Articles Tagged with kapinių tvarkymas

Patarimai, kaip rinktis paminklus Vilniuje

Mirus artimam žmogui, vienu iš rūpesčiu tampa ne tik suorganizuoti orias bei gražias jo laidotuves, tačiau ir vėliau, emocijoms nurimus, pasirūpinti tokiu pat gražiu ir tvarkingu kapavietės sutvarkymu, paminklo pastatymu. Pateiksime variantus, kokie yra paminklai Vilniuje ir kaip išsirinkti geriausią variantą?

Paminklas yra tarsi nutrūkusio gyvenimo atspindys. Kadangi kiekvienas žmogus yra ypatingas ir išskirtinis, labai svarbu prieš renkantis vieną ar kitą paminklą pagalvoti, ką jums iš tiesų reiškia žmogus, kuriam renkate paminklą. Prisiminkite jo asmenybę, charakterį, pomėgius. Nors paminklas atrodo gana paprastas ir elementarus dalykas, jis privalo atspindėti mirusįjį.

Kadangi paminklų Vilniuje pasiūla yra didžiulė, neskubėkite rinktis pačio pirmo varianto. Aplankykite kelias paminklų pardavimo aikšteles, nusifotografuokite patikusius variantus, konsultuokitės su šios srities specialistais. Taip pat nebijokite kreiptis į įmones, kurios pagal individualius užsakymus gamina paminklus. Taip galėsite pasirinkti jo stilių, formą, dydį, akmenį, spalvą ir kitus aspektus. Kadangi paminklai Vilniuje – brangi investicija, nepriimkite skuboto sprendimo. Pavyzdžiui, paminklas gali neblogai atrodyti kitoje kapavietėje ar pardavimo aikštelėje, tačiau gali visiškai netikti jūsų artimojo kapavietei, kadangi bus per didelis ar per mažas ir taip dar labiau iškreips visą bendrą vaizdą.

Kaip minėjome, paminklai Vilniuje yra gaminami iš įvairių medžiagų: granito, marmuro ar net medžio. Vis dėlto, populiariausi Lietuvoje yra iš granito pagaminti antkapiai. Šių paminklų pavyzdžiai ir kainos lietuviams yra prieinamiausios. Granitas yra pasirenkamas dėl savo patvarumo ir ilgaamžiškumo bei kokybės. Vertėtų atkreipti dėmesį, jog iš stambių ar nevienodų grūdų sudaryti granitai dūla greičiau nei iš smulkiųjų. Tam, kad granitas tarnautų ilgiau, reikia pasirinkti kokybiškų gamintojų gaminius.

Dar taip pat patariame rinktis įmonę, kuri galėtų ne tik pagaminti reikalingą ir norimą paminklą, tačiau taikytų ir kitas kapų įrengimo ir tvarkymo paslaugas, tokias kaip, kapavietės suprojektavimas, dizaino sukūrimas, gėlynų apželdinimas ar panašiai. Žinoma, tokios paslaugos kainuos šiek tiek brangiau, tačiau sutaupysite laiko ir kitų išteklių.

Dabar rinkoje gausu įvairiausių paminklų pasirinkimų, todėl iš pradžių labai lengva sutrikti ir pasimesti. Visgi, šie patarimai turėtų padėti išsirinkti iš gausios pasiūlos. Pradėkite ieškoti paminklo monumentas.lt puslapyje.

paminklai

Paminklai ir antkapiai

Apie kapus kalbame su pagarba. Tai lietuvių išskirtinis bruožas. Mirusiems vis dar daug skiriame dėmesio, o kartais net daugiau, nei kai kuriems gyviesiems. Tai atsispindi ne tik mūsų požiūryje į religiją (bažnyčioje daugelis lankosi tik per laidotuves ar mirties metines), bet ir kapų puošyboje.

paminklai

Paminklai ir antkapiai mūsų kapinėse yra labai puošnūs. Seniau buvo dar puošnesni, dabar atėjo kuklesnių antkapių mados. Kokios dabar yra paminklų mados?

Viena iš pagrindinių madų – pastatyti tokį paminklą ir padaryti tokį antkapį, kurio beveik nereiktų prižiūrėti. Nors kapų priežiūra ir yra populiari paslauga Lietuvoje (dėl imigracijos žmonės negali dažnai prižiūrėti savo artimųjų laidojimo vietos, o su savimi tampytis urną su mamos ar tėčio pelenais – dar neįprasta…), tokia tendencija yra gaji. Tai paprastai daroma su paprastu paminklu ir ištisiniu antkapiu. Ištisiniai antkapiai – tai kai visas kapo plotas yra paklojamas ne gėlynais ar samanomis, bet akmens plokštėmis. Jokių akmenėlių, jokių tarpų, kur iš po žemių galėtų išlysti žolytė. Tokie kapai reikalauja labai mažai priežiūros. Tuo metu, kai uždegama žvakutė per vėlines, kempinėle ar skuduru galima nuvalyti visą kapą, pakeisti dirbtines gėles, išmesti senas žvakučių liekanas. Viskas – tokia priežiūra. Skamba nežmoniškai? Deja, taip jau yra šiuolaikinėje mūsų visuomenėje, kai vaikai savo gyvenimą sukūrė užsienyje, o mirus tėvams Lietuvoje jie netenka visų priežasčių grįžti į tėvynę.

Kita tendencija – kuklūs bet stilingi paminklai. Nebepamatysite žmogaus aukščio akmens plokštės su iškaltais veidais. Iki metro aukščio kuklus paminklas ant kapo su didelėmis raidėmis užrašytais vardais ir datomis. Dar nedidelis dekoratyvinis kryželis ar elementas. Jokių Jėzaus veidų, debesų, spindulių, rankų ar balandžių. Visa tai nebeaktualu ne dėl to, kad palaidoti žmonės nebuvo aktyvūs krikščionys, o dėl to, kad dabar tendencijos yra paprastiems ir kukliems paminklams. Dažnai per kino filmus matome užsienietiškas kapines. Jose viskas užželdinta žole, stovi tik antkapinis akmuo, net ne paminklas. Tokia tendencija į Lietuvą neateina. Mums dar svarbūs paminklai ir antkapiai, žymintys kapinių ploto ribas. Nesvarbu, kad ta žemė ne mūsų, o valstybės, tačiau vis dar norime, kad ir mirusieji turėtų savo erdvę ir išlaikytų orumą. Kokybiški ir išvaizdūs paminklai ir antkapiai – puiki padėka mirusiesiems už jų nuveiktus darbus gyvuoju metu…