Articles Tagged with cv kūrimas

CV pavyzdys

CV pavyzdys – gyvenimo aprašymo kūrimo pradžia

CV pavyzdysDarbo paieškos užknisa. Tai stresas ir nežinomybė. Be to niekada nežinai, kaip potencialus darbdavys sureaguos į tavo gyvenimo aprašymą. Gal išmes į šiukšlių dėžę, o gal pasidės ant stalo kaip pavyzdį? Gana svajoti! Pasižiūrėkime į realią situaciją.

Kas antras gyvenimo aprašymas – tragedija

Tiesiog neįmanoma jų skaityti. Viskas taip suvelta, taip neaišku. Kitas momentas – keli puslapiai. Darbdavys turi daugiausiai 30 sekundžių suvokti, kas esi per vienas ir ko nori iš jo, o ne skaityti ilgus puslapius apie įdomią patirtį 17 buvusių darboviečių.

Klaidos žudo…

Gramatinės klaidos yra žudantis faktorius. Įsivaizduokite, kad toks darbuotojas turės rašyti komercinius pasiūlymus, laiškus rimtiems klientams. Ir darys tai su bjauriomis ir žioplomis klaidomis? Na jau ne, tokio darbuotojo niekam nereikia, todėl rašydami savo CV visada 10 kartų jį patikrinkite patys ir 1 kartą duokite patikrinti kažkam kitam.

Nuotraukos taip pat svarbios

Nuotraukos gyvenimo aprašyme parodo, koks būsite darbe. Ne koks būsite per atostogas, vakarėlyje su draugais, bernvakaryje ar mergvakaryje. Pagal tą vienintelę nuotrauką potencialus darbdavys įsivaizduoja jus sėdinčius pas jį biure už stalo ir „kalančius“ pinigus. Jei nuotraukoje esate iki pusės nuogas, tai taip jus ir įsivaizduos biure. Keista fantazija?.. Nieko gero nežada. Tad ir neduokite tam jokio pagrindo – pasirūpinkite kuklia ir dalykiška nuotrauka. Merginoms patartina vengti itin plačių šypesnų ir iškirpčių, provokuojančių rūbų ir dviprasmiškų mimikų. Vaikinams – prasto apsirengimo ir betikslio vaipymosi. Tiesiog kuklus žvilgsnis, klasikiniai rūbai, minimalus makiažas.

Kaip kurti CV?

Yra du būdai: CV pavyzdys arba įvairių straipsnių rekomendacijos, sakančios iš esmės tą patį, bet nieko konkrečiai. Pastarasis metodas gali būti arba laibai sėkmingas, arba visiška tragedija. Viskas priklauso nuo to, kiek informacijos norėsite pateikti ir kaip ją išdėstysite. CV pavyzdys yra konkretesnis būdas. Savo gyvenimo aprašymą sukuriate pagal jau patikrintą ir priimtiną CV pavyzdį, kuris nuolatos testuojamas, tiriamas, kaip darbdaviai reaguoja į informacijos pateikimą. CV kūrimas tada būna gana paprastas ir neskausmingas.

Tiesa, yra ir trečias būdas. Tai profesionalus CV kūrimas. Tai kai jūsų CV kuria profesionalai pagal jūsų pateiktus duomenis. Tai mokama paslauga, tačiau kol kas tai efektyviausias būdas savo gyvenimo aprašymu patraukti dėmesį ir būti pakviestam į pokalbį.