Articles Tagged with kelionė į Turkiją lėktuvu

Kelionės į Turkiją – kaip sutaupyti poilsiui?

turkija 

Jei anksčiau atostogas leisdavome Palangoje ar kituose Lietuvos ir Baltijos jūros kurortuose, šiandien vis daugiau žmonių keliauja į saulėtas šalis. Pastaruoju metu savo populiarumo neužleidžia kelionės į Turkiją. Vien per paskutinį ketvirtį vykstančių į Turkiją padaugėjo 40 000 žmonių, o skaičiai ir toliau nesiliauja augę. Kuo šis kraštas taip traukia turistus iš Lietuvos? Atsakymas labai paprastas – savo universalumu.

Turkijoje ką veikti ras ir norintys pasivartyti gražiame paplūdimyje, ir ieškantys pažintinio poilsio. Be to, šalis garsėja puikiu kainos ir kokybės santykiu, tad už pakankamai įkandamą sumą čia galima mėgautis geru viešbučiu ir gardžiu maistu bei gėrimais. Turkijoje taip pat gausu įvairių tipų viešbučių. Tai viešbučiai tik suaugusiems, viešbučiai šeimoms ar viešbučiai poroms, kurių kiekvienas pritaikytas pagal keliautojų poreikius.

Turbūt išvardijome pakankamai pliusų, kurie sugundys apsilankyti Turkijoje, o jei jau esate čia viešėję, sugrįžti dar kartą. Na, o kad kelionės į Turkiją visiškai pateisintų jūsų lūkesčius, verta pasidomėti galimybėmis sutaupyti ir kelialapį įsigyti geriausiomis kainomis. Dalinamės patarimais, kurie padės atrasti patraukliausius pasiūlymus.

Jei jus domina kelionės į Turkiją pigiau, rekomenduojame dairytis į populiarius turistinius kraštus, tokius kaip Turkiją, Alaniją. Nors iš šono gali atrodyti, kad turistiniuose kraštuose kainos turėtų būti aukštesnės, kalbant apie keliones į Turkiją, taip nėra. Anaiptol, tokiuose miestuose vyrauja didelė konkurencija, viešbučiai nori pritraukti kuo daugiau lankytojų, todėl siūlo geresnes kainas ir nuolat taiko specialius pasiūlymus.

Dar vienas būdas sutaupyti – kelionės į Turkiją paskutinę minutę. Jei kelialapio pradėsite ieškoti likus vos kelioms dienoms savaitėms ar dienoms iki išvykimo, galite rasti tokių nuolaidų, kurios leis sutapyti net iki 50 % nuo visos kelionės sumos.

Dar vienas triukas, leisiantis sutaupyti – kelionės į Turkiją rudenį. Šiuo metų laiku, kai šalyje jau nebe sezonas, kainos yra draugiškesnės, galite drąsiai derėtis su viešbučiais ar kelionių organizatoriais. Geriausia, jei jau dabar pradėsite dairytis kelionių šiam rudeniui ir kelialapį užsisakysite iš anksto. Tai galite daryti pagal aktualius raktažodžius Google paieškoje, tokius kaip kelionės į Turkiją 2019, kelionės į Turkiją 2019 m., kelionės į Turkiją viskas įskaičiuota 2019, kelionės į Turkiją šeimai, AirGuru Turkija ir pan.

Kodėl ieškoma informacijos apie paskutinės minutės keliones?

kelionės į Gran Kanariją

Paskutinės minutės pasiūlymai nėra atgyvena. Tai nėra ir kas nors atgrasaus. Priešingai! Paskutinės minutės kelionės – dominančios ir vertinamos kaip galimybė sutaupyti.

