Articles Tagged with greita paskola

sms paskola

Kai paskolai gauti reikalingas tik telefonas

sms paskolaGreitieji kreditai, teikiami internetu, jau seniai nieko nebestebina. Kaip prie kitų virtualiu būdu teikiamų paslaugų, taip ir prie mažųjų paskolų netruko įprasti visi, kuriems karts nuo karto iškyla būtinybė pasiskolinti nenumatytoms išlaidoms ar didesniems pirkiniams. O kaip gi sms paskola? Ar ji tokia pat populiari kaip ir internetu teikiamas kreditas? Į šį klausimą atsako kreditų bendrovės, teikiančios paslaugas ir SMS žinutėmis, konsultantas Ramūnas. Jau daugiau kaip 5 metus atsakinėjantis į įvairius klientų klausimus ir tiesiogiai stebintis skolinimosi tendencijas, vyras pažymi – paskola sms zinute kasmet tampa vis populiaresnė. Vis dėlto, vertinant tokio tipo kreditų paklausą, tiesiog negalima atsiriboti nuo to, kad kone kiekvienas šių laikų žmogus turi išmanųjį telefoną. Ramūno pastebėjimu, žmonėms nebėra svarbu, ar paraiškos prašymą išsiųs internetu ar SMS žinute. Net ir neturėdamas bevielio interneto ryšio telefone, būsimas klientas gali pasinaudoti mobiliuoju internetu.

Svarbus teisingas telefono numeris

Greita paskola sms žinute nėra nauja paslauga. Galimybė prašymą kreditui pateikti trumpąja žinute telefonu jau kurį laiką prieinama daugybėje įmonių. Ramūnas sako, kad, nors šio tipo kreditas siejamas tik su SMS žinutėmis, be interneto registracijos metu išsiversti nepavyktų: „Pirmiausia, dar prieš pildant prašymą, visuomet reikia užsiregistruoti. Nesvarbu, kokios įmonės paslaugomis naudojatės, tai pirmas ir bene svarbiausias žingsnis. Be to, be registracijos internetu vėliau netektumėte galimybės kreiptis dėl paskolos SMS žinute. Numeris, kurį nurodote registracijos metu, yra fiksuojamas ir ateityje padeda susieti paraišką su konkrečiu asmeniu ir jo banko sąskaitos numeriu. Taigi, paskola sms zinute gali būti suteikta tik žmogui registracijos metu nurodžius teisingą numerį. Jei telefono numeris, iš kurio bus siųsta SMS žinutė su paraiška kreditui, nesutaps su tuo, ką nurodysite registracijos metu, prašymas negalios. Šioje vietoje pridurčiau, kad svarbiausia – patiems nepamiršti, kokį telefono numerį naudojote registracijos metu. Esu susidūręs su klientais, kurie paprasčiausiai pamiršo, kad registruodamiesi nurodė vieną numerį, o po to, pakeitę seną į naują, bandė išsiųsti paskolos prašymą kitu. Deja, tai nepasiteisino.“.

SMS kreditai turi savo vartotoją

Paklaustas, ar sms paskola turi savo „specifinį vartotoją“, Ramūnas sako: „Na, ši paslauga, iš esmės, yra nukreipta į visus žmones, kurie nori kreditą gauti kuo paprasčiau. Sakykime, kartą žmogui jau teko skolintis. Jis turi paskyrą kreditų bendrovės interneto svetainėje, kitaip tariant, yra registruotas vartotojas. Kai jam kitą kartą prisireiks pasiskolinti, teks panaudoti savo gautą kliento ID numerį ir SMS žinute surinkti tam tikrą tekstą. Kai omenyje turima būtent paskola sms pinigai į kliento banko sąskaitą gali būti pervesti jau per valandą ar ir dar greičiau. Kiekviena įmonė taiko savitą sistemą, kaip užregistruoti paraišką, kaip klientas gali patvirtinti savo tapatybę ir t.t. Kalbant apie paslaugos vartotojus, teko pastebėti, kad SMS žinute kiek dažniau skolinasi vyresnio amžiaus žmonės. Taip pat ši paslauga tampa kur kas paklausesnė, jei kreditams SMS žinute taikomos specialios nuolaidos, akcijos. Taigi, įvardinti konkrečias skolinimosi tokiu būdu tendencijas nėra paprasta.“. Ramūno teigimu, nepaisant išmaniųjų telefono „įsigalėjimo“, SMS kreditai visuomet liks aktualūs tam tikrai grupei žmonių. Vyras nenumato paslaugos dingimo iš rinkos. „Žinoma, skolinimasis internetu buvo ir bus populiarus, bet, manau, sms paskola turi kitų privalumų. Kreiptis dėl jos galima net neturint interneto ryšio, būnant bet kur – namuose, darbe, mieste, traukinyje, parduotuvėje… Be kita ko, tai patikimas skolinimosi būdas, tad juo suinteresuotų klientų bus visada.“.

