Articles Tagged with įmonės steigimas

Įmonės steigimas gali būti lengvas ir greitas: kaip?

įmonės steigimasGalvojate įsteigti įmonę, tačiau bijote juridinių procesų, abejojate dėl dokumentų rengimo ar kitų teisinių aspektų. Galime užtikrinti, kad įmonės steigimas gali būti lengvas, greitas ir sklandus procesas, jei bendradarbiausite su šios srities ekspertais, kurie suteiks išsamias konsultacijas jums rūpimais klausimais, padės paruošti dokumentus ir suteiks visapusišką pagalbą probleminėse situacijose.

Efektyvi pagalba naujai steigiamoms įmonėms

Nusprendus steigti įmonę, būtina apsispręsti dėl jos formos. Siūlome susisiekti su ilgametę patirtį turinčiais įmonių steigimo profesionalais, kurie suteiks reikalingos informacijos apie visų steigiamų įmonių rūšių privalumus ir trūkumus, patars dėl tinkamiausio sprendimo jūsų atveju, informuos apie pasirinktos bendrovės valdymo niuansus, apskaitos vedimą, dokumentų rengimą. Visapusiška pagalba klientui suteikiama ir padedant pasirinkti tinkamą įmonės pavadinimą, ruošiant įmonės dokumentus ir tvarkant buhalterinę apskaitą.

Praktika rodo, kad bene daugiausiai klausimų kelia steigimo dokumentų rengimas, t. y. įstatų, steigimo aktų ir sutarčių ruošimas, JAR formų užpildymas ir pan. Profesionali pagalba šioje situacijoje leis efektyviai taupyti jūsų laiką ir sumažins rūpesčių bagažą, be to, jūs būsite tikri, kad parengti dokumentai yra tvarkingi ir nekels papildomų klausimų ateityje. Jei įmonės veikla reikalauja, įmonės steigimo konsultantai parengs visus reikiamus dokumentus, susijusius su įmonės įstatinio kapitalo sumažinimu ir padidinimu, akcijų pirkimu ir pardavimu. Esant poreikiui, įmonių steigimo profesionalai suderins dokumentų projektus su notaru, kliento vardu užsakys pagaminti antspaudus ir spaudus.

Svarbu paminėti, kad daugelis įmonių steigimo konsultantų teikia ir buhalterinės apskaitos paslaugas. Profesionalūs apskaitininkai rūpinasi buhalteriniais darbais, konsultuoja juridiniais klausimais, užtikrina atsiskaitymo darbų tikslumą, apskaičiuoja mokesčius. Jei klientas pageidauja, remdamiesi pateiktais dokumentais, apskaičiuoja kasmėnesines įmokas ir mokesčius valstybės biudžetui, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai.

Ir ne tik naujai įsteigtoms įmonėms

Primename, kad įmonių steigimo konsultantų paslaugos gali būti naudingos ne tik naujai steigiamoms, bet ir savo veiklą sėkmingai vykdančioms įmonėms, kurioms reikalinga pagalba norint pakeisti dokumentus, pasikeitus įmonės registruotiniems duomenims (pvz., bendrovės pavadinimui, adresui, įmonės vadovui, vieninteliam akcininkui ir t. t.), ar tuo atveju, jei bendrovė nori patikėti buhalterinės apskaitos tvarkymą šios srities profesionalams. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, klientams siūlomas kompleksinis paslaugų paketas arba individualiai atliekami darbai.

parduodamos įmonės

Parduodamos įmonės – lengvas kelias pradėti verslą

parduodamos įmonėsNaujo verslo steigimas reikalauja daugybės svarbių žingsnių, nemenkų biurokratinių ir teisinių procesų. Sėkmingo verslo pranašas visų pirma yra gera idėja, o unikalią koncepciją sugalvoti nėra paprasta. Parduodamos įmonės dažnais atvejais daugeliui įsigyjančių tampa puikia proga vystyti pelningą veiklą, ypač tada, kada parduodama įmonė pasižymi unikalia, pelninga veikla, gera idėja, kurios savininkui nepavyko išplėtoti.

