniais lengviau dezinfekuosite ūkio paviršius, o želė primenantys, be didesnių kliūčių, pasitarnaus siekiant greitos rankų odos dezinfekcijos.

Veterinarija siekia užtikrinti, jog biocidai naudojami ūkyje yra pritaikyti prie gyvulio ir jam būdingų parazitų. Insekticidai yra biocidai žalingiems vabzdžiams naikinti, kurie dažnai yra įvairios muselės. Šie preparatai yra purškiami ar tepami ant įvairių paviršių, ypač efektyvūs, todėl ir naudoti turėtų būti su didžiuliu atsargumu.

Infekcinės ligos greitai plinta kiekviename ūkyje. Plitimą skatina nešvari aplinka, o dėl jos atsirandantys ir kiti kenkėjai, kaip įvairūs graužikai. Veterinarija pataria naudoti biocidus, priskiriamus rodenticidams.

Šie biocidai yra skirti naikinti būtent graužikams. Nors graužikai gamtoje vaidina svarbų vaidmenį, kartais juos reikia kontroliuoti. Graužikai gali pakenkti pasėliams, pažeisti ūkinius pastatus, pernešti ligas, o visai tai prisideda prie infekcinių ligų plitimo.

Visi ūkio darbuotojai ir lankytojai gali prisidėti prie infekcijų plitimo. Biocidai yra viena iš pagrindinių veikliųjų medžiagų, kuri tiesiogiai veikia kenksmingą organizmą ir užkertą kelią ligų plitimui tiek tarp žmonių, tiek tarp darbuotojų.

Papildoma veterinarija ir gyvūnų gydymas gali būti brangesnis, nei bendras higienos palaikymas. Todėl siekiant visapusiško naudos sveikatai ir aplinkai, biocidai turėtų būti naudojami kasdienėse ūkio praktikose.

veterinarijos klinika

Veterinarijos klinika: kas yra mikročipas ir kam jis reikalingas?

veterinarijos klinikaVisame pasaulyje modernios elektroninės identifikavimo sistemos naudojamos specialaus signalo perdavimui (signalas fiksuojamas tarp atsakiklio ir skaitytuvo). Šios sistemos skirtos įvairių objektų atpažinimui, pvz., atsakiklis gali būti įmontuotas į transporto priemonę. Atsakikliai gali būti pasyvaus ir aktyvaus veikimo. Pastarieji skirti didesnio atstumo signalo gavimui, tuo tarpu pasyvaus veikimo atsakikliai neturi jiems priklausančios baterijos, t. y. jie naudoja skaitytuvo energiją. Minėtojo tipo atsakikliai, išsiskiriantys itin mažomis apimtimis, yra vadinami mikroschemomis arba mikročipais. Pastarieji gali būti naudojami naminių gyvūnų ženklinimui (čipavimui) – šią paslaugą gali suteikti specializuota veterinarijos klinika.

Mikročipas – tai maža (maždaug grūdo dydžio) mikroschema, išsiskirianti unikaliu identifikacijos numeriu. Ženklinimo metu po gyvūno oda įterpiamas integrinis grandynas, kurį augintinis nešioja visą gyvenimą. Vėliau, norint identifikuoti gyvūną ir nustatyti jo tapatybę, prie ženklinimo vietos pridedamas specialus skaitytuvas, kuris parodo unikalų mikročipo numerį ir suteikia informacijos apie augintinį.

Gyvūnų ženklinimą atliekanti veterinarijos klinika primena, kad minėtoji procedūra yra efektyviausia priemonė, užtikrinanti pasiklydusių gyvūnų grąžinimą šeimininkui, be to, ši priemonė padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą ir specialioje duomenų bazėje kaupia su gyvūno sveikata susijusią informaciją. Dar vienas privalumas yra tai, kad paženklintas augintinis nepatirs sunkumų kartu su šeimininku keliaudamas į užsienio šalis.

Ženklinimo procedūros metu integrinis grandynas įterpiamas po gyvūno oda naudojant specialią injekcinę adatą. Pati procedūra yra itin greita ir paprasta, o gyvūno patirtas skausmas lygus įprastai vakcinacijai. Svetimkūnis prisitaiko prie gyvūno biologinės terpės ir paprastai nesukelia jokių šalutinių reakcijų. Mikroschema neturi savo energijos šaltinio (tai pasyvaus veikimo įrenginys), todėl neskleidžia jokių signalų ir nekelia pavojaus augintinio gerovei.

Jei norite būti visiškai tikri dėl augintinio sveikatos, skirkite laiko veterinarijos klinikos paieškai. Bendradarbiaukite su patikima, aukščiausios kokybės paslaugas teikiančia bendrove, kuri pasirūpins jūsų augintinio gerove ir užtikrins greitą ir sklandų čipavimo procesą. Rekomenduojama rinktis kliniką, kurioje bus atliktas ne tik čipavimas, bet, reikalui esant, ir kitos gydymo procedūros. Atlikti tyrimai patvirtino, kad jauki veterinarijos klinika, profesionalūs ir draugiški jos darbuotojai padeda išvengti streso, todėl gyvūnas jaučiasi ramesnis. Itin dažnai keičiama klinika kelia papildomą nerimą – besiblaškantis gyvūnas apsunkina tiek ženklinimo, tiek gydymo procedūras. Jei čipavimas jums kelia nerimą, nepamirškite, kad galite pasirinkti kitą alternatyvą – gyvūnų ženklinimas atliekamas ir priskiriant jiems unikalaus kodo tatuiruotę. Dėl tinkamiausio identifikacijos būdo pasitarkite su veterinaru.