Articles Tagged with atostogos

poilsis Maltoje

Jauniems žmonėms patrauklios kelionių kryptys

poilsis MaltojePoilsis Maltoje? O gal Maljorkoje? O gal romantiškas savaitgalis Paryžiuje? Šiandien jauni žmonės gali rinktis iš keliasdešimt patrauklių kelionių krypčių visoje Europoje. Žiemą dominuoja kelionės į šiltus kraštus (jaunuolius domina poilsis Maltoje, Italijoje, Portugalijoje), o vasarą mėgstama nukeliauti į Skandinaviją, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją ir kitur. Čia pristatysime jauniems žmonėms patraukliausias kelionių kryptis Europoje.

 • Prancūzija. Tai mėgstamiausia porelių kelionė. Kelioms dienoms apsistoti Paryžiuje ir romantiškai praleisti savaitgalį – tai spontaniškas ir be galo intymus pasirinkimas tiems, kurie nori sutvirtinti tarpusavio jausmus, pasimėgauti ramybe nuo namų ir patyrinėti šį nuostabų miestą.
 • Italija. Italija – tai Europos kultūros lopšys, viliojantis visus- tiek pašėlusius studentus, tiek rimtesnius jaunuolius, besižavinčius Italijos istorija, Senovės Romos palikimu ar tiesiog tuos, kurie negali savo gyvenimo įsivaizduoti be gardžiosios picos. Italijoje galima tiek ilsėtis smėlėtame žydros jūros paplūdimyje, tiek aktyviai sportuoti Alpėse – rinkitės pagal savo norus.
 • Ispanija. Ispanija yra egzotiška šalis, kurioje kiekvienas jaunuolis atras, ką veikti. Ši šalis garsėja paplūdimio vakarėliais, karštomis naktimis ir pozityvia atmosfera. Nereikia pamiršti ir įspūdingųjų Ispanijos miestų – Barselonos bei Madrido, kurie visados lūžta nuo keliautojų.
 • Kroatija. Tai šalis, kurioje susijungia vidurio Europa su Viduržemio šiluma. Čia rasite ir Vilnių primenantį senamiestį, ir žydrus, akį glostančius jūros horizontus. Tai šalis aktyviems jaunuoliams, kurie vienoje šalyje nori patirti viską – pakopinėti kalvomis, ilsėtis nuostabiuose paplūdimiuose, pašėlti naktiniame didmiestyje ir išbandyti ekstremalias pramogas.
 • Vengrija. Vengrija žavi savo kultūra, Europietiška dvasia ir nuostabiuoju Budapeštu. Vengrijoje yra didžiausias Europos ežeras, o kalbant apie vandenį, čia yra virš 1000 natūralių karštųjų giluminių vandens šaltinių, kurie sujungiami su vandens parkais puikiai atgaivina kiekvieną. Važiuokite čia, jeigu norite šiek tiek ramesnio ir atpalaiduojančio poilsio.
 • Graikija. Graikija visada išliks Europos tėvyne. Čia susiduria Viduržemio karštis su senovės Graikijos palikimu. Graikijoje galėsite aplankyti kelių tūkstančių metų senumo šventyklas ir pasimėgauti nuostabiais šalies paplūdimiais. Nesijaudinkite dėl politinės situacijos šalyje – čia būsite saugūs, tik patarimas – geriau visur atsiskaitykite grynaisiais, kadangi banko kortelių kai kur gali neaptarnauti.

 

 

 

 

 

keliones į egzotines šalis

Studento gidas į egzotines šalis

 keliones į egzotines šalisNet ir studentams atsibosta tos pačios atostogų kelionės į Lietuvos pajūrį ar aplinkines Europos šalis. Nors dažniausiai studentai vasaras ir kitas atostogas praleidžia uždarbiaudami Lietuvoje bei kitose šalyse, yra ir tokių jaunuolių, kurie dirba besimokydami, todėl vasarai susitaupo nemažą sumą pinigų, skirtų kelionėms ir kitoms pramogoms. Tačiau tai nekeičia studento statuso – kiekvienas jaunuolis nori sutaupyti, todėl ieško būdų kuo pigiau pamatyti kuo įspūdingesnę šalį. Štai patarimai apie keliones į egzotines šalis studentams:

