Articles Tagged with metalines tvoros

tvoros

Kada geriausias pasirinkimas – stumdomi vartai?

Gyvenant individualiame name norisi kuo daugiau privatumo ir privačios erdvės. Todėl daugelis žmonių, atsikraustę į nuosavą būstą, pirmiausia ima domėtis, kaip tinkamai apsaugoti ir aptverti savo teritoriją. Tam dažniausiai pasirenkamos medinės ar metalinės tvoros. O pasirūpinus tinkama tvora ir apsauga, imama galvoti apie tai, kokie vartai tiktų prie jūsų tvoros, kiemo eksterjero bei tinkamai atliktų savo funkciją.

Vienas populiariausių pasirinkimų – stumdomi vartai. Tai vartų sistema, kuri gali būti montuojama sklypo tvoros viduje ar išorėje ir veikia stumdomų sistemų pagrindu. Kada geriausiai rinktis būtent tokius vartus?

  • Ieškant originalumo. Nors Lietuvoje nemažai gamintojų, siūlančių ne tik tvorų, bet ir platų vartų pasirinkimą, gyventojai, norintys išsirinkti tikrai dailius vartus, dažniausiai ieško slankiojančių sistemų vartų. Dažniausiai jų pasirinkimas būna gerokai platesnis nei varstomų sistemų, todėl tokie vartai gali būti lengvai priderinami net prie išskirtinio namo ir sodo dizaino.
  • Taupant vietą. Kartais atrodo, kad stumdomi vartai yra itin masyvūs, todėl jiems reikia daug vietos. Taip, jie užima nemažai vietos, tačiau tik tvoros erdvę. Iš tiesų tokio tipo vartai visiškai neatima vietos iš Jūsų sklypo teritorijos. Priešingai nei atveriami vartai, kurie atrodo kiek kompaktiškesni, tačiau visuomet prieš įsigyjant tokio tipo vartus, reikia tinkamai suplanuoti erdvę jų atidarymui.
  • Norintiems saugumo. Dar vienas labai svarbus argumentas, dėl kurio ne tik naujakuriai renkasi tokio tipo vartus, bet ir žmonės, kurie ilgą laiką gyveni su kitokio tipo vartais, po kiek metų ima ir nusprendžia, jog jiems labiau tiks stumdomi vartai. Tai yra saugumo jausmas. Specialistai primena, jog stumdomi vartai užtikrina saugumo jausmą, bes jie yra ne tik sunkesnis, bet ir sandaresni, juos sudėtingiau išlaužti ir pažeisti.
  • Taupantiems žmonėms. Dažnai žmonės, gyvenantys individualiuose namuose ir ieškantys, kas galėtų pasirūpinti jų vartais, mano, jog stumdomi vartai yra brangus pasirinkimas. Taip gali būti, jeigu norėsite, kad vartai veiktų pagal šiuolaikines technologijas ir atstumą, o valdyme norėsite matyti daug funkcijų. Tačiau patikimas vartų gamintojas, toks kaip Moderno.lt savo klientams gali pasiūlyti jų poreikius atitinkantį variantą ir, nustebsite, tačiau dažnu atveju patikimi ir kokybiškai pagaminti stumdomi vartai visgi yra ekonomiškesnis pasirinkimas nei bet koks kitas. 
metalines tvoros

Patarimai: tvoros montavimas ir priežiūra

metalines tvorosJeigu nusprendėte, kad savo teritorijai apjuosti reikia metalines tvoros, metas susipažinti su tuo, kaip ta tvora turėtų būti sumontuojama ir vėliau prižiūrima.

