Articles Tagged with aktyvus laisvalaikis

Sportas su wakeboards: kas tai ir su kuo tai valgoma?

wakeboards

Į Lietuvą kasmet ateina vis daugiau naujovių, kurios jau patikrintos ir pritapusios kitose šalyse. Kiekvienais metais vis labiau populiarėja ir įvairūs užsiėmimai prie vandens. Pavyzdžiui vandenlentėmis vadinamos wakeborads, kurios užkariauja vis daugiau lietuvių širdžių. Tiems, kurie dar nėra bandę tokios pramogos, verta sužinoti šiek tiek daugiau apie vandelenčių sportą.

Skelbiama, kad ši ekstremali sporto šaka sparčiai populiarėja visame pasaulyje, nors jos atsiradimas siejamas su aštuoniasdešimtojo dešimtmečio pabaiga. Vandenlentės dažnai lyginamos su snieglentėmis ir panašumo, iš tiesų turi. Pirmiausia, dėl savo išvaizdos. Šiandien, sekant vandenlenčių atsiradimo istorija, galima daryti išvadą, kad šis, Lietuvoje sparčiai populiarėjantis sportas gimė iš snieglenčių ir banglenčių sporto ir tarsi pasiskolino šiek tiek iš vienos, šiek tiek iš kitos sporto šakos. Tad tiems, kas mėgsta žiemos protą, tikrai verta išbandyti ir slydimą vandenlente.

Kaip viskas vyksta?

Wakeboards arba vandenlentės yra specialiai šiai sporto šakai sukurtos lentos. Jos naudojamos ant vandens paviršiaus. Sportininkas stovi ant vandenlentės, o specialus kateris arba lynas tempia sportininką, o šio užduotis – išsilaikyti ant vandenlentės. Žinoma, pradedantiesiems ir tai jau yra sudėtinga užduotis, tačiau iš tiesų vandenlentės ypač mėgstamos dėl to, jog įgudę sportininkai su jomis gali išdarinėti įvairiausius triukus. Tam netgi kuriami specialūs parkai vandenyje su kliūtimis, pakilimais ir kitais atributais, reikalingais triukams. Lietuvoje iš viso veikia per 30 vandenlenčių parkų skirtinguose miestuose. Visi jie pritaikyti šiai aktyviai, o tiksliau – ekstremaliai sporto šakai. Šiuo metu vandenlenčių sportas yra įtrauktas į Pasaulio žaidynių programą.

Kuo pasirūpinti?

Norintiems savo kailiu patirti, kas yra wakeboards, pirmiausia, reikėtų sužinoti, ko tokiam sportui reikia. Žinoma, pirmiausia, reikėtų pagalvoti apie profesionalią ir Jums pritaikytą vandenlentę. Jos skirstomos pagal jų dydį, dizainą ir gamintoją. Koks variantas labiausiai tiks Jums, galėtų patarti pardavėjas, tačiau svarbu žinoti, kad tik vandenlentės nepakaks. Taip pat reikėtų pasirūpinti apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip liemenė, specialūs batai, šalmas, pirštinės.

Kaip ir bet kokia sportinė įranga, taip ir vandenlenčių sportui reikalingi daiktai nėra itin pigios prekės, todėl niekada nebandžiusiems, pirmiausia siūloma šį sportą išbandyti specialiai tam pritaikytuose parkuose. Daugelyje j siūloma paslauga pasimėgauti vandenlente kelioms minutėms ir taip savo kailiu patirtį, ką reiškia skrieti vandeniu. O tada jau galėsite patys spręsti, ar jau laikas įsigyti ir asmeninę vandenlentę.

 

baidarių nuoma

Jei sudomino baidarių nuoma

baidarių nuomaPastaraisiais metais Lietuvoje baidarių nuoma itin populiari. Kaip grybai po lietaus dygsta įvairūs nuomos punktai skirtinguose Lietuvos miestuose. Vieni siūlo plaukti per upes, kiti per ežerus, vieni vieną dieną, kiti dvi ar net kelias. Todėl, organizuojant pirmą kartą išvyką su baidarių plaukimu, užgriūna gausu klausimų, kurie tikrai aktualūs.

  1. Kur nuomoti baidares? Jau minėjome, jog baidarių nuoma Lietuvoje tokia populiari, jog jų, ko gero, galima rasti kiekviename mieste. Tačiau baidares reikia rinktis ne ten, kur gyvenate ar Jums atrodo gražesnė reklama, o iš to punkto, kuris yra arčiausi Jūsų norimo maršruto. Nes nuo to priklausys ir baidarių atvežimo kaina. Be to, nuomininkui bus paprasčiau jus pasiekti, jei nutiktų neplanuota situacija.
  1. Kokį maršrutą rinktis? Labai sudėtingas klausimas yra susijęs su maršruto pasirinkimu. Nors dažnai sakoma, kad Lietuva yra miškų kraštas, čia gausu ežerų ir upių. Visos ir visi jie skirtingi ir savotiškai įdomūs. Todėl maršrutų gali būti pačių įvairiausių. Geriausiai rinktis maršrutą pasidomėjus būsimų plaukikų parengtimi. Reikia, kad kelionė ir plaukimas nebūtų per lengvas, tačiau būtų įkandamas. Pasidomėkite, kokiais maršrutais ir kiek kartų yra jau plaukę Jūsų būsimi kompanionai ir kartu nuspręskite, koks maršrutas Jums tinkamiausias. Patarimų sulauksite bet kuriame baidarių nuomos punkte. Iš karto nuspręskite, ar plauksite upe, ar ežeru ir kiek laiko truks Jūsų kelionė.
  1. Kur nakvoti? Dažniausiai kelionių metu, kai organizuojamas plaukimas su baidarėmis, plaukikai, pabaigę maršrutą dar pasilieka pasimėgauti gamtos malonumais. Kur gyventi? Tik Jūs žinote atsakymą į šį klausimą. Daugelyje vietų, kur galima plaukti su baidarėmis, yra įrengtos stovyklavietės. Čia galima pasilikti nakvoti su palapinėmis. Jei toks variantas Jums nepriimtinas ir miegojimas miegmaišyje neatrodo patrauklus, pasidomėkite, ar aplinkui nuomojama kokia sodyba ar pirtis. Greičiausiai, nenusivilsite.
  1. Ką daryti su automobiliu? Kartais žmonės nesupranta, kur reikės dėti automobilį, kol vyksta plaukimas. Tačiau dėl to rūpintis nereikėtų, baidarių nuoma užsiimantys žmonės apie viską pagalvojo. Jie suras vietą Jūsų automobiliui, jį pasaugos, o Jūs, grįžę po plaukimo, rasite savo daiktus ir galėsite įsikurti Jums patogioje vietoje.