Technologijos

slaptažodis

Kaip sukurti stiprų slaptažodį ir jo nepamiršti

slaptažodisSaugumas internete – vienas iš didžiausių iššūkių šiuolaikinėje visuomenėje. Išmanieji įrenginiai jau pasiekė ir penkiamečius, tad visi turime įvairias paskyras, kuriose naudojami slaptažodžiai. Atspėjus vieną jų galima nesunkiai patekti į paskyrą ir pridaryti nemažai eibių. Arba pavogti duomenis, pinigus, užvaldyti kompiuterį. Blogiau nėra kur… Tam kelią užkirsti gali stiprus slaptažodis.

Stiprus slaptažodis turi būti ne trumpesnis kaip 12 simbolių, su didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, skaičiais ir specialiaisiais simboliais. Pavyzdžiui toks – Ci3″F2f,245k.

Sako portalo Ugetfix.com specialistai, nuolatos rengiantys straipsnius saugumo ir virusų tematika. Lengva pasakyti, bet sunku atsiminti… Tokius slaptažodžius naudoja tik tie, kas turi fenomenalią atmintį. Kiti ieško paprastesnių būdų, pavyzdžiui naudoja slaptažodžių valdymo programas. Jos padeda atsiminti slaptažodžius, tačiau ar visada tos programos po ranka?

Lieka tik sugalvoti tokius, kuriuos ir nesunku atsiminti, ir jie būtų pakankamai sudėtingi. Štai keletas patarimų, kaip tokius sugalvoti:

  1. 12-14 simbolių – idealus ilgumas. Tiek pakanka sudaryti vieno ar net 2 žodžių kombinacijas.
  2. Nerekomenduojama naudoti žodžius, kurie yra gana įprasti: gatvių pavadinimai, vardai, pavardės, gimimo datos ir t.t. Geriau jau pasiieškoti retai naudojamų, tarmiškų žodžių, pavyzdžiui 2Kamašai:753. Retas kuris programišius žinos, kad kamašas žemaitiškai yra batas, kaliošas.
  3. Venkite balses keisti skaičiais ir ženklais, pavyzdžiui [email protected], i-1, o-0, taip pat s-$, l-! ir t.t. Jei žodis yra dažnai naudojamas, tokie variantai irgi gali būti nesunkiai atspėjami.
  4. Naudokite lietuviškas raides. Kompiuteris laiko jas specialiaisiais simboliais, o jums jas parašyti nesukelia problemų. Nebent naudojatės angliška klaviatūra…
  5. Sutrumpinkite sakinį. Sugalvokite 12 žodžių sakinį ir tiesiog panaudokite pirmąsias raides ir skaičius. Sakinyje turėtų būti bent vienas skaičius ir bent vienas tikrinis daiktavardis – vietovardis, pavardė ir pan., kad slaptažodyje natūraliai atsirastų didžiųjų raidžių ir skaičių. Pavyzdžiui, „Aš esu gimęs Varėnoje 1981 metais, gruodžio 7 dieną“ slaptažodis būtų Pabandykite tokį atspėti…

Svarbiausiai nenaudoti vardas123 tipo slaptažodžių. Juos lengva atsekti ir nužiūrėti klaviatūrą, tad nereikės nė klastingų programišių – į jūsų kompiuterį įsilaužti galės kolegos, bendradarbiai, vaikai ir kiti žmonės iš jūsų aplinkos.

Jei visiškai nėra fantazijos, pasinaudokite atsitiktinių slaptažodžių generatoriais, kurie jums parinks tikrai sudėtingus ir neatspėjamus slaptažodžius. Aišku, juos reikės atsiminti…

 

iphone remontas

iPhone 5s – negendantis telefonas?

