Articles Tagged with interneto puslapiai

Svetainių kūrimas: pasidaryk pats, ar kreipkis į profesionalus?

Interneto puslapio kūrimasKai pradedi verslą, interneto puslapio kūrimui lėšų numatoma minimaliai, arba nenumatoma iš viso. Tai didelė klaida! Kaltas požiūris – viską galiu pasidaryti pats. Deja, su laiku paaiškėja, kad viskas ne taip.

Svetainė – jūsų darbuotojas, tik virtualus

Labai sveikintinas tų įmonių požiūris, kuris traktuoja interneto svetainę kaip papildomą darbuotoją pardavimų skyriuje. Aišku, tas darbuotas yra virtualus, tačiau jis dirba daugiau už visus, nes parduoda prekes ar paslaugas 365 per metus, 24 valandas per parą. Jam nėra išeiginių, atostogų, nereikia mokėti už viršvalandžius ar mamadienius. Tai idealus darbuotojas, kuris prašo labai nedaug – profesionalios išvaizdos, gerų parduodančių tekstų, kokybiškų iliustracijų, stabiliai veikiančio hostingo. Visa tai kainuoja apie 500-700 eurų. Toks pradinis mokestis. Vėliau reikės tik tų 5 eurų per mėnesį už hostingą, kuris, beje, daugiau bus užsiėmęs jūsų įmonės el. pašto laikymo, o ne svetaine. Svetainiu kurimas kainuoja nedaug, nes dizainas yra perkamas, tad lieka tik viską gražiai paruošti. Gali būti, kad už gerus parduodančius tekstus sumokėsite net daugiau, nei už puslapio sukūrimą. Štai visos jūsų darbuotojo išlaidos. Atminkite, kad per metus jis dirba 8760 valandų, o tai reiškia, kad jam reikia „mokėti“ vos 8 centus už valandą per pirmus metus. Antri metai bus beveik nemokamai, jei nekeisite tekstų ir nereikės pridėti jokių papildomų funkcijų. Praktiškai idealus darbuotojas…

Už ką imami pinigai?

Svetainių kūrimas kainuoja 500 eurų? Pasiaiškinkite, už ką imami pinigai. Dizainas kainuoja 50-80 eurų. Hostingas turi būti valdomas jūsų įmonės, tad į šią kainą negali būti įtraukiamas. Interneto vardo 12 eurų per metus mokestis taip pat. Kas bus padaryta už likusius 400 eurų?

Gal į šią kainą įtraukiamas pirminis turinio sudėjimas? O gal bazinė vidinė SEO optimizacija? Ar projektų vadovas jus konsultuoja, kaip naudotis WordPress sistema, kuri greičiausiai ir bus naudojama kuriant jūsų tinklalapį? Būtinai išsiaiškinkite, kad tiksliai žinotumėte, kas kainuoja brangiausiai.

Pasidarysiu pats, vėliau profesionalai perdarys…

Tas „vėliau“ neateina keletą metų, o puslapis vis dar atrodo, kaip senas tekstinis blogas. Deja, tokių įmonių puslapių yra nemažai. Tai reiškia, kad jūs gavote labai gerą pardavimų vadybininką, bet jam leidžiate pardavinėti tik po 1 valandą per dieną, be telefono ir tik tiems žmonėms, kurie netyčia užklysta į jūsų biurą. Visą kitą laiką jis tiesiog palaiko kompaniją jūsų darbščiausiems pardavėjams ir projektų vadovams. Štai kuo gresia „pasidarysiu pats puslapį“.

Patys galite pasidaryti asmeninį tinklaraštį, kuriame rašote savo šeimos įspūdžius iš savaitgalio kelionių ir dalinatės savo draugų ratelyje. Rimtus įmonės puslapius reikia patikėti tik profesionalams, jei neturite savų programuotojų, galinčių nuolatos rūpintis puslapiu ir jo atnaujinimais.