greita paskola

Greitas kreditas nepropaguoja neatsakingo skolinimo

greitas kreditasKad greitas kreditas būtų saugi paslauga, kuria galėtų drąsiai naudotis tie, kam jos prireikia,  Lietuvos bankas taiko tam tikrus apribojimus. Lietuvos banko pozicija – užkirsti kelią neatsakingam skolinimui. Tuo tikslu seniau galioję Vartojimo kredito mokumo vertinimo principai 2013 m. liepos 1 d. buvo pakeisti, tai yra Lietuvos bankas sugriežtino greitųjų kreditų teikimo sąlygas. Nuo tos dienos mūsų šalyje galioja nauja kredito gavėjų mokumo įvertinimo ir atsakingo skolinimo tvarka, pagal kurią įgyvendintas debt-to-income principas, tai reiškia, kad kredito gavėjo galimi finansiniai įsipareigojimai yra susiejami su gaunamomis pajamomis.

Tam, kad būtų užtikrintas tinkamas galiojančių teisės aktų įgyvendinimas, visos įmonės, teikiančios greitųjų kreditų paslaugas, turi turėti patvirtintus atitinkamus nuostatus bei taisykles, nustatančias atsakingą skolinimą ir tinkamą asmenų, imančių kreditą, mokumo įvertinimą. Įmonės savo taisyklėse turi numatyti, kad greitas kreditas negali būti suteiktas tokiam asmeniui, kurio finansiniai įsipareigojimai yra didesni nei 40 procentų jo pajamų. Tai yra, jeigu asmuo per mėnesį uždirba apie 300 eurų, tai jo galimas didžiausias kreditas bus apie 120 eurų.

Įmonės, išduodančios greituosius kreditus, turi įvertinti kreditą gaunančio asmens buvusias ne mažiau keturių mėnesių pajamas, o taip pat apsvarstyti ir jo būsimas pajamas. Būtinai turi būti atsižvelgiama į tokio asmens bendras šeimos pajamas, išlaidas ir įvairius finansinius įsipareigojimus. Jeigu asmuo, jau turi pasiėmęs tam tikrą kreditą ir nori jį papildyti reikšminga suma, tokiu atveju įmonė, prieš papildydama kreditą, turi iš naujo įvertinti šio asmens galimybes užtikrinti prisiimamų papildomų įsipareigojimo įvykdymą. Taisyklėse taip pat nurodoma, kad tokie kredito gavėjai, kurių pajamos ateityje gali pakisti, pavyzdžiui, jeigu jie gauna pajamas iš dividendų, pajų, nekilnojamojo turto, ar investicinės veiklos ir pan., turi būti vertinami labai konservatyviai.

Taigi, šiuo metu galiojančiose teisinėse sąlygose įtvirtintos griežtos nuostatos, draudžiančios skatinti neatsakingą skolinimą. Tai reiškia, kad greitas kreditas nėra suteikiamas bet kuriam prašančiajam. Pirmiausia, įmonės privalo įvertinti tokio asmens finansinių įsipareigojimų įvykdymo galimybes. Be to, draudžiama skleisti bet kokią informaciją ar platinti atitinkamą reklamą, kuri skatintų asmenis neatsakingai skolintis. O pažeidus atitinkamas teisės aktų nuostatas, Lietuvos bankas taikys pinigines baudas, kurios numatytos Vartojimo kredito įstatyme.