Articles Tagged with dieta

Kodėl sveika valgyti kopūstus?

kopustKopūstus sveika valgyti dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, kopūstai gali būti puiki apsauga nuo peršalimo ligų. Dviejose dubenėliuose žalių kopūstų  yra daugiau nei 100 proc. paros normos vitamino C. Silpsta regėjimas? Tuomet taip pat kramsnokite kopūstus. Juose yra daug betakaroteno- medžiagos, kuri organizme virsta  vitaminu A. O jis, kaip žinia, tikras akių draugas. Kopūstuose yra itin daug vitamino K, kuris labai reikalingas širdžiai. Jis mažina plokštelių susidarymą arterijose, gerina smegenų veiklą. Kopūstai yra tikra superdaržovė, kai kalbama apie kovą su vėžiu, nes padeda nugalėti šią ligą. Juose yra gausybė antioksidantų ir kitų medžiagų, galinčių padėti įveikti vėžio ląsteles.

Kodėl sveika valgyti raugintus kopūstus?

Rauginti kopūstai yra naudingi sveikatai. Kopūstuose gausu ląstelienos. Tai pagerina virškinimą, sutvarko žarnyno veiklą. Jeigu valgysite daugiau raugintų kopūstų, nebeliks bėdų dėl tuštinimosi, taip pat pagerės suvirškinto maisto judėjimas žarnynu, nebeliks pilvo pūtimo. Rauginti kopūstai organizmą apsaugo nuo žarnyno vėžio, skrandžio opų ir kitų pavojingų ligų. Geležis, esanti raugintuose kopūstuose padidina energijos lygį, pegerina kraujotaką, medžiagų apykaitą. Raugintuose kopūstuose gausu vitamino C, o jis yra puikus imuniteto stiprintojas. Vitaminas C  padeda regeneruoti ląstelėms, prisideda prie baltųjų kraujo kūnelių ir kalogeno gamybos.

Kokie kopūstai tinka rauginimui?

Rauginimui tinka tik žieminiai gūžiniai kopūstai, kieti, balti ir užderantys vėlų rudenį. Jie tvirti, sunkūs, lapai stipriai prigludę vieni prie kitų. Paspaudus ar atsargiai patrynus gūžę turite girdėti girgždėjimą. Besirinkdami kopūstus juos apžiūrėkite, jie neturi būti pažeisti, jų forma turi būti tolygi. Svarbu, kad kopūstai nebūtų pašalę. Pašalusius kopūstus galima rauginti tik greitam valgymui, ilgiau pastovėję jie suminkštėja. Pirkdami kopūstus taip pat paklauskite, kada buvo nuimtas derlius- iš lysvių parneštus kopūstus reikėtų 1-2 savaites palaikyti ir tik tuomet rauginti.

Raudongūžiai kopūstai

Raudongūžiai kopūstai skirti ilgam sandeliavimui. Gūžės apvalios, vienodo didumo, tamsios spalvos, padengtos storu vaško sluoksniu, užauga 1,5- 3 kg svorio. Tinka mechanizuotam derliaus nuėmimui.

Mityba su sportu visada turi būti tinkamai suderinta

 

mitybaTam, kad svoris neaugtų, pasak ekspertų, nepakaks vien tik tinkamai maitintis. Mitybos piramidė yra labai svarbi, tačiau nereikia pamiršti, kad žmogaus gyvenimo būdas, o ypač fizinis aktyvumas, yra dar svarbesnis. Jeigu tikitės, kad vien dietomis pavyks jaustis sveikai, tuomet labai klystate. Kiekvieną dieną žmogaus organizmas turi gauti bent minimalų fizinį krūvį – tai pagerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, metabolizmą ir kitus organizme vykstančius procesus. Tad, jeigu norite numesti arba priaugti svorio, tuomet turėkite galvoje, kad mitybą būtina derinti su aktyvia fizine veikla, nes priešingu atveju galima sulaukti ir neigiamų pasekmių.

Derinant mitybą su fizine veikla, būtina tinkamai paskaičiuoti suvartojamų kalorijų kiekį. Tikrai nebus taip, kad visada pakaks gaunamos energijos iš maisto. Jeigu fizinis krūvis nebus tinkamai subalansuotas, tuomet tikėtina, kad energijos išnaudosite daugiau nei jos gavote su maistu – to būti negali. Norint viską tinkamai subalansuoti, geriausia būtų įvertinti kūno masės indeksą. Specialistai pabrėžia, kad renkantis mitybos planą ir treniruočių grafiką, būtina prieš tai viską detaliai apskaičiuoti, jog paksui nebūtų padaryta dar didesnė žala organizmui.