Informacijos apie pasiūlymus ieškoma dėl galimybės sutaupyti? Ši priežastis neabejotinai patenka tarp svarbiausių. Kodėl? Na, argumentų apstu: ne kiekvienas gauna tūkstantinį atlyginimą; ne kiekvienas linkęs daug išleisti kelionėms; ne kiekvienas mėgsta ilgai planuoti, o džiaugiasi radęs ką nors greito ir kartu pigaus; ne kiekvienas žino, ką veiks po pusmečio, todėl mano, kad paskutinės minutės kelionės yra geras variantas, nes keliaujama kone „čia ir dabar“.

Apie spontaniškumą

Gausu pasiūlymų internetu: paskutinės minutės kelionės čia gali būti itin pigios, o maršrutai – nepaliekantys abejonių. Kaip teigiama, tai puikus pasirinkimas spontaniškiems keliautojams. Žvilgtelkime į žodyną. Sukeltas vidinių paskatų, jėgų, pagrįstas savaiminiu judėjimu, savaiminis, savaimingas – tokie apibūdinimai priskiriami žodžiui „spontaniškas“. Gal tai ir neatitinka mums įprasto suvokimo, kad spontaniškas – kas nors, kas vyksta greitai, be išankstinio planavimo. Vis dėlto kai kurie žodyne pateikti apibūdinimai – tiesiai į dešimtuką. Pavyzdžiui, „sukeltas vidinių paskatų“. Štai žmogus domisi kelionėmis, o tą domėjimąsi sukėlė būtent vidinės paskatos. Arba be ilgo galvojimo nusprendus apie kelionę atrodo, kad sprendimas priimtas tarsi savaime (žodynas ir skelbia: „pagrįstas savaiminiu judėjimu, savaiminis, savaimingas“).

Domėjimasis konkrečiomis kelionėmis

Kalbant apie keliones vertėtų paminėti du punktus. 1. Ieškoma informacijos apie paskutinės minutės keliones. 2. Ieškoma konkrečių paskutinės minutės pasiūlymų. Pirmu atveju svarbus pats principas, kelionių organizatoriai. Antru atveju dėmesys krypsta į konkrečias šalis.

Kad ir kokia informacija jums dabar aktuali, daug kas randama internete. Kaip rašyta kiek anksčiau, čia kelionių kainos gali būti nedidelės. O nedidelė kaina yra stipri paskata leistis į kelią.

Jeigu naudojotės kokio nors organizatoriaus paslaugomis, tikėtina, kad ir vėl ten pat žvalgysitės (aišku, jei nelikote nusivylę).

Kelionės – pomėgis, darbas…

Prieš apibendrinimą – dar pora minčių apie keliones. Vieniems tai pomėgis, o kitiems darbas. Kai kurie šias dvi sritis derina. Sakykim, tinklaraščio autorius vyksta į svečias šalis, savo interneto svetainėje aprašo įspūdžius. Keliauti – hobis. O jei svetainė monetizuota? Jei rašyti tinklaraštį – ne tik pašalinė veikla, bet ir uždarbis? Tuomet kelionės tampa ir pomėgiu, ir darbu.

Be jokių abejonių, asmenims iš keliones organizuojančių įmonių tai yra darbas. Bet vėlgi – jeigu kelionės yra ir pomėgis, tada viskas suderinama. Šnekant apskritai, vykimas į užsienį, apgyvendinimas viešbučiuose ir t. t. yra didelės rinkos dalis. Hobiai ir darbai čia greta vieni kitų.

Įspūdžiai? Jie skirtingi. Kokie veiksniai lemia, ar patiko Egiptas? Kokie veiksniai lemia, ar patiko Turkija? Kas skatina teigti, kad viešbutis buvo geras ar blogas? Kas turi įtakos muziejaus vertinimui? Tai klausimai, užduodami turistams. Bet yra ir kitų klausimų. Pavyzdžiui, į kokią šalį važiuoti. Važiuoti ar skristi? Kiek laiko planuoti? Kokį tam tikros šalies miestą rinktis? Ne paslaptis, kad daugeliui labai rūpi kaina. Tad ir teiraujamasi, kada geriausia užsisakyti, kokios akcijos ir pan.

