Articles Tagged with mokymai

Vadovo kompetencijos vertinimas – būtinas kiekvienai įmonei

Geras vadovas yra būtinybė kiekvienai įmonei. Dažniausiai labiausiai yra minimi komandos nariai, kadangi jie uoliai kasdien dirba, kad įmonei geriau sektųsi. Tačiau faktas, kad tik geras vadovas, kuris dalina užduotis, atlieka komandos formavimo darbus bei galiausiai kuria tinkamą mikroklimatą yra tas variklis, kuris ir atlieka svarbiausius darbus.

Džiugu, kad yra tokia galimybė kaip lyderystės akademija, kurio tikslas yra padėti įmonei geriau suprasti vadovo kompetencijas ir sužinojus silpnąsias puses, žinoma, bandyti jas pašalinti.

Atliekami specialūs vadovo kompetencijų tyrimai

Žinoma, nusakyti, ar vadovas tikrai yra geras ir gebus valdyti komandą be tyrimų yra sunku. Tiesa, kai visi komandos nariai vieningai tvirtina, kad jų lyderis yra geras ir jis motyvuoja siekti daugiau – galbūt tyrimų net ir nereikia?

Visgi, vis tiek labai siūlomi, kadangi jie gali padėti net ir pačiam vadovui geriau suprasti, kokios yra jo gerosios savybės ir kokius minusus galima šiek tiek tobulinti arba naikinti. Juk ne veltui lyderystės akademija, kaip įrankis, pirmiausia ir yra rekomenduojama pačiam vadovui, o tik paskui pačiai įmonei, kuri siekia, kad ją į priekį vestų patyręs specialistas.

Tyrimų atlikėjų paieškos

Vadovo kompetencijų tyrimas prasideda nuo tinkamos įmonės, kuri teikia šias paslaugas, pasirinkimą. Kadangi šiuo metu komandos formuotojų bei lyderių mokytojų pasiūla yra labai plati – reikia atsakingai ieškoti tų, kurių teikiamos paslaugos tikrai yra geros. Paprasčiausiai kai kurie neturi jokios kompetencijos mokyti kitus, o dažniausiai jų tyrimai apima tik pokalbį su pora komandos narių, kurie išsako savo nuomonę. Tai nėra tikslu.

Vadovo kompetencijų vertinimas reikalauja ne tik žinių, tačiau ir specialios metodikos, kuri padeda išsamiai atlikus tyrimą bei gavus išvadas imtis priemonių, kurios padėtų vadovui panaikinti tuos minusus, kuriuos galbūt įvardijo jo komandos nariai. Norime pabrėžti, kad gera komanda ne tik atlieka tyrimus, tačiau ir pateikia patarimus, kurie gali padėti sutvarkyti tas problemines įmonės vietas, kurios tuo metu atrodo netinkamos.

Taip pat būtina tartis su tais, kurie teikia paslaugas legaliai. Tai yra būtina sąlyga, kuri leis būti ramiu dėl gaunamų paslaugų kokybės.

Atnaujinta virtualaus ugdymo platforma vua-mokykloms.lt

Karantino metu švietimo sistema išgyvena ne pačius geriausius laikus – moksleiviai mokomi tradiciniais mokymo būdais, bet tik nuotoliniu būdu. Tai ne visada įdomu ir patrauklu technologiniame pasaulyje gimusiems ir augantiems vaikams. Lietuvos kultūros taryba parėmė virtualaus ugdymo platformą, kuri leidžia į mokymąsi pasižiūrėti šiek tiek laisviau ir inovatyviau.

Šiuo metu yra jau sukurtas ugdymo turinys – 50 elektroninių pamokų dalykams: dailė (tautiniai raštai, audimo elementai), muzika (lietuvių liaudies instrumentai, dainų šventės tradicijos), lietuvių kalba (tautosaka, sakmės, sutartinės, tarmės), pilietiškumo ugdymas (muziejai, valstybinių švenčių minėjimas ir tradicijos), geografija (Lietuvos regionai, sienos, geologiniai paminklai) ir kita.

Moksleiviai gali registruotis į įvairius vykstančius konkursus ir savo testų rezultatais varžytis su kitais dalyviais. Virtualias pamokas kuria patys mokytojai, todėl tai nėra iš Švietimo Ministerijos „nuleistas“ ugdymo planas. Kiekvienas mokytojas gali nesunkiai sukurti savo pamokas panaudoti vaizdinę ir tekstinę medžiagą, įrašydami pamokas garsu, sukurdami video. Yra galimybė sukurti ir 3D vaizdus, pritaikyti juos Virtualiosios Realybės (VR) akiniams. Tai savotiška interaktyvi prezentacija internete.

„Virtualaus ugdymo platforma yra sukurta mūsų EDU GameGate platformos pagrindu. Virtualias pamokas galima padaryti ir įdomias, ir naudingas. Vaikams nepatinka skaityti popierines knygas, jiems norisi daugiau žaidimo formos mokymų. Ši platforma yra sukurta tam, kad būtų galima ir žaisti, ir mokytis. Manome, kad tai vienas iš efektyviausių būdų išmokti tam tikras mokykloje dėstomas pamokas.“, – sako Saulius Balsys, VUA.lt kūrėjas. Šiuo metu platforma tik pradėta vystyti – laukia dar ne vienas patobulinimas, daugiau turinio.

