Articles Tagged with treniruotės

batutai

Batuto treniruotės

batutaiŠokinėjimas ant batuto dažniausiai asocijuojasi su linksma pramoga, tačiau mažai kas žino, kad tai viena geriausių sportavimo šakų, kai norisi ne tik pasiekti, kuo geresnę kūno formą, bet ir pagerinti savo sveikatą bei savijautą. NASA kosmonautai, kuriems po kelionės į beribę visatą sumažėja kaulų tankis ir kyla įvairiausių lūžių tikimybė, reabilitacijai naudoja būtent batutą. Batutas yra viena geriausių kaulų stiprinimo priemonių, kuri yra rekomenduojama žmonėms turintiems problemų su stuburu. Be to, šokinėjimas ant batuto yra puiki profilaktika osteoporozei. Ir tai dar ne viskas:

  • Šokinėjant ant batuto dirba visi kūno raumenys. Sporto salėje reikia atlikti bent kelis setus skirtingų pratimų, kad visas kūnas būtų tinkamai pasportavęs. Deja, tokias treniruotes dažniausiai lydi raumenų skausmai ir traumos. Tik ne ant batuto! Šokinėjant dirba kiekvienas raumuo, kiekviena ląstelė žmogaus organizme juda, o dėl mažesnio pasipriešinimo raumenis skauda mažiau. Šokinėjimas ant batuto tai linksma ir efektinga treniruotė!
  • Batutas padeda išvengti limfinės sistemos stagnacijos. Gera limfinės sistemos cirkuliacija yra neatsiejama geros savijautos dalis. Limfa iš organizmo pašalina visas „atliekas“, tačiau dirbant sėdimą darbą, mažai judant ar pasyviai ilsintis ši sistema aptingsta, žmogus pradeda jaustis apsunkęs ir pavargęs, kyla širdies, kraujagyslių, padidėjusio kraujo spaudimo, edemos ir daugelio kitų, sveikatai pavojingų, ligų rizika. Batuto treniruotės net iki 15 kartų paspartina limfinės sistemos darbą, todėl gera savijauta ir pakili nuotaika yra garantuota!
  • Batutas gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Šokinėjant ant batuto, kiekviena ląstelė žmogaus organizme juda aukštyn – žemyn, todėl spartėja kraujo apykaita kūne ir medžiagų apykaita, kuri ir yra atsakinga už dailias kūno linijas.
  • Batuto profilaktika sergantiesiems autizmu. Treniruotės ant batuto skatina vestibiuliarinio aparato, kuris kontroliuoja pusiausvyrą ir judesius, veikimą. Tai reiškia, kad šuoliai ir balansavimas ant batuto teigiamai veikia autizmu sergančių žmonių fizinę sensoriką.

Sportas – sveikata, šį posakį girdėjome ne kartą, batuto treniruotės – linksmas sportas, kuris teigiamai veikia visą mūsų organizmą ir emocinę būklę. SkyPark kviečia ir didelius, ir mažus išbandyti batuto treniruotes. Puiki nuotaika ir įspūdžiai garantuojami!