Odos vėžys – tai liga, kuria kasmet suserga vis daugiau žmonių. Ši vėžio forma pasitaiko dažniausiai, o tai gali lemti įvairūs veiksniai. Specialistai teigia, kad laiku pastebėjus odos vėžį, įmanoma jį išgydyti, todėl kiekvienas žmogus privalo žinoti, kokie yra odos vėžio simptomai.
Odos vėžio simptomai
Odos vėžio simptomai gali padėti tiek patiems žmonėms, tiek daktarams nustatyti ar jie serga šia liga. Žmonės, reguliariai stebėdami savo kūną, odą, gali patys pamatyti tam tikrus pakitimus, kurie pastebėti ankstyvoje stadijoje yra sėkmingai išgydomi. Galimą odos vėžio atsiradimą rodo:
- Pasikeitusi odos struktūra. Oda tampa gruoblėta, atsiranda kitokių darinių ant kūno;
- Ant odos atsiranda įvairios dėmės, kurios bėgant laikui plinta, didėja, pasikeičia jų spalva;
- Odos vėžį gali išduoti atsiradęs kremzlės kietumo odos mazgelis;
- Atsiradusi opelė su gelsvu šašu;
- Padidėję limfmazgiai taipogi gali būti vienas iš simptomų, reiškiantis odos vėžį;
- Išopėjęs odos mazgelis;
- Ir kita.
Odos vėžio atsiradimo priežastys
Odos vėžys gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Daktarai įspėja žmones kuo įmanoma labiau vengti UV spindulių. UV spinduliai kenkia odai, todėl kiekvienas, kuris daug laiko praleidžia saulėje, privalo temptis nuo saulės apsaugančiu kremu, dėvėti drabužius, stengtis kuo daugiau laiko praleisti pavėsyje.
Apgamai. Apgamus turi kiekvienas žmogus, daugelis jų yra visiškai nepavojingi, tačiau anaiptol tokie gali būti ne visi. Dideli apgamai, kurie nuolatos trinasi į drabužius, kliūna už jų, turi būti patikėti į chirurgų rankas. Kiekvienas žmogus privalo stebėti apgamus, žiūrėti ar jie nesikeičia, ar nekinta jų forma, o geriausia juos išsitirti.
Reikėtų stengti vengti odos vėžio sukėlėjų, tokių kaip intensyvi radiacija, konservantai maiste, asbestas, kancerogeninės medžiagos, parabenai, kurių yra daug kosmetikoje.
Be jokios abejonės, stresas, įtemptas gyvenimo būdas, nemiga ir kiti veiksniai, alinantys kūną, gali turėti įtakos odos vėžio atsiradimui.
Žmogus, vengdamas odos vėžio sukėlėjų tikrai nėra apsaugotas nuo šios ligos. Kartais tai įgimta liga, tačiau kiekvienas, laiku pastebėjęs odos pakitimus ir kreipęsis į gydytoją, gali jos išvengti.