Articles Tagged with kiemas

Profesionalus tvoros montavimas

 

Tvoros suteikia papildomą saugumą turimam turtui ir ramybę šeimininkams. Tačiau jos pastatymas nėra toks jau paprastas darbas, todėl šią užduotį visai verta patikėti specialistams. Profesionalus tvoros montavimas padės apsaugoti teritoriją ir joje esančias vertybes. Samdant žmones, gerai išmanančius visus montavimo darbų niuansus, pagreitina ir palengvina visą procesą. Pirmiausia ko galima tikėtis, samdant specialistus yra sąmata. Patyrusiems meistrams tai yra įprasta procedūra, kurios metu jie išmatuoja turimą teritoriją ir įvertina visus būtinus atlikti darbus bei reikalingas medžiagas. Šiame etape galiama pasikonsultuoti dėl vartų ar vartelių įrengimo ir nuspręsti dėl geriausių jiems vietų.

Paruošus sąmatą, jos pagrindu yra ruošiamos tvoros sekcijos ir tvirtinimo elementai, tam kad darbai vyktų maksimaliai greitai be nereikalingų stabdymų. Darbai dažniausiai prasideda nuo duobių stulpams kasimo. Neturint specialių įrankių, šis darbas gali užtrukti pakankamai ilgai, tačiau tinkamai pasiruošus ir gerai suprantant visas subtilybes, jis vyksta žymiai greičiau. Svarbiausias dalykas šiame etape yra tinkamų atstumų išlaikymas, nes nuo to priklausys paruoštų segmentų tinkamumas. Pritvirtinus tvoros segmentus prie stulpų ir reikalui esant įrengus vartus ir vartelius darbai yra priduodami šeimininkams. Meistrų brigada susitvarko su tokiais projektais kelis kartus greičiau nei bandant tai padaryti savarankiškai ir neturint ypatingos patirties ar tinkamų žinių.

Kai procesas yra užbaigtas, telieka džiaugtis greitai ir kokybiškai atliktu darbu, kurio rezultatas yra padidėjęs saugumas, daugiau privatumo ir ramesnis gyvenimas. O svarbiausia, kad patiems neteks eikvoti jėgas ir skirti brangų laiką ne pačiam lengviausiam darbui. Be to atliktam profesionaliam tvoros montavimui bus suteikta ir garantija, kuri suteikia Jums teisę kreiptis į paslaugą atlikusią įmonę, jei laikui einant atsirastų kokie nors įtarimai, dėl darbų kokybės.

Ką reikia žinoti, prieš perkant apsaugos kameras?

Vaizdo stebėjimo kamera iš pažiūros – tai nedidelis įrenginys, primontuotas prie pastato sienos ar kito objekto. Tačiau iš tiesų nėra viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti, nes tai, kas matoma išorėje, nėra viskas. Apsaugos kameros gali būti skirtos stebėti vidui, išorei arba išorei ir vidui, taip pat vaizdo kameros perimetro stebėjimui. Dar yra stebėjimo kameros, labiausiai pritaikytos komercinės paskirties, gamybinėms ar kitokio pobūdžio vidaus patalpoms stebėti.

Taip pat jos skiriasi savo komplektacija, parametrais ir galimybėmis, todėl prieš perkant vaizdo stebėjimo kameras, būtina išsiaiškinti poreikius. Lauko stebėjimui skirtos kameros paprastai turi apsaugą nuo lietaus, sniego ir pasižymi itin didelius atsparumu oro sąlygoms.

Tikriausiai tenka matyti socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje pasidalintais vaizdais, nufilmuotais vaizdo stebėjimo kameromis. Tačiau kartais vaizdas būna toks graudus, kad neįmanoma net dienos metu atpažinti nufilmuotus objektus. O ką jau kalbėti apie tokių kamerų efektyvumą nakties metu.

Jeigu nutarėte įsigyti ir sumontuoti apsaugos kameras, tai rinkitės tokius įrenginius, kurie iš tiesų atliktų apsaugos funkciją. Todėl labai svarbu aukšta rezoliucija, leidžianti fiksuoti net smulkias detales bei fiksuoti kokybišką vaizdą bet kokiomis oro sąlygomis ir paros metu. Paprastai aukštos kokybės vaizdo kameros turi automatinį IR jutiklį, kuris aktyvuoja diena/naktis režimą, atitinkamai pagal šviesos lygį.

Jeigu kamera skirta laukui, atkreipkite dėmesį, kokia yra jos darbinė temperatūra bei oro drėgnumas. Taip pat labai svarbu, kad vaizdą galėtumėte stebėti nuotoliniu būdu savo išmaniajame ar kitame įrenginyje, įrašyti vaizdą ir išsaugoti. Yra daugybė reikšmingų parametrų, kuriuos geriausia išsiaiškinti su specialistais, kad apsaugos kamera netaptų tik muliažu, ilgapirščiams baidyti. Priklausomai nuo kameros diapazono ir apimančio kampo, ne mažiau svarbu ją tinkamai sumontuoti.

 

 

 

Poilsio zonos prie namo įrengimas

poilsio zona

Privačių namų ir sodybų savininkai, turintys prie savo namų žemės sklypus neretai juos išnaudoja poilsio zonos įkūrimui. Tai gali būti tiek nedidelė teritorija, tarnaujanti tam tikriems tikslams, arba ganėtinai didelis plotas su visu kompleksu sprendimų, leidžiančių įdomiai leisti laisvalaikį. Poilsio zonos gali būti labai įvairios ir dažniausiai priklauso nuo savininkų gyvenimo būdo, pageidavimų ir žinoma finansinių galimybių. Vieniems poilsis asocijuojasi su įrengtais gultais arba hamakais medžių pavėsyje, kitiems tai vasaros virtuvė su minkštais baldais, kuriuose patogu įsitaisyti, laukiant ant grilio kepamo maisto. Visgi nepriklausomai nuo pageidavimų, dažniausiai poilsio zonoje galime rasti įrengtas įvairias terasas arba pavėsines. Jos gali skirtis, priklausomai nuo to kiek žmonių joje leis laiką ir kokia bus jo tikroji paskirtis.

Nors pagrindinis pavėsinės ar terasos įrengimo tikslas yra sukurti vietą, apsaugotą nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau mūsų klimato sąlygomis, jos neretai apsaugo ir nuo kritulių. Tai gali būti pakankamai paprastas statinys, be sienų, leidžiantis maksimaliai džiaugtis geru oru lauke. Tokiose vietose galima įrengti vietą vakarinėms arbatos ceremonijoms arba maloniems, romantiškiems pasisėdėjimams. Apstačius tokią vietą tinkamais baldais, čia galima rengti šeimyninius pietus arba vakarienes ir priimti draugus. Viena populiariausių tokių vietų įrengimo idėjų – grilio zona. Tai vieta, kur dažnai susirenka ne tik šeima bet ir svečiai, bei leidžia laiką kartu mėgaujantis virš žarijų kepamo maisto skoniu. Tokios vietos įrengimas taip pat priklauso nuo tinkamai parinktų baldų, prie kurių būtų patogu valgyti, tačiau reikalui esant galima būtų nesunkiai patraukti, atlaisvinant vietą šokiams arba žaidimams. Įrenginėjant poilsio zoną, svarbu, kad ji nebūtų per daug perkrauta. Tai vieta, kurioje turėtumėte jaustis laisvai ir džiaugti gyvenimo teikiamais malonumais.