Bendrovė UAB “AG apskaita” teikia profesionalias konsultacijas įmonių steigimo, pardavimo bei įsigijimo klausimais. Konsultacijos teikiamos tiek gyvai, tiek elektroniniu paštu bei telefonu. Kokie pagrindiniai įmonės pirkimo žingsniai? Visų pirma sutartu laiku atvykti ir pasirašyti įmonės pirkimo-pardavimo dokumentus. Kitas žingsnis – pasirašytų dokumentų pristatymas notarui bei Registrų centrui. Tai žymiai trumpesnis procesas nei įmonės steigimas, kadangi parduodama įmonė jau turi įstatinį kapitalą. Gavus dokumentus ir įsigijus antspaudą jau galima pradėti veiklą. Internetinėje UAB “AG apskaita” svetainėje http://imoniu-steigimas.eu  galite matyti netrumpą parduodamų įmonių sąrašą. Galbūt tai jūsų naujo verslo pradžia? Čia taip pat pateikiamas išsamus bendrovės teikiamų paslaugų kainynas. Čia nesunkiai rasite informaciją, kiek kainuoja registracijos adreso suteikimas, registravimas PVM mokėtojų registre, įstatinio kapitalo konvertavimas į eurus, įstatinio kapitalo mažinimas ir kitos paslaugos. Parduodamos įmonės gali būti kelias į sėkmingą jūsų verslą, todėl svarbu darbu teisinę dokumentaciją ir visus darbus palikti profesionalams.

Kokie yra jau egzistuojančios įmonės įsigijimo pliusai? Visų pirma, tai puiki proga sutaupyti brangų laiką, kurio, ne paslaptis, reikia labai daug, ruošiant įmonės steigimo dokumentaciją. Taip pat išvengsite daugybės papildomų mokesčių bei laiko gaišaties pas notarus ar Registrų centre. Egzistuojanti įmonė jau turės antspaudą bei registracijos adresą, taigi šiais svarbiais žingsniais taip pat nereikės rūpintis. Dokumentai tokio įmonės pirkimo atveju paruošiami labai greitai, o naują veiklą galima pradėti vykdyti nedelsiant. Rinkoje galima aptikti nemažai pavyzdžių, kai nesėkmingai veikęs verslas suklesti naujų savininkų rankose. Kartais tereikia šviežių idėjų, naujų valdymo formų, kitokio požiūrio į verslumą ir tai, kas sena, tampa nauja. Siūlome pasinagrinėti UAB “AG apskaita” internetinės svetainės skiltį parduodamos įmonės – galbūt čia atrasite naujas savo galimybes.

vadovo atsakomybė

Patarimai jauniesiems vadovams: už ką jie turi būti atsakingi?

vadovo atsakomybėNors jaunas žmogus, siekiantis būti vadovu paprastai pasižymi veržlumu ir dideliu kūrybiškumu, tokie esminiai dalykai kaip laiko planavimas, atlyginimų išmokėjimas savo darbuotojams laiku ir kitokie verslo niuansai negali jokiu būdu būti užmiršti. Visi šie ir dar daugelis kitų aspektų yra vadovo atsakomybė, neatsiejama nuo sėkmingo verslo. Žinoma, verslo skirtingos sritys reikalauja nevienodų atsakomybių, tačiau net ir menkiausio svarbumo darbas būtinai turi būti atsimenamas. Ką reikėtų žinoti jaunam verslininkui, kurio ryžto užtenka tapti vadovu? Pateiksime keletą patarimų.

Kadangi bet kurio verslininko pagrindinis noras yra teigiama veiklos grąža, investicijos bei gera visuomenės reputacija apie įmonę yra siekiamos vykdant įvairius aplinkos tyrimus. Tokios analizės ir tyrimai gali surasti organizacijos stipriąsias, silpnąsias puses bei grėsmes ar galimybes, tykančias aplinkoje. Vadovo atsakomybė – atlikti pačiam arba kam nors kitam pavesti tokių tyrimų darbą. Mažose bendrovėse, kur darbuotojų nėra daug, paprastai vadovas pats ieško ir analizuoja aplinką, o didesnėse įmonėse yra įsteigti atskiri padaliniai, kurie ir prisiima atsakomybę už tyrimus.