Metalines tvoros privalumai

Pirmiausia – apie tai, kodėl verta turėti būtent metalinę tvorą. Kaip žinia, tvoros gali būti įvairios. Vieni žmonės išvis nenori dėti jokios tvoros, jeigu mano, kad tai sugadins kraštovaizdį. Kiti renkasi tinklinę tvorą, tada per ją kiaurai matosi, o tas sietas vis tiek atlieka teritorijos ribojimo ir apsaugos funkciją. Kiti nori autentiškos arba standartinės medinės tvoros. Na o tie, kam norisi labiausiai apsaugotos teritorijos, ieško metalines tvoros. Galima suprasti, kodėl toks pasirinkimas yra, ir kodėl žmonės nori turėti tokią tvorą. Visų pirma – dėl patikimumo ir saugumo. Nebūtinai visos saugumo priemonės mums ir užtikrina tą saugumą. Galbūt, jeigu kas nors norėtų laužtis į jūsų namus, sugebėtų ir per tas tvoras pereiti (juk net į banko seifus gudrūs vagišiai sugeba įsilaužti). Tačiau gali būti, kad tam tikros saugumo priemonės jums leis arba neleis apsaugoti turtą, o psichologinį komfortą jausite didelį. Eidami tamsią naktį namo per miestą tuščiomis rankomis jaučiamės nesaugūs, atrodo, kiekvienas praeivis jus gali užpulti. Bet jeigu kišenėje spaudžiame savigynai skirtą dujų balionėlį arba rankoje nešamės ilgą metalinį skėtį – tai skirtumas tikrai didelis yra. Vadinasi, mes iškart jaučiamės geriau, mums nebe atrodo, kad yra baisu. Tai ir metalinių tvorų gamyba bei montavimas mums pirmiausiai suteikia saugumo jausmą. Jeigu dėl jo galėsite pradėti ramiau miegoti – tikrai puiku.

Išsirinkite tvorą

Interneto parduotuvės, kurios specializuojasi būtent tvorų gamyboje ir tiekime, bus puiki vieta, norint išsirinkti sau tinkamą tvorą. Apskritai pastaraisiais metais būtent internetinė prekyba kelia vėliavą į viršų ir tampa pačiu populiariausiu dalyku. Tad ir tvoros užsakymas turėtų būti jums paprastas, įprastas ir malonus dalykas. Tai patogu, nes internete galite greitai išsirinkti norimą tvoros dizainą, o paskui sumokėję pinigus laukti, kada bus įvykdytas tvoros pristatymas. Tai sprendimas, tinkantis šiuolaikiniam ir skubančiam šių dienų žmogui, norinčiam kasdien kuo daugiau nuveikti, pasiekti.

Kaip išsirinkti tinkamą tvorą? Ją reikia derinti prie bendro konteksto. Žiūrėkite, kad derėtų metaliniai tvoros vartai ir pati tvora. Taip pat pažiūrėkite, kaip atrodo tvoros kaimynystėje. Jeigu gyvenate etnografiniame kaime, tai vargu, ar taip paprastai pavyks padaryti tokį užsakymą. Galbūt teks prisitaikyti prie vietos taisyklių? Kai kurios vietos yra nacionaliniuose parkuose ir kitose svarbiose saugomose teritorijose. Išsiaiškinkite pas vietos architektą, ar tikrai galite juosti tokią tvorą, kokių tam reikia dokumentų. Taip pat stenkitės jos modelį atitaikyti ir pagal tai, kaip atrodo jūsų namas, kurį ir saugos ši nauja tvora.

Montuokite tvorą

Paprastai tokios tvoros montavimas – didelis iššūkis ne vienam šeimos vyrui. Tačiau šiais laikais jau nebereikia kiekvienam vyrui mokėti visus ūkio darbus. Nes pirmiausia mes esame žmonės, kurie gali vienaip ar kitaip elgtis, tiesiog pagal savo prigimtį ir polinkius. Jeigu vyras nenori užsiimti tvoros montavimu, tai ir nereikia. Juk visada darbus geriau nudirbs profesionalai. Ir tik paskui mums reikės užsiimti tų darbų priežiūra. Tad jeigu pagal instrukcijas nemokate tvoros sumontuoti patys, metas išsikviesti meistrus. O priežiūra bus paprasta. Tereikės prižiūrėti, kad tvora neapaugtų kokiais nors vijokliais ir stengtis ją nuvalyti bent kartą į metus, jeigu ji bus nešvari.