Articles Tagged with fotoaparatai

Kaip turi būti tinkamai prižiūrimi fotoaparato priedai?

fotoaparatų priedai
Photo by 424fotograf on Pexels.com

Rūpintis visada reikia ne tik savimi, bet ir mus supančia aplinka bei turimais daiktais. Laikui bėgant dažnai pastaraisiais apsikrauname ir pamirštame, kad jie ne tik sensta, renka dulkes bet ir jų technologijos kinta. Tad būtina sekti tendencijas ir ieškoti būtų ne tik kaip atnaujinti turimą įrangą, bet ir kaip galime patys patobulėti. Turint tinkamas priemones ir šiek tiek žinių galima tikrai daug pasiekti. Žinoma, niekada nepamaišys ir „užsidegimas“, nuolatinis domėjimasis atitinkama sritimi bei naujienų sekimas. Visa tai galima pritaikyti ir fotografijai.

Daugeliui fotografų yra puikiai pažįstami fotoaparato priedai, kurie yra sutinkami jo fotokuprinėje ar laikomame fotografijos reikmenų stalčiuje.

Akumuliatorius ir krovikliai

Nors ir nedažnai, bet taip jau nutinka, kad fotoaparate esantį akumuliatorių tenka pakeisti nauju. Pagal fotoaparato gamintoją rinkitės ir akumuliatorių, nes labai svarbu technikos suderinamumas, o jį keisdami būtinai išjunkite fotoaparatą.

Labai svarbu jį apsaugoti nuo didelio karščio. Tad turėkite omenį ir dar vieną patarimą, jog reikia būti atsargiems, kai akumuliatorių į rankas imate tuojau pat po naudojimo, nes tuo metu jis dar gali būti pakankamai stipriai įkaitęs. Akumuliatoriaus temperatūra kinta ir jį naudojant. Dėl to norint įkrauti akumuliatorių, kai jo vidaus temperatūra yra pakilusi, gali sutrikti jo veikimas. Vadinasi akumuliatorius gali būti neįkrautas arba įkrautas tik iš dalies. Specialistai pataria tiesiog šiek tiek palaukti, kol akumuliatorius atvės ir tik tada pradėkite įkrovimo procesą

Analogiškos fotoaparato akumuliatoriaus taisyklės galioja ir krovikliams.

Atminties kortelės

Vienas pagrindinių veiksnių, kas gali pakenkti fotoaparato atminties kortelei – tai stiprus magnetinis laukas. Tad visada laikykite kuo toliau tiek visą fotografavimo techniką, tiek ir tą mažytę atminties kortelę nuo įrangos, kuri skleidžia stiprias elektromagnetines bangas arba magnetinius laukus. Yra pastebėta, jog fotografavimo įrangai gali kenkti šalia esantys radijo siųstuvai, kurių statiniai krūviai arba skleidžiami magnetiniai laukai gali sukelti trukdžius ekrane ir pakenkti atminties kortelėje saugomiems duomenims ar gaminio vidinėms grandinėms.

Tinkamai prižiūri fotoaparato priedai tarnaus ilgai ir džiugins savo teikiamais privalumais. O esant poreikiui įsigyti šį tą naujo užsukite https://www.fotopriedai.lt