Apie iPhone telefonus sklando labai daug įvairių nuomonių. Dažniausiai jos itin kardinalios. Kol vieni teigia, kad iPhone telefonas yra labai geras komunikacijos būdas, kuris leidžia ne tik bendrauti, tačiau ir atlikti daugelį kitų kasdieninių informacijos ieškojimo būdų, tuo tarpu kiti įtvirtina, kad šis telefonas yra perdėtai giriamas ir tikrai  neturi tiek privalumų, kiek sakoma. Juolab, kai kurie teigia, kad iPhone remontas šiems telefonams yra nereikalingas. Kodėl?  Nes jie niekada negenda…

iPhone – toks pat telefonas kaip ir visi kiti

Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris dažnai keičia telefonus, kad galėtų išbandyti vis kitokius modelius, tokių atveju turbūt galite patvirtinti, kad iPhone gamintojo telefonai yra lygiai tokie patys kaip ir kiti. Tai reiškia, kad kartais jie genda, kartais krenta iš rankų ir kartais sisteminė įranga pradeda strigti, nors realiai nieko blogo nepadarėte. Bet kuriuo atveju, iPhone 5s remontas ir kitų modelių remontai yra esamybė nuo kurios nepabėgs nei vienas. Kitu atveju tiesiog  nebegalėsite naudotis telefonu. O iškilus kokiems nors gedimams svarbiausia yra kuo skubiau kreiptis į profesionalus, kad jie tuos gedimus pašalintų.

Profesionalų konsultacijos

iPhone remontas yra neatsiejamas kiekvieno telefono „gyvenimo“ dalis, kadangi juo pasinaudojus gerus dešimt metų jis paprasčiausiai negali veikti taip pat gerai kaip anksčiau. Visgi, jeigu kreipsitės į gerą savo srities profesionalą, tokiu atveju gedimas gali būti gana greitai pašalintas.

Kaip ir visi kito telefono modeliai, taip ir iPhone dažniausiai turi savo standartinius gedimus, kurie dažniausiai ištinka šį modelį. Profesionalūs tvarkytojai su šiais gedimais yra labai puikiai susipažinę, taigi ne tik labai greitai išspręs iškilusias problemas, tačiau taip pat ir turės kokybiška visais, kurios gali būti reikalingos problemos sprendimui.

Naudokitės telefonu tvarkingai. Susitvarkykite su gedimais dar tuomet, kol problemos nėra labai opios. Kuo daugiau dėmesio telefonui skirsite – tuo sėkmingiau jis Jums tarnaus. Juolab, nelaukite, kol telefonas suges. Tikrinkite jo veikimą reguliariai.

programavimas

Kaip paskatinti vaiką domėtis elektronika ir programavimu?

programavimasNors kai kurie tėveliai vis dar pyksta, kad vaikai labai daug laiko praleidžia prie kompiuterio, tačiau tiesa tokia, kad kasdienybė nuo jo yra neatsiejama, tad tikrai nereikia vaikų nuo jo atgrasyti. Paprasčiausiai elektronikos prekės atveria kur kas platesnius kelius ir kuo vaikas labiau domėsis – tuo lengviau jam ateityje bus. Jeigu iki šiol vos dar dėliojatės pliusus ir minusus, ar skatinti vaikus domėtis elektronika – rekomenduojame juos ne tik skatinti, tačiau ir suteikti visas galimybes mokytis. Tam labiausiai pasitarnauja mikro kompiuteriai.

Geriausia mokymo priemonė

Žinoma, per prievartą niekada nepavyks vaiko išmokyti, kadangi jis bus nepatenkintas. Paprasčiausias būdas išmokyti vaiką konkrečių dalykų – leisti jam žaisti ir tuo pačiu mokytis. Tokio tipo galimybės šiuo metu yra labai atviros. Anodas elektronikos prekės ne tik kiekvieną dieną padaro kur kas lengvesne, tačiau taip pat ir suteikia galimybę išmokti programuoti, konstruoti robotus, galiausiai, elementarių elektronikos žinių. Taigi, rekomenduojame nupirkti mini robotą arba kompiuterį, kurį reikia sukonstruoti ir tuo pačiu kai jis jau veikia – toliau su juo mokytis ir bandyti paskatinti vaiką atrasti naujus dalykus.

Kaip neišlaidauti, tačiau mokytis?

Elektronikos prekės nėra labai brangios. Juolab, įvertinus tai, kad tuo pačiu tai yra mokomoji priemonė – galutinis rezultatas yra dar pigesnis ir dar labiau prieinamas. Visgi, kai kurie žmonės net ir pirkdami pigias prekes vis tiek nori sutaupyti.

