Individualaus namo statyba – 3 dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti

Pirmojo namo statyba – be galo įdomus etapas, ženklinantis naują pradžią ir dar komfortiškesnę kasdienybę. Vis dėlto, jeigu stokojate žinių šioje srityje, tai gali būti gąsdinantis procesas, reikalaujantis aukštos kokybės medžiagų, teorinių žinių ir kvalifikuotų darbuotojų. Kokios dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti?

  1. Iš anksto nesuplanuojamas biudžetas.

Planuojant statybas, biudžetas yra vienas svarbiausių aspektų, kurį būtina apsvarstyti. Tik tvirtai žinodami, kiek esate nusiteikę išleisti namo statybai, galėsite efektyviai susiplanuoti visus darbus, medžiagas ir kitus statybos aspektus. Priešingu atveju eigoje gali pritrūkti lėšų, darbai bus neišbaigti, statybos darbai gerokai užtruks.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad eigoje darbai gali viršyti pirminį biudžetą. To priežastys gali būti labai įvairios: pabrangsta medžiagos (arba nutariama naudoti kitas), keičiamas būsto interjero dizainas, dėl tam tikrų priežasčių nukeliami statybų darbai ir kt., todėl planuojant biudžetą įtraukite ir tam tikras nenumatytas išlaidas.

  • Taupoma medžiagų sąskaita.

Siekis sutaupyti naudojant prastesnės kokybės medžiaga yra viena kritiškiausių klaidų statybos procese. Medžiagų kokybę lemia ilgalaikiškumą, atsparumą dėvėjimuisi bei aplinkos poveikiui ir bendrą estetiką, todėl savo būstui taupyti nerekomenduojama. Pasirinkus pigias medžiagas, ilgalaikėje perspektyvoje tikrai nesutaupysite. Daugeliu atvejų netolimoje ateityje prireikia papildomo remonto ar renovacijų.

Tai ypač aktualu kalbant apie būstą, statomą lietuviškame klimate, kur egzistuoja dažni temperatūrų svyravimai, gausu kritulių ir kitų aplinkos veiksnių, kurie nuolat išbando namo apdailos ir kitų medžiagų ilgalaikiškumą.

  • Darbai patikimi nekvalifikuotiems meistrams.

Ne paslaptis, kad būsto, jo apdailos ir įrengimo kokybę lemia ne tik medžiagos, bet ir meistrai. Labai svarbu šioje vietoje netaupyti ir darbus patikėti tik kvalifikuotiems specialistams, kurie turi puikią reputaciją ir visus darbams reikalingus leidimus. Priešingu atveju kokybės garantuoti nepavyks, o išryškėjus brokui ar susidūrus su kitais nesklandumais, kompensacijos ar darbų perdarymo tikėtis neverta.

Norint užtikrinti, kad statyba bus atlikta nepriekaištingai, pasirinkite patikimą įmonę. Patariama vadovautis buvusių klientų atsiliepimais bei rekomendacijomis. Nemažai šios naudingos informacijos pavyks rasti internete.

No Comments

Post a Comment