Ar ši tema kada nors bus išsemta? Vargu. Juk pasaulis vis globalesnis ir globalesnis, norisi pasisemti įspūdžių svetur. Beje, ir gimtinėje yra ką aplankyti, ką pamatyti, kuo pasigėrėti. Tiek Lietuva, tiek kita pasaulio dalis – tai nepaprastumas ir įdomumas.

Paskutinės minutės kelionės populiarios ne veltui

Kaip išsiaiškinome, yra įvairių priežasčių ir argumentų, kodėl paskutinės minutės kelionės gana dažnai tampa paieškos internete objektu. O apskritai ši ir aplink ją besisukančios sritys vertos ne vieno straipsnio ir tikriausiai ne vienos knygos.

 

 

 

Kelionė į Turkiją lėktuvu

Svarbi informacija vykstantiems į Turkiją

Kelionė į Turkiją lėktuvuKelionės į Turkiją – labai dažnos ir mėgiamos lietuvių tarpe, tačiau ne visada prieš kelionę apgalvojame svarbius dalykus. Kartais tiesiog netyčia pamirštame vieną ar kitą. Tai labiausiai gresia į Turkiją pirmą kartą gyvenime išsiruošusiems asmenims. Tam, kad netektų verstis per galvą svečioje šalyje ieškant gyvybiškai svarbių išeičių, ar norint būti tikriems, kad tikrai viską, ko reikės, turite su savimi, patariama peržvelgti šį straipsnelį. Surašysime čia bene vienus svarbiausių aspektų, ką reikėtų žinoti, kad kelionė į Turkiją lėktuvu būtų maloni, o svarbiausia atostogos šioje šalyje praeitų sklandžiai.

  1. Svarbiausias dalykas – kelionės dokumentai. Skrendant į Turkiją nepamirškite paso. Žinoma, labai svarbu turėti ir kitus būtinus dokumentus, kurių galiojimas nepasibaigs visos kelionės metu. Tokie dokumentai būtini kelionei yra – pasas, kelionės bilietai, draudimo polisas. Kelionė į Turkiją lėktuvu bus sklandi, jeigu prieš skrydį pasitikrinsite, ar pase yra keli tušti labai. Juose oro uosto darbuotojai žymės reikalingą informaciją. Jei turite pasą, bet jis neturi tuščių lapų – skubėkite pasigaminti naują. Specialiems spaudams reikalingi lapai pase turėtų būti rezervuoti ir atgaliniam bilietui. Prieš tai paminėjome galiojimo terminą. Atminkite, kelionė į Turkiją lėktuvu bus galima tik tada kai pasas galios daugiau negu 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Kiti minėti dokumentai – lėktuvo bilietai yra išduodami avialinijų kompanijų, jų numatytu laiku. Kaip žinia, atsarga gėdos nedaro, todėl visos kelionės metu patariama saugoti dokumentus bei bilietus, maža kas gali nutikti, tad būkite atidūs.
  2. Turkijoje viza nereikalinga. Tiesa, tai galioje tik jei esate turistas. Kitais atvejais, jeigu vykstate į Turkiją dirbti ar kuriam laikui gyventi, studijuoti, kitaip tariant ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį, turite pasirūpinti specialia viza.
  3. Kelionė į Turkiją lėktuvu su vaikais. Kaip ir visose Europos sąjungos šalyje bei Šengeno erdvėje, taip ir vykstant į Turkiją bei kartu pasiimant mažamečius vaikus, reikalingi galiojantys jo tapatybę patvirtinantys dokumentai. Vienas į Turkiją vaikas skristi negali. Jį būtinai turi lydėti pilnametis asmuo, o ir jis savo ruožtu turi turėti vieno iš tėvų ar globėjų raštišką įrodymą – sutikimą, kad vaikas lydimas kito asmens gali kirsti Turkijos sieną.