Tokiu atveju dažniausiai rekomenduojama užsukti į elektronines prekybos vietas, kadangi dažniausiai internetu viskas kainuoja kur kas pigiau. Juolab, pamatyti akcijas ir nuolaidas yra paprasčiau, tad tuo pačiu įsigyti kokybišką produkciją žymiai mažesnėmis kainomis.

Leiskite savo vaikui mokytis ir tuo pačiu paskatinkite jį. Tegul mokslas būna tarsi žaidimas.

Šiuolaikinis gyvenimas yra neatsiejamas nuo elektronikos, tad tikrai nereikia bandyti nuo jos atsitraukti. Priešingai, tegul ji tampa Jūsų gyvenimo dalimi ir leidžia jam būtų kur kas paprastesniu.

 

Geri printeriai

Įranga, būtina kiekvienam studentui

Geri printeriaiVasaros vidurys studentams simbolizuoja, kad laikas pradėti leisti laisvalaikį kuo geriau, nes iki naujų mokslų metų pradžios liko jau visai nedaug. Taip pat šis laikas ypatingas ką tik mokyklas baigusiems žmonėms, nes šiuo metu jie sužino kur įstojo mokytis – tai vienas svarbiausių gyvenimo etapų kiekvienam, žinių ištroškusiam žmogui. Vis dėlto, kuo būtina pasirūpinti žmonėms, kurie pradės studijuoti?

Svarbiausi etapai įstojusiems

Ką tik įstoję žmonės turi nemažai reikalų, kuriais reikia pasirūpinti. Vis dėlto, nepaisant visų dokumentų pasirašymo, LSP užsisakymo ir kitų smulkmenų, būtina pasirūpinti savo gyvenamąją vieta ir būtiniausios įrangos nusipirkimu.

Dažniausiai studentai, kilę ne iš to miesto, kuriame studijuos, ir pasirašę visus reikiamus dokumentus, pradeda ieškotis gyvenamosios vietos. Daugelis jaunuolių apsistoja studentų bendrabučiuose, kurie kainuoja pigiau, tačiau reikia gyventi su kitu žmogumi. Kiti renkasi nuomotis butą, arba jį perkasi, kuriame jau kuriasi savo nuolatinę gyvenamą vietą. Susiradus gyvenamąją vietą, reikia pasirūpinti ir įrangos, kuri padės mokslams, pirkimu.

Mokymosi įrangos būtinumas

Šiuolaikinės technologijos tikrai labai stipriai pažengė į priekį, o be jų neįsivaizduojama jokia mokymosi įstaiga. Nors mokyklose išmaniosios technologijos dar taip stipriai neįsiintegravo, tačiau apie universitetus to tikrai nebūtų galima pasakyti. Kiekvienas universitetas nori būti kuo labiau mėgstamas studentų, todėl stengiasi būti kuo šiuolaikiškesnis, o ir dėstytojai savo paskaitas veda kompiuterizuotai. Užduotys, siunčiamos studentams taip pat per kompiuterį, o kur dar rašto darbai, baigiamasis bakalauro darbas – taip pat privalo būti rašyti kompiuterio. Dėl šios priežasties ši mokymosi priemonė yra tiesiog būtina ir taškas.

Reikia nepamiršti ir printerių – jie būtini kiekvieno studento namuose. Geri printeriai yra reikalingi tam, kad būtų galima kuo greičiau ir norimu laiku atsispausdinti mokslui skirtą medžiagą. Nebūtina rinktis daugiafunkcinių įrenginių, kurie kainuoja labai daug, mokslams užtenka ir paprasto, atliekančio svarbiausias funkcijas. Geri printeriai kainuoja nebūtinai labai daug, kainos yra pačios įvairiausios.

