Articles Tagged with melanoma

odos vėžio simptomai

Kokie simptomai mus įspėja apie odos vėžį?

odos vėžio simptomaiOdos vėžys – tai liga, kuria kasmet suserga vis daugiau žmonių. Ši vėžio forma pasitaiko dažniausiai, o tai gali lemti įvairūs veiksniai. Specialistai teigia, kad laiku pastebėjus odos vėžį, įmanoma jį išgydyti, todėl kiekvienas žmogus privalo žinoti, kokie yra odos vėžio simptomai.

Odos vėžio simptomai

Odos vėžio simptomai gali padėti tiek patiems žmonėms, tiek daktarams nustatyti ar jie serga šia liga. Žmonės, reguliariai stebėdami savo kūną, odą, gali patys pamatyti tam tikrus pakitimus, kurie pastebėti ankstyvoje stadijoje yra sėkmingai išgydomi. Galimą odos vėžio atsiradimą rodo:

 • Pasikeitusi odos struktūra. Oda tampa gruoblėta, atsiranda kitokių darinių ant kūno;
 • Ant odos atsiranda įvairios dėmės, kurios bėgant laikui plinta, didėja, pasikeičia jų spalva;
 • Odos vėžį gali išduoti atsiradęs kremzlės kietumo odos mazgelis;
 • Atsiradusi opelė su gelsvu šašu;
 • Padidėję limfmazgiai taipogi gali būti vienas iš simptomų, reiškiantis odos vėžį;
 • Išopėjęs odos mazgelis;
 • Ir kita.

Odos vėžio atsiradimo priežastys

Odos vėžys gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Daktarai įspėja žmones kuo įmanoma labiau vengti UV spindulių. UV spinduliai kenkia odai, todėl kiekvienas, kuris daug laiko praleidžia saulėje, privalo temptis nuo saulės apsaugančiu kremu, dėvėti drabužius, stengtis kuo daugiau laiko praleisti pavėsyje.

Apgamai. Apgamus turi kiekvienas žmogus, daugelis jų yra visiškai nepavojingi, tačiau anaiptol tokie gali būti ne visi. Dideli apgamai, kurie nuolatos trinasi į drabužius, kliūna už jų, turi būti patikėti į chirurgų rankas. Kiekvienas žmogus privalo stebėti apgamus, žiūrėti ar jie nesikeičia, ar nekinta jų forma, o geriausia juos išsitirti.

Reikėtų stengti vengti odos vėžio sukėlėjų, tokių kaip intensyvi radiacija, konservantai maiste, asbestas, kancerogeninės medžiagos, parabenai, kurių yra daug kosmetikoje.

Be jokios abejonės, stresas, įtemptas gyvenimo būdas, nemiga ir kiti veiksniai, alinantys kūną, gali turėti įtakos odos vėžio atsiradimui.

Žmogus, vengdamas odos vėžio sukėlėjų tikrai nėra apsaugotas nuo šios ligos. Kartais tai įgimta liga, tačiau kiekvienas, laiku pastebėjęs odos pakitimus ir kreipęsis į gydytoją, gali jos išvengti.

 

Apgamų tyrimas Klaipėdoje

Apgamai: kaip atskirti gerybinius nuo piktybinių?

Apgamų tyrimas KlaipėdojeApgamų atsiradimą ant žmogaus kūno odos gali lemti daug veiksnių- tiek genetika, tiek saulės poveikis. Daugeliui žmonių apgamai yra įgimti, tačiau saulės poveikis juos tik dar labiau išryškina ir susidaro įspūdis, jog anksčiau nematyti apgamai lyg iš niekur nieko „atsirado“ ant odos. Šis procesas gali vykti iki kol žmogui sukanka 30 metų.

Atsirasdami apgamai kartu atsineša ir potencialą tapti piktybiniais odos dariniais. Todėl labai svarbu jų nekasyti, nešioti drabužius, kurie apgamų nedirgintų ir, svarbiausia, saugoti juos nuo neigiamo saulės poveikio. Žinoma, kai kurie nepikybiniai apgamai gali visą gyvenimą žmogui nekelti grėsmės. Nepiktybiniai apgamai atpažįstami iš:

 • Simetriškos formos
 • Lygių kraštų
 • Mažo dydžio
 • Vienodos spalvos

Jeigu apgamas turi galimybę tapti piktybiniu, jį galėtume apibūdinti taip:

 • Su aplink paraudusia oda
 • Netolygios spalvos
 • Nelygiais kraštais
 • Asimetriškas
 • Didesnis nei 6 mm.

Jeigu žmogus turi nemažai įvairių dydžių apgamų ant viso kūno, jam derėtų laikytis atsargumo. Tai reiškia – nepiktnaudžiauti saulės voniomis, soliariumu, stengtis neįdrėksti ar kitaip šiurkščiai nekliudyti apgamo ir t.t. Taip pat visiems, turintiems apgamų reikia kasmet stebėti, ar jie nepasikeitė, nepadidėjo ar nepatamsėjo. Sunerimus dėl kažkurio apgamo ant kūno reikėtų pasikonsultuoti su dermatologu – galbūt apgamui reikalingas tyrimas, kuris nustatytų, ar odos darinys piktybinis, ar dar ne. Apgamų tyrimas Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir kituose didesniuose Lietuvos miestuose atliekamas tiek privačiose, tiek įprastose klinikose. Tad dėl piktybinio odos darinio ištyrimo toli važiuoti tikrai nereikėtų.

Apgamų tyrimas Klaipėdoje ar kituose Lietuvos miestuose – tai efektyviausias būdas išsiaiškinti, ar žmogui yra pavojus susirgti melanoma – pavojingiausia odos vėžio forma. Tad apsidrausti ir išsitirti visada verta.

Daugiau informacijos apie apgamų tyrimas Klaipėdoje skaitykite čia https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/apgamai.