Articles Tagged with akinių rėmeliai

akinių rėmeliai

Akinių rėmeliai ir jų gamybinės medžiagos: ką rinktis?

akinių rėmeliaiAkiniai gerina regėjimą ir padeda pabrėžti individualų žmogaus stilių. Džiugu tai, kad šiandien sparčiai besikeičiantys ir nuolatos atnaujinami akinių modeliai atitiks net ir išrankiausių pirkėjų poreikius. Svarbiausias pasirinkimo kriterijus – akinių rėmeliai, gebantys vizualiai paslėpti veido trūkumus ir pabrėžti natūraliai gražius bruožus. Specialistai teigia, kad itin svarbus kriterijus – rėmelių gamybinės medžiagos.

Akinių rėmeliai ir istorija

Tyrinėjimų šaltiniai rodo, kad senieji Aliaskos gyventojai rėmelius gamindavo iš kaulų, tačiau jau XIII amžiaus Italijoje rėmeliams buvo naudojamos kur kas šiuolaikiškesnės medžiagos, pvz., metalas ar medis. Tiesa, kai kuriais atvejais rėmeliai buvo gaminami ir iš vielos. Šiandien rėmelių gamybai naudojami įvairių kategorijų metalai – priklausomai nuo jo vertės, keičiasi ir pačių akinių kaina, pvz., vienam ar kitam metalui alergiški žmonės negaili didelių investicijų, skirtų aukščiausios kokybės produkcijai. Itin dažnai rėmelių gamybai naudojamas ir plastikas. Pastarasis sprendimas siejamas su mažesnėmis pirkinio kainomis. Tiesa, sparčiai augant ekologiškumo idėjomis, atsiranda ir modernius sprendimus siūlančių gamintojų, t. y. akinių rėmeliai gaminami iš biologiškai skaidžių medžiagų, pvz., kaulo ar medžio.

Populiariausias pasirinkimas – akiniai iš metalo ir plastiko

Konkretaus modelio pasirinkimas – kiekvieno pirkėjo individualus sprendimas, paremtas tiek asmeniniu požiūriu į mus supančią aplinką, tiek estetikos idėjomis. Ir, žinoma, – finansinėmis galimybėmis. Be to, nuo gamybinių medžiagų priklauso ir akinių ilgaamžiškumas, jų susidėvėjimo laikas. Šiuo atveju reikėtų pagalvoti apie tai, ar akiniai bus skirti kasdieniam nešiojimui, ar dėvimi tik tam tikromis progomis.

Populiariausias pirkėjų pasirinkimas – metalo konstrukcijos. Paprastai akinių gamybai naudojamas nerūdijantis plienas, bronza ar titanas. Tiesa, išrankiausiems klientams siūlomi ir sidabro, aukso, platinos, paladžio ar kitų tauriųjų metalų gaminiai. Taupantiems pirkėjams siūlomi plastikinių rėmelių modeliai. Be to, siekiant realizuoti nuolat augančius dizaino reikalavimus, rėmeliai gali būti gaminami ir iš kelių spalvų plastikos sluoksnių. Plastikiniai akiniai yra ne tik pigesnis, bet ir praktiškesnis sprendimas – tokie rėmeliai kur kas rečiau lūžta ir nereikalauja sudėtingos priežiūros. Tiesa, jie nėra atsparūs temperatūros pokyčiams.

Ieškodami konkrečiai jums tinkančių rėmelių, visų pirma turėtumėte racionaliai įvertinti savo veido formą ir pasitarti su kvalifikuotais optikos salonų darbuotojais, kurie rekomenduos jums kelis skirtingo dizaino modelius. Jei vertinate novatoriškas idėjas, siūlome rinktis spalvingus rėmelius, kurie stilistų vertinami išskirtinai palankiai. Jei ieškote akinių kasdienai, rinkitės kiek universalesnius gaminius, derančius prie įvairaus stiliaus aprangos.