Žinoma, kiekvienas šių dalykų gali ir neturėti, nes yra bibliotekos. Vis dėlto, tai apsunkina kiekvieno studento kasdienybę, nes bibliotekų darbo laikas ribotas, o reikiama informacija ne visada pasiekiama, beje ir printerio paslaugos kainuoja tikrai nemažai.

internetinių puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrimas. Kaip užsakyti paslaugas saugiai?

internetinių puslapių kūrimasElektroninėje erdvėje ieškantiems tinklapių kūrėjų verta būti atidesniems, nes tai gali padėti apsisaugoti nuo sukčių. Interneto puslapių kūrimas irgi neretai neapsieina be ginčų ar aferų. Dėl to patariama visada kreiptis į tuos specialistus, kurie jau yra įgiję daugiau patirties ir jau turi sukaupę šiokį tokį atsiliepimų kraitį. Tie atsiliepimai padeda lengviau filtruoti specialistus pagal jų siūlomą paslaugų kokybę. Trumpai tariant, kuo geresni atsiliepimai, tuo didesnė tikimybė, kad paslaugos bus atliktos kokybiškai. Norintiems užsisakyti tokias paslaugas, kurios būtų atliktos be priekaištų, patartina vengti mėgėjų pasiūlymų, kuriuose pabrėžiamos labai mažos paslaugų kainos. Tos mažos kainos dažniausiai ir išduoda prastą paslaugų kokybę.

Tam, kad internetinių puslapių kūrimas būtų užsakomas iš patikimų specialistų, jums reikės pasitelkti paprastas paieškos sistemas. Trumpai tariant, per jas dažniausiai žmonės ieško visų paslaugų teikėjų. Būtent tinklapių kūrėjus irgi reikėtų ieškoti tokiu būdu. Turint specialistų sąrašą, paskui reikėtų kiekvieną jų paanalizuoti. Tiesiog reikėtų ieškoti atsiliepimų. Kaip pradžioje minėjome, kuo geresni atsiliepimai, tuo geresnė paslaugų kokybė siūloma. Jeigu iš jūsų susidaryto sąrašo išsiskiria keli specialistai, kurie turi nemažai neigiamų atsiliepimų, tuomet juos iš to sąrašo patartina braukti lauk – negaiškite su jais laiko. Tada liks tik pasidomėti kainomis ir tiek.

Interneto puslapių kūrimo paslaugos dažniausiai yra užsakomos vienoda tvarka, nepaisant to ar užsisakote paslaugas iš įmonės ar iš privataus specialisto. Jums reikia nurodyti informaciją, kurioje būtų smulkiai aprašyta kokios interneto svetainės norite. Jeigu yra galimybė, pateikite ir preliminarų svetainės maketą, jog specialistams būtų lengviau susigaudyti ko jūs norite. Kai specialistai matys visus niuansus ir darbų kiekį, jie galės pateikti galutinę kainą ir nurodys terminą, per kurį bus atlikti visi darbai.

Jeigu norite, kad paslaugos būtų atliekamos laiku ir be jokių nesklandumų, tuomet patartina pasirašyti paslaugų teikimo sutartį, kurioje būtų apibendrinti jūsų ir paslaugų teikėjo įsipareigojimai. Sutartys dažniausiai dėl to ir pasirašomos, jog būtų išvengiama visokių nesusipratimų ar terminų nesilaikymo. Tokią sutartį pasirašyti tikrai naudinga siekiant apsaugoti savo pinigus.

kompiuteriu taisymas vilniuje

Kompiuterių remontas pas laisvai samdomą hakerį ar didelę bendrovę?

kompiuteriu taisymas vilniujePasklaidžius skelbimus susidaro įspūdis, kad kompiuterius taiso visi išskyrus Jus, t.y. nuo jauno studento kažkur rūsyje iki pagyvenusio profesoriaus arba stambaus verslininko ištaigingose dirbtuvėse. Savaime suprantama meistro vardo ir jo kabineto puošnumo vieta turi tiesioginės įtakos įkainiams. Tad ką pasirinkti?

Jaunas specialistas

Keista būtų jaunuolį vadinti specialistu, tačiau jeigu jau kremta tuos mokslus, vadinasi kažką žino, arba žino kur galima gauti reikalingą informaciją. Vis dėlto, būsiu nepopuliari, bet kompiuteriu taisymas vilniuje yra kaip chirurgo operacija. Juk operuoti studentui neleidžiama.

