Articles Tagged with juosta kasos aparatams

kasos juosta

Svarbus kasos aparato priedas

kasos juostaNusprendę kurti savo verslą, pavyzdžiui, atidaryti jaukią kavinę arba mažą maisto prekių parduotuvę, privalote pagalvoti ne tik apie pagrindinę įrangą, bet ir apie įvairiausias smulkmenas. Juk paprastai be jų sėkminga veikla gali būti apsunkinta. Kasos juosta – vienas būtiniausių kasos aparato papildinių, be kurių negalėsite užtikrinti sėkmingo darbo kasa.

Kasos aparatų ir juostų paskirtis

Be ko nebūtų įmanoma įsivaizduoti legalios šiandieninės prekybos? Žinoma, be kasos aparatų. Šie įrenginiai leidžia išvengti intensyvaus rankinio darbo ir sudėtingų skaičiavimų: kasos aparatai padeda supaprastinti pajamų apskaitą, tikėtina, jog bus padaryta mažiau smulkių korektūros klaidų, be to, pateikiama išsami informacija apie visą jūsų versle vykdomą veiklą. Be to, kasos aparatai naudingi ne tik pardavėjui, bet ir pirkėjams. Išduodamas čekis – tai puiki priemonė kontroliuoti išlaidas, o pasitaikius nemalonioms situacijoms – ir ginti vartotojų teises. Kasos aparatus lengva įsigyti tiek specializuotose parduotuvėse, tiek internetu. Tačiau šie įrenginiai neveiktų be tam tikrų elementų. Juosta kasos aparatams – tai galimybė spausdinti čekius klientams ir ataskaitas užsakant naujas prekes, informacijai gauti. Kaip tik todėl naudinga žinoti ne tik tai, kokia kasos juosta kaina, bet ir kaip jas išsirinkti.

Kasos juostų rūšys

Kasos juostos Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste dažniausiai gaminamos iš terminio popieriaus. Tai pagal specialią technologiją pagamintas itin plonas popierius, ant kurio patogu spausdinti visą išsamią ir aktualią informaciją, kurią paprastai randate ant čekių. Taip pat paprastai siūlomos ir vienasluoksnės arba iš dviejų sluoksnių sudarytos įvairių išmatavimų kasos juostos. Popieriaus storis priklauso ne tik nuo jūsų pačių pageidavimų, bet ir nuo to, kokį juostų popierių rekomenduoja rinktis jūsų įsigyto kasos aparato gamintojai. Kasos juostų popierius ypač svarbus, nes ant nekokybiško popieriaus atspausdinta informacija bus neryški, o tai nebus patogu norint kaupti informaciją.

Svarbu: kam saugoti kasos juostas?

Jei esate atsakingi verslininkai, veikiausiai teko domėtis visais svarbiausiais Valstybinės mokesčių inspekcijos reikalavimais, kurių turite laikytis norėdami vykdyti sėkmingą verslo veiklą. Veikiausiai žinote ir tai, jog tam tikri reikalavimai keliami ir kasos aparatams, ir jiems naudojamoms juostoms. Visų pirma, turite pasirūpinti kontrolinėmis kasos aparato juostomis – aparatu, kuriame nėra šių juostų, dirbti draudžiama, nors esama keletas išimčių, kai naudojama elektroninė kontrolinė juosta (pavyzdžiui, specializuotuose keleivinio transporto tikrinimo aparatuose). Be to, atsakingam asmeniui, pavyzdžiui, parduotuvėje dirbančiai atsakingai vedėjai ar pardavėjai konsultantei, svarbu pasirašyti ant į kasos aparatą įdedamos naujos kontrolinės juostos pradžios. Svarbiausia nurodyti datą, laiką bei kontrolinės kasos juostos numerį. Nutrūkusios kasos juostos taip pat negali būti pašalintos. Privaloma pasirašyti ant jų pabaigos, o nutrūkusias juostas klijuoti griežtai draudžiama. Į kasos aparatą blogai įdėtos kasos juostos užfiksuojamos surašant laisvos formos aktą, bei pasirašant atsakingam asmeniui. Ypač svarbus aspektas – tai kasos juostų archyvavimas. Kasos aparatai, atitinkantys Valstybinės mokesčių inspekcijos patvirtintus Lietuvos Respublikoje reikalaujamus nurodymus, eksploatuojami be vargo. Tačiau būtinas kasos juostų saugojimas. Paprastai lengviausia kasos duomenis kaupti ne ant popierinių kasos juostų, todėl daugelis renkasi elektronines kontrolines kasos juostas. Tokiu atveju svarbūs kasos duomenys saugomi patikimose elektroninėse laikmenose, tad neužima daug papildomos vietos jūsų parduotuvėje. Svarbu ir tai, jog Lietuvoje reglamentuoti teisės aktai numato ir tokio saugojimo laikotarpį – paprastai elektroninės kontrolinės kasos juostos saugomos kiek mažiau nei šešerius metus. Taip elgiamasi neveltui – juk kasos juosta gali būti prilyginama kone svarbiam jūsų verslo padėtį nurodančiam dokumentui.