Svetainių kūrimas dabar nėra labai brangus, kaip prieš dešimtmetį, todėl tikrai rasite gerą ir kokybišką paslaugą.

interneto puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrimas su WordPress

interneto puslapių kūrimasInterneto puslapių kūrėjai pastaruoju metu išgyvena labai įdomų tarpsnį. Tai dizaino darbų ir turinio valdymo sistemos pasirinkimas. Dažnai išgirsite, kad interneto puslapių kūrimas yra tik su WordPress TVS. Ką gi tai reiškia ir kuo tai naudinga užsakovui?

Truputis istorijos. 1995-2000 metais didžioji dalis interneto svetainių buvo kuriama tiesiog rašant HTML kodą ir įkeliant puslapį į FTP. Jei norėtumėte dabar tai padaryti, būtų gana sudėtinga. Turėtumėte parašyti puslapį HTML kodu, jį išsaugoti .htm arba .html formatu ir naudojantis specialia programa įkelti į serverį kartu su visomis iliustracijomis. Tai reikalauja nemažai žinių, dėl to tai gali atlikti tik programuotojai.

2000-2010 metais kiekvienas save gerbiantis programuotojas arba įmonė turėjo susikūręs savo TVS – turinio valdymo sistemą. Tokios sistemos jau leido užsakovui pačiam įkelti tekstus ir juos redaguoti. Bėda ta, kad jų buvo daugybė, jos visos buvo skirtingos, joms buvo kuriami naudojimosi gidai ir mokomoji medžiaga. Savo pasidarytas turinio valdymo sistemas programuotojai turėjo nuolatos tobulinti, o tai užimdavo daug laiko.

2010 metais Lietuvoje buvo pastebėtos atvirojo kodo turinio valdymo sistemos WordPress, Drupal, Joomla ir kitos. WordPress ir Drupal vis dar kovoja dėl lyderės vardo, tačiau atrodo, kad šiemet jau nebelieka klausimų, kas nugalėtojas. Tai WordPress turinio valdymo sistema, kuri yra nemokama ir nesunkiai pritaikoma vartotojo poreikiams.

Interneto puslapių kūrimas su WordPress turinio valdymo sistema turi nemažai privalumų:

  • Nereikia kurti viso karkaso. Kuriami tik nedideli moduliai arba modifikuojami esantys.
  • Nereikia kurti atskiro dizaino, nes jį galima įsigyti jau gatavą už 50 eurų.
  • Pasikeitus programuotojui nėra rizikos prarasti visą seniau padarytą įdirbį – kiekvienas naujas programuotojas gali perimti sukurtą puslapio kodą per pora valandų.
  • Nuolatos atsiranda naujų funkcijų, užlopomos saugumo spragos.
  • Svetainė sukuriama itin greitai – per kelias valandas ji gali būti paleista ir redaguojama realiu laiku.
  • Yra galimybė paversti svetainę elektronine parduotuve su WooCommerce.
  • Intuityvus naudojimas ir daugybė mokomųjų video ir straipsnių internete, todėl vartotojų atskirai mokyti nereikia.
  • Nereikia jokių HTML žinių. Viskas supaprastinta, o tai vartotojui patinka.
  • Lengvai eksportuojami duomenys.
  • Puikiai sutvarkytas vidinis SEO. Tai labai vertinama WordPress savybė.
  • Nesunkiai pakeičiami puslapių pavadinimai, adresai ir tekstai. Lengva įdėti iliustracijas, video, prezentacijas ir kitą vaizdinę medžiagą.
  • Lengvai integruojami saugumo (SSL) sertifikatai. Saugumo priemonių taip pat yra nemažai, dalis jų – nemokami.
  • Kuria ir prižiūri ne vienas programuotojas, o šimtai tūkstančių savanorių.

Taigi, jei jūsų interneto svetainės kūrėjai sako, kad dirbs su WordPress, žinokite, kad viską galima padaryti paprastai ir greitai.