Articles Tagged with prekyba

lipnios juostos

Lipnios juostos rūšys ir funkcijos, apie kurias galbūt nežinojote

lipnios juostosKanceliarijos pasaulis įvairialypis, susijęs su verslu, biurais, reklama. Reikmenys, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo elementarūs, iš tikrųjų gali pasižymėti gana intriguojančiomis ypatybėmis. Ne išimtis ir lipnios juostos, skirstomos į keletą rūšių.

Įprasta lipni juosta pasitarnauja dažnai. Parduotuvėse jos siūloma įvairaus pločio, galima rinktis skaidrią ar nepermatomą. Priešingai nei galima pamanyti, tuo ši sritis nesibaigia. Toli gražu. Gamintojai naudoja skirtingas medžiagas (apie tai bus rašoma kiek vėliau), akcentuoja nevienodą paskirtį ir netgi siūlo specialius klijavimo įrankius.

Patalpoje ir lauke

Juosta skirstoma pagal tai, kokiomis sąlygomis ji atlieka savo funkciją. Elementariausias naudojimas – patalpoje. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad klijavimas aktualus ne tik biurų darbuotojams, bet ir statybininkams ar kitų sričių specialistams. Norint klijuoti lauke, svarbus atsparumas aplinkos sąlygoms. Saulė, lietus, šiluma, šaltis – tai veiksniai, į kuriuos atsižvelgia tokių juostų gamintojai.

Viena pusė / kita pusė

Lipnios juostos būna vienpusės ir dvipusės. Kokia pastarųjų paskirtis? Dvipusės juostos naudojimo galimybės palyginti plačios. Ji pasirenkama norint ką nors pritvirtinti, taip pat rūpinantis langų apdaila. Būna situacijų, kai vienos limpančios pusės nepakanka. Tada ieškoma sprendimų ir jie nesunkiai randami.

Ne tik ant tobulo paviršiaus

Paėmus į rankas įprastą limpančią juostelę atrodo, kad jos galimybės labai ribotos. Kažin kaip ji laikytųsi ant gruoblėto paviršiaus. Tačiau yra tokių juostų (net ir dvipusių), kurios puikiai pritaikomos ten, kur paviršiai nelygūs.

Skirtingos medžiagos

Lipnių juostų būna iš popieriaus, kaučiuko ir kitų medžiagų. Tam yra paaiškinimas (pavyzdžiui, kaučiuko klijai leidžia klijuoti ant tokių paviršių, kur popierinė juosta nebefunkcionuoja).

Nuo A iki Z

Formuojasi įspūdis, kad lipnios juostos funkcijos itin plačios. Kodėl? Tik pamanykite – vienokia juosta tinkama norint užklijuoti palapinės skylę, kitokia (spalvota) atlieka ženklinimo funkciją. Dar kitokią įvertina internetinių parduotuvių darbuotojai, kai ruošia prekes išsiųsti klientams.

Užrašai

Lipni juosta pasitarnauja ir kaip įspėjamoji ar reklaminė priemonė. Pavyzdžiui, ant dėžės, kurioje yra taurės, užklijavus juostą su užrašu ATSARGIAI, DŪŽTANTYS DAIKTAI, skatinama elgtis atsargiai. Priklausomai nuo pardavėjo, galima įsigyti limpančią juostą su užrašais arba užsisakyti norimas frazes.

Kainų kontrastai

Kodėl viena juosta kainuoja keliasdešimt centų, o kita siūloma už penkiolika eurų? Priežastys jau aptartos. Gaminių ypatybės lemia ir jų kainą. Aišku, net ir to paties produkto kaina gali priklausyti nuo parduotuvės.

Su kuo klijuoti?

Turbūt žinote tą situaciją, kai įnirtingai ieškote juostos galiuko, o jį radę dar ne vieną minutę knibinėjate, kol atlipinate. Apie tai pagalvojo klijavimo įrankių kūrėjai. Taigi, aiškėja, jog lipnios juostos yra kone visa ekosistema su savomis ypatybėmis ir taisyklėmis.

 

Lyg ir paprastas daiktas, tačiau pasirodo, kad rinkoje siūloma pačių įvairiausių lipnių juostų. Jos neretai naudojamos kartu su pakavimo reikmenimis. Kai prireikia viso komplekto, įvairios pakavimo medžiagos (vokai, dėžės ir pan.) gali būti įsigyjamos kartu.