Metabolizmas yra labai svarbus procesas, tačiau akcentuojama, kad jis nebus skatinamas, jeigu mityba ir aktyvus laisvalaikis nebus suderinti tarpusavyje. Dėl to labai svarbu laikytis grafiko. Pavyzdžiui, po valgio, jokiu būdu nepatartina gulėti. Geriausia būtų pavaikščioti, o esant galimybei – sportuoti. Taip organizmas greičiau įsisavins visas su maistu gaunamas medžiagas.

Jeigu jūsų tikslas yra numesti svorio, tuomet vėlgi – viskas turi būti daroma atsižvelgiant į paprastas taisykles. Mityba turi būti suderinta taip, jog nebadautumėte. Badas tikrai nieko gero jums neduos ir tikėtina, kad kaip tik pakenks jūsų sveikatai. Metant svorį, reikia tiesiog apskaičiuoti kiek jūsų organizmui per dieną reikia energijos. Reikalingą dienos kalorijų kiekį gali apskaičiuoti specialistai arba tai galite padaryti patys internete naudodamiesi nemokamomis skaičiuoklėmis. Kaip bebūtų, mitybą derinti reikia pagal tam tikras taisykles. Tai reiškia, kad metant svorį, nevalia valgyti riebaus maisto, jį teks pakeisit kažkuo kitu. Tas pats liečia ir kitus maisto produktus. Jeigu norite išvengti nesklandumų – kreipkitės į profesionalius specialistus.

Mitybos programa. Kaip ji turėtų būti subalansuojama?

nutukimasJau kurį laiką kamuoja nutukimas ir jo sukeltos šalutinės problemos? Jo atsikratyti nėra taip lengva kaip galvojate, tačiau jeigu įdėsite nemažai pastangų, tuomet tikrai pavyks išspręsti šią problemą. Nutukimas jau yra laikomas gana rimta sveikatos problema, nes vis dėlto – jis sukelia įvairias ligas. Jeigu tvirtai apsisprendėte laikytis dietos ar tiesiog sugalvojote sportuoti, tuomet prieš tai reikėtų gerai pasidomėti visais niuansais. Svorio metimas turi būti saikingas ir jokiu būdu nevalia pasitelkti drastiškų priemonių. Tai gali dar labiau sugadinti jūsų sveikatą. Ekspertai labiausiai akcentuoja, kad svorį mesti reikia palaipsniui, o badavimas tikrai neduoda jokios naudos.

Kiekvienas žmogus, kuris nori numesti svorio, pirmiausia turi suprasti, kad žmogaus organizmas kasdien reikalauja įvairiausių medžiagų. Jų negavus, ima streikuoti tam tikros organizmo funkcijos, gali išsivysti įvairios lėtinės ligos ir ne tik. Tai labiausiai pabrėžiama tiems, kurie ketina smarkiai apriboti mitybą. Jos apriboti nereikia – ją reikia subalansuoti. Staigus mitybos pakeitimas gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Tad, jokiu būdu nekankinkite savęs badavimu – geriausia būtų subalansuoti mitybą ir tiek.

Kalbant apie mitybos subalansavimą, patartina kai kuriuos maisto produktus keisti kitais. Žinoma, prieš tai būtina kruopščiai paskaičiuoti įprastai suvartojamą kalorijų kiekį. Tokiu atveju sužinosite kiek per daug kalorijų su vartojate kasdien. Galiausiai, liks tik sumažinti kalorijų skaičių bei kai kuriuos maisto produktus pakeisti kitais. Metantiems svorį, dažniausiai rekomenduojama atsisakyti riebių patiekalų bei įvairaus nesveiko maisto. Juos keisti reikėtų vaisiais bei daržovėmis. Aišku, jų suvartoti reikia tiek, kad susidaryti reikalingas kalorijų kiekis.

Mitybos programa turi būti subalansuota taip, jog kasdien gaunamas kalorijų skaičius bei tam tikrų medžiagų kiekis būtų pakankamas žmogaus organizmui. Štai kodėl geriausia būtų kreiptis į mitybos specialistus. Jie geriau žino kokią mitybą turėtumėte pasitelkti. Matote, jeigu jūsų organizmui trūks tam tikrų medžiagų, tuomet kai kurie jūsų organai gali pradėti dirbti ne taip kaip turėtų. Gali išsivystyti įvairios nepakankamumo ligos ir t.t.

Jeigu jums norisi sumažinti svorį, tiesiog turite kreiptis į profesionalus – ji žino ko jums reikia.