Nors greičiausiai, šios paslaugos kaina būtų mažesnė nei ją suteikiančio profesoriaus.

Tiesiog, viskas paprasta. Nors kompiuteriu remontas kainos mažesnės pas studentą, tačiau jis neturi sukaupęs tiek patirties ir įgūdžių. Greičiausiai remontas nusitęstų iki begalybės. Tam žmogui nereikia Jūsų rekomendacijos ir šiaip šie pinigėliai tik papildomiems saldainiams, o ne duonai kasdieniniai.

Laisvai samdomas hakeris

Sakysite, kad kompiuterių remontas vilniuje pas laisvai samdomą specialistą jau yra visai kitas levelis ir aš tam pritarčiau. Pirma, jam gyvybiškai svarbu plėsti klientų ratą. Todėl Jūsų rekomendacijos bus aukso vertės. Juk prastas kareivis nenorintis būti kapitonu, taip ir prastas laisvai samdomas nenorintis samdyti kitų. Todėl hakeris įdės maksimalias pastangas užsakymų kiekiui išlaikyti. Be to jis skiria pinigų reklamai, moka mokesčius, dirba kelis metus, turi išsilavinimą toje srityje ir nuolat atnaujina žinias seminaruose. Visa tai patvirtina pasirinkimą. Tokio žmogaus atliktas kompiuterių remontas vilniuje nenuvils.

Įmonė

Jūs ieškote kas teikia tokias paslaugas kaip kompiuteriu remontas vilniuje pasilaiciuose, kompiuteriu remontas fabijoniskese, kompiuteriu remontas vilniuje zirmunai, kompiuteriu remontas lazdynuose, kompiuteriu remontas siaures miestelis? Interneto paieškos sistema parodo net keliolika puslapių svetaines susikūrusių įmonių adresų.

Tuomet siaurinate paiešką pagal tai, kas atlieka darbus labai operatyviai arba siūlo kompiuteriu remontas namuose vilniuje. Tačiau kad ir kaip bebūtų, visi laisvai samdomi meta savo hakeriavimą jeigu gauna konkretų pasiūlymą iš įmonės. Taip yra ne tik dėl saugumo ir pastovumo, tačiau ir nuolatinės galimybės tobulėti, skirtingų užduočių. Todėl bendrovėse dirbančiųjų kvalifikacija aukštesnė, o kadangi jų yra ne vienas ir ne du, gali būti operatyviai suteiktos paslaugos. Todėl aš už bendroves, tarkim, kompiuteriu taisykla pele.

 

stiprintuvai

Kokybiški stiprintuvai – namams ir automobiliams

stiprintuvaiSunku būtų rasti žmogų, kuriam nepatiktų muzika. Dar sunkiau būtų rasti žmogų, kuriam nepatiktų gera ir kokybiška muzika. Daugeliui muzikos klausymas yra pomėgis, kuriuo stengiamasi pasimėgauti visur ir visada – namuose ar net kelyje. Kad garsas skambėtų kokybiškai ir būtų be pašalinių trukdžių – tam reikalingi stiprintuvai.

Muzika daugeliu atvejų leidžia atsipalaiduoti ir lengvai praleisti popietę, nesijaudinant apie dienos darbus ir rūpesčius. Ji nuramina, padeda užsimiršti ir pakelia nuotaiką. Būtent todėl namuose ir automobilyje stengiamės užtikrinti kokybiškai sklindantį garsą. Namuose tai padaryti leidžia namų kino sistema, automobilyje – įmontuota garso aparatūra. Kad ir kur būtų montuojama garso sistema, ji turi vieną bendrą bruožą, kuris padeda užtikrinti sklandžiai atkuriamą garsą. Tai garso stiprintuvai, kurių dėka galima atkurti itin kokybišką muziką. Ji bus be jokių trukdžių, pašalinių garsų ar triukšmo, o kas svarbiausia – ją klausytis bus galima garsiai.