Bet kokios organizacijos vadovas turi atsiminti, kad viena svarbiausių (nors ir savaime suprantama) atsakomybių yra patogios darbo vietos, reikalingos įrangos užtikrinimas savo darbuotojams. Įdarbindamas pavaldinį jis privalo supažindinti žmogų su darbo tvarka, darbo vietos ypatumais, išmokyti arba paskirti, kad kažkas kitas pamokytų, kaip elgtis su technika ar kompiuterinėmis programomis. Visi sutarties punktai, įtraukiant ir atlyginimo už darbą klausimą, turi būti inicijuojami, keliami ir derinami vadovo kartu su samdomais darbuotojais.

Dar viena vadovo atsakomybė – ryšių su akcininkais palaikymas, diskutavimas, turtinės ar neturtinės nuosavybės išlaikymas optimaliausiais būdais. Vadovavimo, strategijos, tikslų, plano rengimas, organizacijos vizijos, misijos suformavimas ir panašūs dalykai privalo būti padaryti vadovo arba jo paskirti kažkieno kito atlikimui.

Kiekviena vadovo atsakomybė yra nustatyta akcinių bendrovių istatymuose, Civiliniame kodekse, kituose įstatymuose ir teisės aktuose.

 

 

 

 

 

Company registration in Lithuania

Įmonės registravimas Lietuvoje

Company registration in LithuaniaĮregistruoti įmonę Lietuvoje nėra sudėtinga Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Kokia situacija su užsienyje gyvenančiais žmonėmis? Kaip vyksta įmonės registravimas Lietuvoje (angl. Company registration in Lithuania)?

Įmonės steigimas Lietuvoje vienodas tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams, todėl svarbu žinoti keletą momentų.

  • Įmonės steigimui reikalingas steigėjas arba steigėjo atstovas. Jei užsienyje gyvenantis fizinis arba juridinis asmuo negali atvykti, atstovas paskiriamas Lietuvoje, kuris ir tvarko visus reikalingus dokumentus.
  • Yra dar greitesnis būdas pradėti verslą Lietuvoje – įsigyti jau įsteigtą, bet veiklos nevykdžiusią įmonę.
  • Visi dokumentai, gaunami iš užsienio šalių piliečių turi būti išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti notaro biure.
  • Įmonės registravimas Lietuvoje neįmanomas be notaro. Taip yra todėl, kad ne visų šalių piliečiai turi elektroninį parašą, kuris galiotų ir Lietuvoje. Dėl to kiek didėja steigimo kaina.
  • Populiariausios įmonių formos – UAB ir MB (Mažoji bendrija). UAB reikalingas įstatinis kapitalas 2500 eurų. Daugelyje Europos šalių šis mokestis yra kur kas mažesnis. MB steigimui įstatinis kapitalas nereikalingas.

Užsienio šalių piliečiai turi pateikti steigėjams savo asmeninių dokumentų kopijas ir kitus dokumentus, kuriuos patvirtina notaras. Tai galima padaryti ir siunčiant juos paštu. Tokiu atveju pats steigimo procesas gali užtrukti kiek ilgiau, nei 5 darbo dienas, per kurias paprastai Lietuvoje įkuriama verslo įmonė.

Galimo problemos:

  1. Sąskaita banke. Bankas gali ne iš karto atidaryti sąskaitą užsienio piliečiams ar įmonę, tad reikia tai daryti itin diplomatiškai ir išmanant Lietuvos įstatymus.
  2. Registracijos adresas. Akivaizdu, kad retas iš kitos šalies atvykęs žmogus turi savo NT Lietuvoje. Dėl to naudojamasi Registracijos adreso paslauga, kai patys teisininkai steigėjai suteikia registracijos adresą savose patalpose. Taip greičiau ir patikimiau.
  3. Kalbos ir įstatymų nežinojimas. Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Ji labai sudėtinga, tad išmokti ją yra sunku. Čia padeda vietiniai atstovai, kurie įmonės reikalus tvarko lietuviškai. Galiojančią įmonių registravimo paslaugą (angl. Company registration in Lithuania)
  4. Profesionalių konsultacijų stoka. Nors pats steigimo procesas ir nėra labai sudėtingas, užsieniečiai, norintys įsteigti įmones Lietuvoje, labai daug laiko gaišta informacijos paieškai. Konsultacijos anglų ir rusų kalbomis – labai padeda.

