Šiomis dienomis savarankiškai dirba tik nedaugelis smulkių įmonių. Daugumos sėkmingą verslą vystančių įmonių veikla paremta bendradarbiavimo ir partnerystės santykiais. Bendrovės bendradarbiauja su didmeninės produkcijos pirkėjais, logistikos įmonėmis ir kitais verslais, nuo kurių priklauso ir jų įmonės sėkmė. Čia be abejo labai svarbu pasirinkti tik patikimus ir atsakingus partnerius. Štai patarimai, į verta atkreipti dėmesį tai darant.
- Požiūris į finansinę atsakomybę
Visi verslo partnerystės santykiai susiję ir finansinėmis operacijomis. Įmonės tarpusavyje atsiskaito už suteiktas paslaugas ar įsigytą produkciją. O netinkamas partnerio finansinių įsipareigojimų vykdymas tikriausiai yra vienas iš blogiausių variantų. Tad būtinai pasidomėkite ar verslo partneris neturi finansinių problemų, tokių kaip skolu isieskojimas, areštuotos banko sąskaitos ar pan. Net jei prasta reputacija pasižymintis asmuo žadės jums atsakingą požiūrį į finansinius reikalus, pagalvokite, ar skolų išieškojimas nėra įrodymas, kad šiais pažadais neverta tikėti.
- Patirtis savo srityje
Tai, ar verslo partneris tinkamai vykdys savo įsipareigojimus, priklauso ir nuo jo patirties. Dažniausiai ne pirmus metus dirbančios ir jau turinčios pastovių klientų ratą bendrovės savo pareigas vykdo sklandžiai ir atsakingai. Jose ne tik „sustyguotos” visos darbuotojų atsakomybės ir vidaus procesai, bet ir nusistovėjusi finansinių srautų tvarka. Retai kada tokiose įmonėse galima išgirsti apie tokias nemalonias procedūras kaip pavyzdžiui, skolų išieškojimas.
- Rekomendacijos/ reputacija
Nors tai, kas kalbama ne visuomet yra tiesa, bet pagrįstais faktais apie įmonę šiuo atveju verta pasikliauti. Jei turite informacijos, kad įmonė laiku neatsiskaito ar žinote, kad jai taikytas skolų išieškojimas, priskirkite tai svariems trūkumams. Ir atvirkščiai, jei esate girdėję puikių atsiliepimų apie bendradarbiavimą su įmone, bent jau apsvarstyti šį variantą tikrai verta.
Priimant sprendimą dėl bendradarbiavimo su konkrečia įmone, neskubėkite. Pabendraukite ne tik su vadovu, bet ir su darbuotojais, kurie bus atsakingi už su jūsų veikla susijusius darbus. Pasidomėkite įmonės darbo principais, prioritetais ir požiūriu į bendradarbiavimą. Bendra veikla bus sėkminga tik tada, kai požiūris į esminius partnerystės klausimus sutaps ar bent jau kardinaliai nesiskirs.
No Comments