Aukšta garso kokybė svarbi ne vien muzikos klausymosi atvejais. Namuose tai kur kas labiau aktualu svetainės kambaryje, kur susirenka visi šeimos nariai gero filmo ar serialo peržiūrai. Kokybiškas garsas ir žemi dažniai sukurs neapsakomai praturtintą patirtį. Tai leis pasijausti it kino salėje, kadangi puikus garsas ir itin kokybiškai atkurti skambesiai sukurs erdvinio garso įspūdį. Tokia garso aparatūra, tinkamai suderinta su video technika, gali į svetainės kambarį atnešti visai naują prasmę.

Kokybiško garso mėgėjams yra labai svarbu, kad jų namuose ar automobilyje skambanti muzika būtų itin kokybiška. Tai reiškia, kad ji neturėtų pašalinių garsų, kurie iškreiptų muzikos kokybę. Būtent šiuo tikslu montuojami stiprintuvai leidžia išspręsti problemą. Tam dažnai yra pasirenkama brangi ir patikima garso sistema. Kad aparatūra veiktų nepriekaištingai, neužtenka įsigyti brangios įrangos, aktualu ir būtina ją tinkamai sujungti. Priešingu atveju net ir brangi technika nepasitarnaus tinkamai.

Tenka pripažinti, jog atkurti kokybišką ir gerai skambantį muzikos įrašą nėra lengva, ypač, jei tai siekiama padaryti automobilyje. Būtent todėl šiuo tikslu naudojami garso stiprintuvai padės užtikrinti profesionaliai sklindantį garsą tiek namuose, tiek automobilyje. Jie leis mėgautis ne vien muzika, bet ir įvairiomis radijo programomis ir net filmais.

Kuro kolonėlių valdymas

Pažangus kuro kolonėlių valdymas

Kuro kolonėlių valdymasŠių dienų pramonė ir klientų aptarnavimas yra glaudžiai susijęs su informacinėmis elektroninėmis sistemomis. Jos pažangios programinės sistemos dėka leidžia valdyti ir prižiūrėti įvairius įrenginius, stebėti jų darbą, fiksuoti gedimą ar tiesiog pasirūpinti jų sklandžiu darbu. Ne išimtis ir kuro kolonėlių valdymas. Visoje Lietuvoje įsikūrusios degalinės naudoja pažangias technologijas, kurių dėka užtikrinti sklandų ir efektyvų kuro kolonėlių veikimo principą yra paprasta.

Net ir važiuojant pro degalinę nesunku pastebėti joje esančias kuro kolonėles. Jos leidžia greitai ir efektyviai užpilti automobiliui kuro, kai jo ima stigti. Kuro kolonėlėje rodomi duomenys padeda lengviau įvertinti įpilamo kuro kiekį ir kainą, kurią reikės sumokėti už įpiltą benziną, dyzelį ar dujas. Visa tai patogu ir paprasta, tačiau net nesusimąstome, kad už viso to slypi pažangi kuro kolonėlių valdymo sistema. Jos pagalba lengva įsipilti ne tik kurą, bet ir atlikti mokėjimą už jį.

Pažangus ir efektyviai veikiantis kuro kolonėlių valdymas susijęs ne tik su pačių kolonėlių veikimo principu, bet ir su jų tarpusavio sujungimu į vieną bendrą sistemą. Visa tai leidžia itin lengvai aptarnavimo skyriuje atsiskaityti už tam tikros kolonėlės kurą. Tarpusavyje nesimaišo jokie duomenys, o prie kasos dirbantys asmenys puikiai mato kas už ką ir už kiek turi atsiskaityti. Visa tai patogu ir paprasta, tačiau pati valdymo sistema yra kur kas sudėtingesnė.

Netikėtas kuro kolonėlės gedimas gali sukelti nemažai problemų tiek vairuotojui, tiek aptarnavimo skyriuje dirbančiam asmeniui. Klaidingi duomenys, užsikirtęs pistoletas ir visi kiti defektai suteiks tik blogą patirtį. Būtent to ir padeda išvengti pažangi kuro kolonėlių valdymo sistema. Jos pagalba galima kur kas efektyviau valdyti situaciją ir esant reikalui susisiekti su remonto ir aptarnavimo tarnybomis. Jos dirba visą parą, todėl gali užtikrinti tinkamą pagalbą, kurią siūlo aukštos kvalifikacijos sertifikuoti specialistai.

