Articles Tagged with kiemo vartai

vartų automatika

Vartų automatika – dar viena kasdienybės palengvinimo galimybė

vartų automatikaKaip namas neįsivaizduojamas be durų, taip bet koks kiemas, nesvarbu taip būtų gyvenamosios vietos ar darbo teritorija, neapsieina be vartų. Ir tai buvo visais laikais: atsitvėrimas vartais tarsi simbolizuoja privatumą nuo smalsuolių akių bei didina apsisaugojimo galimybę nuo pakenkti besikėsinančių. Tiesa, kalbant apie vartus, šių gamybos ir įrengimo atžvilgiu įvyko nemažai pasikeitimų. Vartai skiriasi ne tik medžiaga, iš kurios yra pagaminti (mediena, metalas, plastmasė ir kita) bei forma (tai suteikia galimybę priderinti šiuos prie bendro pastatų stiliaus ir vartai tampa išskirtine atskira eksterjero dalimi), bet ir veikimo būdu (pasikeliantys, slankiojantys ar varstomi) ar automatikos galimybe. Vartų automatika šiandien – jau ne prabanga, bet daugelio kasdienybė.

Vartų automatika – tai pagrindinės vartų funkcijos – atidarymo ir uždarymo – patikėjimas į šiuolaikinių technologijų rankas. Galima pamiršti nuolatinius vaidus, kuriam šį kartą laikas atlikti durininko darbą, su tuo susijusius nemalonumus (lietus, sniegas ar nuo purvinų vartų susitepę rūbai) ir nuolatinį vėlavimą: tereikia spustelėti pultelio mygtuką ar tiesiog pasinaudoti telefonu (šiuolaikinių inforamacinių technologijų dėka vartai gali būti valdomi per atstumą specialia programėle, SMS pranešimu ar skambučiu) ir vartai atsidarys/užsidarys be jokio papildomo vargo.

Vartų automatika gali būti montuojama tiek į naujai statomus, tiek į jau kurį laiką eksploatuojamus vartus. Vartų gamyba užsiimančios įmonės įprastai siūlo ir automatinio vartų atidarinėjimo įrengimo galimybę. Šią sistemą sudaro kelios pagrindinės dalys: pulteliai (vienu pulteliu, naudojant tam tikrą priedą, galima valdyti ir kelis vartus, net jei šie yra skirtingų gamintojų), maitinimo blokas, fotoelementai, pavara, kartais ir švyturėlis (šio paskirtis – įspėti eismo dalyvius apie vartų atidarymą bei uždarymą). Pardavėjų siūlomi pulteliai bei kiti vartų automatikos elementai skiriasi ne tik funkcijų įvairove, bet ir prekiniu ženklu bei kaina. Norėdami, jog šis mechanizmas veiktų be priekaištų, nesiorientuokite į pačią mažiausią kainą bei nesikuklinkite pasiteirauti šį įrenginėsiančios įmonės atstovo, kuris variantas, atsižvelgus jūsų poreikius bei finansines galimybes, bus optimaliausias. Tinkamas pasirinkimas garantuos, jog automatiniai vartai veiks be priekaištų nepriklausomai nuo oro sąlygų bei naudojimo laiko.