Articles Tagged with akinių lęšiai

akinių lęšiai

Ploninti akinių lęšiai: ar verta?

akinių lęšiaiIšsirinkti akinių lęšius – nelengva užduotis. Be to, tai svarbiausias etapas, užtikrinantis maksimalų komfortą ir aukščiausią regėjimo kokybę. Primename, kad akinių lęšiai turi būti pasirenkami ir įvertinus žmogaus gyvenimo būdą. Priklausomai nuo konkrečių poreikių, siūlomi progresiniai, fotochrominiai ir kitų tipų lęšiai. Esant rimtesniam regėjimo sutrikimui, dažniausiai pasirenkami ploninti lęšiai – tokie akiniai užtikrina regėjimo kokybę ir leidžia realizuoti pageidaujamo stiliaus sprendimus.

Plonintų lęšių technologija ir šio sprendimo privalumai

Jei lęšių dioptrijos yra gana didelės, įprasti akinių lęšiai yra sunkūs, stori ir keliantys diskomfortą. Tuo tarpu ploninti lęšiai užtikrina geresnį estetinį vaizdą ir garantuoja maksimalų komfortą. Deja, šis sprendimas reikalauja kiek didesnių investicijų. Dėl konkretaus pasirinkimo pasitarkite su optikos salono darbuotojais. Tam tikrais atvejais, jei skiriasi dioptrijos, galima kalbėti apie vieno lęšio ploninimą, t. y. vienas lęšis gali būti keičiamas, o kitas paliekamas toks, koks yra. Tiesa, šis sprendimas taikomas skirtingoms, bet gana artimoms dioptrijoms.

Akinių lęšių ploninimas – puiki išeitis, siekiant suderinti regėjimo korekciją, komfortą ir stilių. Lęšių storį nurodo jų indeksas – kuo šis skaičius didesnis, tuo plonesnis (ir lengvesnis) yra lęšis. Be to, didėjant lęšių refrakcijos indeksui, jie tampa ne tik lengvesni ir plonesni, bet, tuo pačiu, – tvirtesni ir atsparesni aplinkos poveikiui bei braižymuisi. Klientui pageidaujant, tokie akiniai gali turėti ir 100 % apsaugą nuo ultravioletinių saulės spindulių. Šiuolaikinės technologijos užtikrina greitą ir sklandų lęšių ploninimą.

Populiariausi akinių lęšių tipai

Modernios technologijos leidžia realizuoti individualius klientų pageidavimus, todėl šiandien galima įsigyti įvairių tipų akinių lęšius, pritaikytus skirtingai veiklai, pvz., žmonėms, dirbantiems su kompiuteriu, rekomenduojami lęšiai su antirefleksine danga – tai neatspindinčio paviršiaus lęšiai, užtikrinantys geriausias matomumo sąlygas. Dirbant su minėtojo tipo akiniais, akys mažiau pavargsta, o patys lęšiai yra pralaidesni šviesai. Be to, tokie lęšiai yra tvirtesni ir atsparesni braižymuisi. Itin dažnas pasirinkimas – progresiniai lęšiai, užtikrinantys puikią matymo kokybę, nepriklausomai nuo to, kokiu atstumu žiūrite į objektą, t. y. šie lęšiai pritaikyti žiūrėjimui į tolį ir iš arti, pvz., knygos skaitymui. Jie ieškote akinių, kurie užtikrintų tinkamą regėjimo korekciją ir efektyvią apsaugą nuo saulės, siūlomi fotochrominiai akinių lęšiai, kurie reaguoja į UV spindulius ir atitinkamai keičia spalvą. Įprastoje aplinkoje tokie akiniai atrodo kaip tradiciniai korekciniai akiniai (jų stiklai yra skaidrūs), o lauke – kaip saulės akiniai (stiklai patamsėja, jei yra veikiami saulės).