 • Jeigu norite apsilankyti ir kuo pigiau praleisti laiką tokiose šalyse kaip Ispanija, Egiptas, Malta, Kipras ar net tolimuosiuose Rytuose, pirmiausiai galite pasinaudoti studento privilegija šiose šalyse pauždarbiauti. Vieni į šį pasiūlymą numos ranka, tačiau juk dirbti nereikės nuolatos – lygiai kaip ir dirbant Lietuvoje, šiose šalyse jūs ne tik nemažai užsidirbsite, bet ir galėsite neblogai „paūžti“ vietiniuose klubuose, paplūdimiuose ir renginiuose.
 • Jeigu esate drąsus ir keliauti norite ne vienas, o su draugu ar drauge, bene taupiausias pasirinkimas – keliauti autostopu. Tai reikalauja pasiruošimo, drąsos ir ištvermės, tačiau sutaupyta pinigų suma džiaugsitės kaip niekad. Autostopu keliaudavo tiek mūsų tėvai, tiek dabar keliauja jauni ir patrakę žmonės, tad šis keliavimo būdas nėra naujiena.
 • Jeigu norite pigios kelionės į egzotines šalis, tačiau bijote keliauti autostopu, galite sutaupyti kitoje srityje. Kiekvienos tolimesnės kelionės išlaidų dydis dažniausiai eina tokia mažėjančia tvarka: kelionės bilietai > nakvynės ir pragyvenimas > pramogos > maistas. Tad jeigu nenorite taupyti kelionės bilietams, tuomet verta sutaupyti nakvynei. O tai visai paprasta.
 • Internete atsiradę dešimtys svetainių, kuriose užsiregistravę nariai labai pigiai pernuomoja savo kambarius turistams, kurie nori pernakvoti pigiai. Tai yra daug kam žinomas puslapis „Airbnb“. O štai kitoje svetainėje – „Couchsurfing“ kitataučiai priima keliautojus į savo namus „ant sofutės“ nemokamai!

Kaip sakoma, “lenk medį, kol jaunas” – taip pat ir kelionėse: kol neapleido jėgos ir esate pilnas nuotykių troškulio, galite šiais pigiais kelionės būdais išnaršyti visą pasaulį!

Kelionė į Turkiją lėktuvu

Svarbi informacija vykstantiems į Turkiją

Kelionė į Turkiją lėktuvuKelionės į Turkiją – labai dažnos ir mėgiamos lietuvių tarpe, tačiau ne visada prieš kelionę apgalvojame svarbius dalykus. Kartais tiesiog netyčia pamirštame vieną ar kitą. Tai labiausiai gresia į Turkiją pirmą kartą gyvenime išsiruošusiems asmenims. Tam, kad netektų verstis per galvą svečioje šalyje ieškant gyvybiškai svarbių išeičių, ar norint būti tikriems, kad tikrai viską, ko reikės, turite su savimi, patariama peržvelgti šį straipsnelį. Surašysime čia bene vienus svarbiausių aspektų, ką reikėtų žinoti, kad kelionė į Turkiją lėktuvu būtų maloni, o svarbiausia atostogos šioje šalyje praeitų sklandžiai.

 1. Svarbiausias dalykas – kelionės dokumentai. Skrendant į Turkiją nepamirškite paso. Žinoma, labai svarbu turėti ir kitus būtinus dokumentus, kurių galiojimas nepasibaigs visos kelionės metu. Tokie dokumentai būtini kelionei yra – pasas, kelionės bilietai, draudimo polisas. Kelionė į Turkiją lėktuvu bus sklandi, jeigu prieš skrydį pasitikrinsite, ar pase yra keli tušti labai. Juose oro uosto darbuotojai žymės reikalingą informaciją. Jei turite pasą, bet jis neturi tuščių lapų – skubėkite pasigaminti naują. Specialiems spaudams reikalingi lapai pase turėtų būti rezervuoti ir atgaliniam bilietui. Prieš tai paminėjome galiojimo terminą. Atminkite, kelionė į Turkiją lėktuvu bus galima tik tada kai pasas galios daugiau negu 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Kiti minėti dokumentai – lėktuvo bilietai yra išduodami avialinijų kompanijų, jų numatytu laiku. Kaip žinia, atsarga gėdos nedaro, todėl visos kelionės metu patariama saugoti dokumentus bei bilietus, maža kas gali nutikti, tad būkite atidūs.
 2. Turkijoje viza nereikalinga. Tiesa, tai galioje tik jei esate turistas. Kitais atvejais, jeigu vykstate į Turkiją dirbti ar kuriam laikui gyventi, studijuoti, kitaip tariant ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį, turite pasirūpinti specialia viza.
 3. Kelionė į Turkiją lėktuvu su vaikais. Kaip ir visose Europos sąjungos šalyje bei Šengeno erdvėje, taip ir vykstant į Turkiją bei kartu pasiimant mažamečius vaikus, reikalingi galiojantys jo tapatybę patvirtinantys dokumentai. Vienas į Turkiją vaikas skristi negali. Jį būtinai turi lydėti pilnametis asmuo, o ir jis savo ruožtu turi turėti vieno iš tėvų ar globėjų raštišką įrodymą – sutikimą, kad vaikas lydimas kito asmens gali kirsti Turkijos sieną.