Kurą pilamės kiekvieną mėnesį, tad degalinėse neišvengiamai tenka pastebėti modernias kuro kolonėles, kurios rodo įpilto kuro kiekį ir kainą už jį. Visa tai padeda įvertinti išlaidų kiekį ir, žinoma, rodo elementarius duomenis, kurie svarbūs kiekvienam vairuotojui. Tačiau kuro kolonėlių valdymas tuo neapsiriboja. Tai ne vien degalų kiekio fiksavimas, bet ir visų kolonėlių sujungimas tarpusavyje ir su kasos aparatu. Visa tai ir dar daugiau galima užtikrinti su pažangia kolonėlių valdymo sistema.

Kombainai – jų skirtumai ir pasirinkimas

kombainai

Ūkininkavimui reikalinga profesionali technika. Viena svarbiausių mašinų – modernūs kombainai, padedantys siekti produktyviausių rezultatų. Lietuvoje dirbamos žemės reljefas yra daugmaž vienodas, o klimatas nuspėjamas, todėl daugeliui ūkių užtenka vos vieno ar kelių tipų kombainų. Tiesa, siekiant maksimalių rezultatų, minėtąją techniką reikia rinktis itin atsargiai ir didžiausią dėmesį skirti kokybei.

Šiandien galima rinktis iš itin didelės kombainių modelių pasiūlos, todėl nesunkiai atrasite konkrečius lūkesčius atitinkančią darbo techniką. Skaičiuojama, kad šiuo metu žemės ūkio technikos tiekėjai lietuviams siūlo daugiau nei 100 skirtingų kombainų modelių. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad minėtosios technikos gamintojai nuolatos investuoja į mašinų tobulinimą, todėl naujieji kombainai padeda siekti kur kas produktyvesnių rezultatų ir užtikrina darbų sklandumą.

Kombainų pasirinkimo kriterijai

Kombainų pasirinkimas paprastai priklauso nuo dirbamos žemės ploto, jos reljefo, auginamų grūdų paskirties ir ūkininko finansinių galimybių. Renkantis mašiną, svarstomi du esminiai variantai – nuosavo kombaino įsigijimas arba technikos nuoma. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Paprastai nuosavas kombainas rekomenduojamas didesniems ūkiams, tuo tarpu mažieji ūkiai naudojasi žemės ūkio technikos nuomos paslaugomis, kas leidžia efektyviau planuoti finansus (primename, kad šiuo atveju būtina pagalvoti ir apie technikos sandėliavimo ar remonto išlaidas). Atlikti tyrimai rodo, kad kombainų nuoma apsimoka tuomet, kai apsėtas žemės plotas nesiekia 50 h. Didesniam plotui perkami kombainai vertinami pagal konkretų sezoninį išdirbį. Praktika rodo, kad Lietuvoje didžiausio dėmesio sulaukia vidutinio galingumo technika, užtikrinanti efektyvų ir ekonomišką darbą.

Stambioji žemės ūkio technika leidžia rinktis iš gana didelės pasiūlos. Siekiant priimti racionaliausią sprendimą, visų pirma reikia įsitikinti, ar pasirinktas modelis yra tinkamas auginamai kultūrai ir dirbamo ploto apimčiai. Taip pat reiktų įvertinti ir technines konkretaus kombaino charakteristikas, t. y. laidumą, valdymo niuansus ar darbo patogumą. Būtina atsižvelgti ir į išorinius faktorius – pasirinkto kombaino kainą, atsarginių dalių pasiūlą, remonto išlaidas ir t. t.