  1. Balsys: „Kviečiame ir kitas sąjungas, asociacijas ir bendruomenes prisijungti kurti tokį turinį ir talpinti ją platformoje VUA.LT. Trumpas, vaizdo (video) mokymų kursas, savarankiškai sukurti ir patalpinti virtualios realybės užsiėmimus (sukurta per 50 užsiėmimų), kurie naudojami ugdymo metu.“

VUA.lt su laiku gali tapti patogiu nuotolinio mokymosi įrankiu ne tik moksleiviams, bet ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kurios pamažu irgi pratinamos prie nuotolinio mokymosi.

Projektą remia ir finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projektą įgyvendina: VšĮ 3D Vilnius

Nuoroda į projektą: https://vua-mokykloms.lt

 

Kam reikalingi nuotoliniai kursai verslui

virtuali mokymosi aplinkaNuotoliniai kursai nėra jokia naujiena mokymosi įstaigose, tačiau kam jie reikalingi verslui? Šiame straipsnyje pabandysime paanalizuoti kelis pagrindinius nuotolinių kursų naudojimo atvejus būtent privačiose įmonėse, o ne tik universitetuose ar kolegijose.

Virtuali mokymosi aplinka versle

Norint išlikti konkurencingiems rinkoje, reikia nuolatos mokytis ir atnaujinti profesines žinias. Dėl to nuotoliniai kursai versle yra labai svarbūs. Bet kodėl virtualūs, o ne realūs?

Realūs kursai yra brangūs. Reikia samdyti lektorių, derintis prie jo darbo grafiko, nuomoti konferencijų salę, organizuoti darbuotojų atvežimą, maitinimą, ar net nakvynę, jei kursai vyksta keletą dienų. Esant tokiai situacijai, kursai yra intensyvūs. Deja, ne visada tai efektyvu, nes ne visi darbuotojai gali greitai įsisavinti informaciją. Kai kuriems reikia daugiau laiko, o jo paprastai nėra labai daug…

Virtualūs kursai gali būti „lankomi“ iš namų. Taigi darbuotojas, kuris prižiūri sergantį vaiką ar pats suserga, laisvą laiką gali išnaudoti mokymams ir tobulėjimui.

Virtualūs kursai yra sukurti darbuotojams, kurie dirba visame pasaulyje. Į realius kursus darbuotojai iš kitų miestų ar net valstybių turi atvykti tam tikru laiku. Dažniausiai įmonės kursus daro savaitgaliais, tad tai reiškia ne ką kitą, bet prarastą savaitgalį su šeima ar poilsiaujant.

Taip itin svarbūs privalumai, kurie labai padeda verslui tobulinti savo darbuotojus ir kelti jų kvalifikaciją.

Nuotoliniai kursai naujiems darbuotojams

Sudėtinga situacija – kaip apmokyti naujai priimtą darbuotoją, supažindinti su darbo specifika, procesais, produktais ar paslaugomis? Tam paprastai laikomas gana didelis žmogiškųjų išteklių skyrius, kurio darbas yra apmokyti naujus darbuotojus. Tai galima padaryti ir nuotoliniais kursais, kurie pateikia visą esminę informaciją. Tokie kursai itin aktualūs draudimo, bankiniame, finansiniame sektoriuje, taip pat IT, logistikoje ir visur, kur tik reikia greitai perduoti „Know-how“.

Kursai darbuotojais dirbančiais su naujais projektais

Paprasta situacija. Buhalterinė įmonė, turinti filialus didžiuosiuose Lietuvos miestuose nusprendė pakeisti savo buhalterinę programą į kitą. Visi darbuotojai įpratę dirbti senąja, tačiau naujoji dar labai neaiški. Ką daryti? Sprendimas labai paprastas – virtualūs kursai apie naująją buhalterinę ar verslo valdymo sistemą.

Taip galima apmokyti visus darbuotojus arba tam tikras komandas dirbti su naujais projektais, sistemomis ar net klientais.

Naujų produktų ar paslaugų pristatymas

Kiekviena naujai įvedama paslauga gali turėti savo nuotolinį kursą su vaizdine medžiaga, klausimais-atsakymais ir net pažymių rašymu už atliekamus testus kurso pabaigoje. Tai aktualu pardavimų vadybininkams, kurie turi žinoti viską apie tam tikras paslaugas.

Tai tik keletas situacijų, kada nuotoliniai kursai labai padeda darbuotojams taupant laiką sužinoti apie savo įmonės ar partnerių veiklą, produktus ir įsigilinti į naują informaciją.

Egzistuoja keletas labai stiprių virtualios mokymosi aplinkos produktų, kurie yra labai nesunkiai paruošiami mokymosi procesui. Aišku, jie kainuoja dešimtimis kartų mažiau, nei tradicinė mokymo sistema.