paplūdimio rankšluosčiai

Į ką atsižvelgti renkantis paplūdimio rankšluostį?

paplūdimio rankšluosčiaiVasara atšuoliavo, o tai suponuoja apie atostogas. Po visų darbų lekiama prie jūros, kur mėgaujamasi poilsiu, džiaugiamasi gaiviomis bangomis, šiltu smėliu ir vasariška saule. Paplūdimį nusėja rankšluosčiai, o ant jų drybso žmonės. Kas nori įdegti, kas miega, praradę laiko nuovoką, kas skaito knygą ar žurnalą. Visi jie trokšta patogiai atsipūsti. Ir rankšluosčiai paminėti buvo ne veltui, kadangi tai vienas tų daiktų, kurie lemia komfortą.

Daugeliui žmonių kyla klausimas, kaip pasirinkti paplūdimio rankšluostį, į ką atsižvelgti perkant. Iš tiesų padaryti teisingą sprendimą nesudėtinga, tereikia žinoti kelis kertinius kriterijus. Nors kai kurie atrodo labai elementarūs, kartais į juos nekreipiama dėmesio, o tada, jau būnant kurorte, tenka ieškoti naujo rankšluosčio, mat neseniai įsigytas netenkina poreikių. Kartais užkliūva dydis. Pavyzdžiui, poilsiaujant dviese ar trise pastebima, jog erdvės ant rankšluosčio, kuris atrodė tikrai didelis, yra per mažai. Tada dairomasi didesnio arba įsigyjamas dar vienas. Situacija kartais būna ir atvirkštinė – nusiperkama tokį rankšluostį, kurio viso gulėjimui neprireikia. Tada atsiranda papildoma našta, būtinas didesnis krepšys. Be to, kai prie jūros suguža būrys poilsiautojų, didesnis rankšluostis apsunkina laisvo tarpo radimą. Tuomet jis kaip masyvus automobilis prikimštoje aikštelėje. Per didelį rankšluostį belieka perlenkti.

Paplūdimio rankšluosčiai pasižymi ir kitokiais niuansais. Su dydžiu glaudžiai siejasi svoris. Įsigyjant galbūt neatkreipiamas dėmesys, ar rankšluostis pernelyg neapsunkina. Tačiau, kaip ir kalbant apie dydį, per didelis svoris gali sumažinti kelionės į pliažą patogumą. Atsižvelgiant į dydį, medžiagą, turėtų pavykti įsisprausti ir į svorio kategoriją bei mėgautis visomis prasmėmis lengvomis atostogomis.

Labai svarbus kriterijus – smėlio išvalymas. Jei ant rankšluosčio patekę trupiniai valomi ir niekaip neišvalomi, tai jau trukdis. Juk malonu, kai lengvu judesiu iškratai ir gali neštis. Panašiai galima kalbėti ir apie išdžiūvimą, kadangi rankšluostis prie jūros greičiausiai sušlaps. Būtų smagu, kad jis išdžiūtų greitai. Be abejo, sausas yra ir lengvesnis, todėl jį parsinešti į išsinuomotą kambarį patogiau.

Renkantis paplūdimio rankšluostį pravartu atsižvelgti į medžiagą, jos storį. Viskas priklauso nuo konkretaus komforto suvokimo, tačiau kas nors panašaus į staltiesę gali neleisti maloniai atsipalaiduoti, mat tikėtinas nelygumų, kauburiukų ir panašių nepatogumų perdavimas. Taip pat bus žymiai maloniau, jei susirangius ant rankšluosčio jis nesusivolios, iškart nesusijauks.

Prekybos vietose paplūdimio rankšluosčiai siūlomi įvairių spalvų. Galima įsigyti kokį tik nori, pavyzdžiui, su euro ženklu ar delfinais. Vieni rankšluosčiai šviesesni, kiti tamsesni. Tikriausiai vertėtų rekomenduoti šviesesnį, kadangi visi žino, kad juoda spalva labiau traukia karštį. Na, ir, žinoma, nelogiška pirkti rankšluostį su nemėgstamų personažų atvaizdų. Net jei gundo kaina, kažin, ar ant tokio pagrindo bus malonu.

Kaip matoma, paplūdimio rankšluosčio pasirinkimas reikalauja šiokio tokio dėmesio. Kai kurios detalės iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nesvarbios, tačiau kaip tik jos gali nulemti atostogų komfortą ar prie jo prisidėti. Tinkamai pasirinktas rankšluostis taps puikiu pagrindu atėjus į paplūdimį pasideginti ar jau išlipus iš banguotos jūros.

1 Comment

  • namutekstile.lt

    22/12/2019 at 15:24 Atsakyti

    Puikūs patarimai. Iš ties viskas yra svarbu, bet svarbiausia, kaip ir renkantis visą tekstilę, atsižvelgti į jos sudėtį ir natūralumą. Aišku paplūdimio rankšluostis turi gerai sugerti drėgmę ir greitai išdžiūti taip pat.

Post a Comment