Kombaino valdymas ir automatinės sistemos

Primename, kad moderniųjų kombainų valdymas reikalauja žinių ir pasirengimo. Be to, darbo režimas gali skirtis dėl konkrečių augalų būklės, žemės reljefo ar oro sąlygų. Optimaliausią darbo režimą užtikrins tik kvalifikuotas specialistas. Tiesa, siekiant palengvinti darbo procesus, vis dažniau naudojamos šiuolaikinės automatinės technikos valdymo sistemos. Dar vienas privalumas – modernesnės ir patogesnės darbo kabinos. Daugelis šiuolaikinių modelių mažina kratymą ir vibraciją, o kabinos yra hermetizuotos ir kondicionuojamos.

 

eshopu kurimas

El. parduotuvių kūrimas: unikalumas vs. patogumas

eshopu kurimasElektroninės komercijos rinkoje ši dilema visada buvo viena iš pagrindinių. Kas geriau – patogus valdymas, ar įspūdingas ir unikalus vaizdas, nauja naršymo patirtis? Patogumas šioje vietoje nugalėjo daug kartų, tačiau dizainas irgi liko ne paskutinėje vietoje. Kodėl?

Eshopų kūrimas yra kiek skirtingas darbas, nei paprastų reprezentacinių interneto svetainių, kuriose galimi labai įvairūs vaizdiniai ir techniniai sprendimai. Viskas vyksta gana sudėtingai, nes vidinė dalis, paprastai nematoma galutiniam vartotojui, sudaro 50-70 proc. viso projekto apimties. Tai, ką mato žmogus, atėjęs nusipirkti išmaniojo telefono ar stilingų marškinėlių, yra tik dalis viso to, kas slypi po keliais slaptažodžiais ir SSL sertifikatu. Kai išorinė dalis tokia nedidelė, akivaizdu, kad jai planuojama mažiau resursų. Dizaino sukūrimas kainuoja gana daug, tad retas kuris verslininkas, vystantis internetinę prekybą, gali tai sau leisti.

Tai tik viena iš daugelio priežasčių, dėl ko unikalumas nustumiamas į tolimesnį prioritetų sąrašo kampelį. Kita svarbi priežastis – automatika.

El. parduotuvė turėtų būti kaip robotas, kaip internetinė prekybos spinta su sausainiais šokoladukais ar skardinėmis gaiviųjų gėrimų. Įmetei pinigėlį, pasirinkai norimą prekę ir besisukanti spyruoklė ją išstumia. Elektroninės komercijos tikslas – automatizuoti kiek įmanoma daugiau projektų, kad kuo mačiau reiktų projektų vadovo įsikišimo. Užsisakė žmogus televizorių, už jį susimokėjo, kurjeriai iš karto gavo nurodymą pristatyti tiesiai iš tiekėjo sandėlio į pirkėjo namus ar biurą. Viskas – nereikia jokio kito darbuotojo įsikišimo. Eshopų kūrimas išsprendžia šią problemą, bet kartais reikalingas ir žmogiškasis faktorius. Dėl to automatika ne visada veikia sklandžiai.

Kad viskas veiktų sklandžiai, būtina sukurti el. parduotuvę taip, kad joje viskas būtų aišku, kur eiti, ką spausti ir kaip pirkti. Patogumas yra svarbiau už viską, nes tik taip mažėja vartotojų nepasitenkinimas ir gerėja pardavimai. Beje, vartotojų nepasitenkinimo visiškai panaikinti neįmanoma, tačiau jį reiktų laikyti mažesnį nei 5 proc. Tai normalus gero aptarnavimo ženklas.

Kad ehopas būtų patogus naudoti, dažnai tenka samdyti ir UX specialistą. UX – User Experience – tai speciali analizė, kaip vartotojas naršo puslapį ir kaip padaryti, kad pardavimas įvyktų per kuo mažesnį skaičių paspaudimų. Kuo daugiau spausti reikia, tuo pardavimas sudėtingesnis ir pirkėjas tokios praktikos bijo. Jis gal ir įsigis pirmąją prekę, tačiau kitą kartą grįžęs labai gerai pagalvos, ar verta pirkti nepatogioje aplinkoje, net kai kaina keliais eurais mažesnė lyginant su konkurentais, pardavinėjančiais tą pačią ar panašią prekę. Štai todėl eshopų kūrimas tampa sudėtingu darbu, kuris įkandamas ne visiems specialistams.