Jei į jus kreipėsi užsienietis su prašymu padėti registruoti įmonę Lietuvoje, geriau patys to nedarykite – palikite šiuos darbus profesionalams.

 

UAB steigimas

UAB steigimas studentams – be 2500 eurų

UAB steigimasUAB steigimasAr studentas gali įkurti savo verslą ir jį sėkmingai vystyti? Visiškai laisvai ir be jokių problemų. Aišku, jei tik spėja tarp mokslų. Paprastai tą pasiekti padeda ištikimi darbuotojai ir tinkamas jų valdymas, kai įmonės vadovas reikalingas tik strateginiams sprendimams ir pavedimams daryti.

UAB steigimas įmanomas visiems studentams, net ir tiems, kurie neturi 2500 eurų įstatiniam kapitalui. Pasižiūrėkime, kaip  visa tai vyksta.

Pasižiūrėkite į šiuolaikinius studentus, o ypač į jų išmaniuosius telefonus. Štai nuo jų ir reiktų pradėti steigti įmonę, net jei kišenėse švilpauja vėjai. Jei planuojate pirkti išmanųjį telefoną, kainuojantį 300-400 eurų, pasvarstykite, ar tikrai verta? Gal geriau įsteigti įmonę? O jei telefoną jau turite, visada galite jį parduoti ir įsigyti paprastesnį už 50 eurų. Naują, tik be galingos kameros, didelio ekrano ir daugybės žaidimų. Kai pradėsite verslą, jiems ir taip laiko nebeliks… Taigi, parduodate savo telefoną už 250 eurų. 50 eurų skiriate naujam telefonui, kuriame nebūtų jokių problemų įdiegti elektroninį parašą. 200 eurų sumokate įmonių steigėjams. UAB steigimas daugiau nekainuoja, jei viskas gerai.

Pamiršome 2500?!. Ne, nepamiršome. Tai milžiniški pinigai, kurie tikrai nesimėto studento kišenėje. Yra būdas, kaip išsiversti ir be jų. Tiksliau, du. Vienas jų – steigti mažąją bendriją, arba steigti normaliai UAB (nereikės sukti galvos dėl ateities, plėtros ir reputacijos). 2500 eurų pasiskolinti iš tų pačių įmonių steigėjų. Aišku, jie norės, kad vėliau su jais pasirašytumėte bent jau metinę buhalterinių paslaugų sutartį, bet čia nedidelė kaina palyginus su tais 2500. Buhalterių paslaugų vis tiek jums prireiks. Kai tik įmonė įsteigiama, banko sąskaita pakeičiama į atsiskaitomąją, tada galite pinigus „nuimti į kasą“ ir grąžinti paskolinusiems. Aišku tada būsite atsakingi už savo kasos apskaitą, į kurią su laiku turėsite įnešti tuos 2500 eurus, arba juos išleisti įmonės turtui įsigyti.

Dar yra galimybė UAB steigti nemokamai. Nemokamai – sūris pelėkautuose? Tik ne šiuo atveju. Niekas nesteigia įmonių už dyką. Tiesiog steigimo kaštus padengia valstybė per Ūkio ministerijos ir ES specialias paramos programas ir fondus. Jie pamoka įmonės steigėjams už paslaugas, taip pat ir už 3 pirmuosius mėnesius atlygina buhalterines paslaugas. Maža to, organizuoja įvairius kursus, kuriuose mokoma valdyti įmonę, tvarkyti visą popierizmą, j vystyti. Labai naudingi kursai.

Kaip matote, UAB steigimas nėra toks jau ir baisus dalykas. Reikia tik idėjos ir šiek tiek pasistengti. Kai įmonė įkurta, liks tik formalumas – valdyti ir plėsti savo verslą, rūpintis darbuotojų paieška ir pardavimais.