Kaip nepasiduoti kasdienei rutinai?

 

Ar jums pažįstamas jausmas, kai kasdieniniai rūpesčiai, buitis ir darbai užvaldo praktiškai visą gyvenimą? Jei taip, tuomet žinote, kad gyvenimas tokioje aplinkoje tikrai ne teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę būseną. Neskirdami laiko sau, pastoviai skubėdami ir paskendę rutinoje ilgainiui galime prarasti gyvenimo džiaugsmą, o blogiausiu atveju gali netgi išsivystyti depresija. Kad taip nenutiktų yra būtina skirti laiko tik sau. Tačiau kaip tai padaryti, kai atrodo, kad nei vienas darbas negali palaukti rytojaus? Pasistenkite pasinaudoti mūsų patarimais.

  • Sudarykite dienotvarkę

Darbų ir veiklos planavimas yra pirmasis žingsnis link efektyvaus laiko išnaudojimo. Žmonės, kurie neturi dienotvarkės, daug laiko iššvaisto planuodami darbų eigą paskutinę minutę. Tuo tarpu, jei iš anksto susiplanuosite, kuriuo metu kokios užduotys jūsų laukia, laikas bus išnaudojamas efektyviau ir tikslingiau. Visiškai nereikia sudarinėti dienotvarkės savaitei ar visam mėnesiui, pakanka vakare apgalvoti ir susiplanuoti sekančios dienos veiklas. Tai darydami, stenkitės darbus susidėlioti taip, kad jie būtų baigti kuo anksčiau. Nepamirškite, kad laisvas laikas – taip pat būtina jūsų dienos dalis.

  • Įsigykite mėgstamų užsiėmimų abonementą

Kai neturime pastovaus širdžiai mielo užsiėmimo, atrodo, ir nereikia to laisvalaikio. Norint pakeisti šią situaciją, geriausia yra į savo dienotvarkę įtraukti mėgstamą užsiėmimą. Įsigiję sporto klubo, baseino ar šokių pamokų abonementą žinosite, kad numatytu laiku turite dalyvauti jums mieloje veikloje. Tokių aplinkybių sudarymas „privers“ jus suplanuoti savo darbus taip, kad liktų laiko sau. Tuo labiau, kai įvairių užsiėmimų pasirinkimas tikrai gausus, tiek gyvenamosios vietos, tiek tvarkaraščių atžvilgiu. Pavyzdžiui, šokių pamokos Kaune vyksta rytiniu, dienos, ir net vėlaus vakaro metu.

  • Nebūkite perfekcionistai

Jei turite savybę užsibrėžti grandiozinius tikslus ir bet kokia kaina jų siekti, nenuostabu, kad visiškai neturite laisvo laiko. Negana to, perfekcionistai labai dažnai tampa darboholikais, o darboholizmas su laisvalaikiu yra nesuderinamas. Stengdamiesi atsikratyti šios savybės, pirmiausia turite suprasti, kad „užkariauti pasaulio“ neįmanoma, o  tobulybė neturi ribų, tad jos siekimas yra beprasmiškas savo jėgų, laiko ir energijos eikvojimas.

Pabaigai, trumpas, bet svarbus patarimas norintiems nepasiduoti rutinai – atminkite, kad gyvenimas yra vienas ir nepakartojamas. Jis susideda ne tik iš atliktų darbų, pasiektų tikslų ir aplinkinių įvertinimo, bet ir iš vidinio jausmo, kai tik sau skirtas laikas suteikia atgaivą sielai ir protui.

No Comments

Post a Comment