Articles Tagged with personalo atrankos kompanijos

Ką daryti, kad personalo atranka netaptų galvos skausmu?

atranka 

Visose įmonėse, nesvarbu kokia jų veikla, susiduriama su personalo atrankos klausimu. Juk dažniau ar rečiau, bet darbuotojų kaita yra natūralus procesas. Tuo tarpu personalo paieškos ir atranka kartais tampa gan rimta užduotimi įmonės vadovui ar už tai atsakingam darbuotojui. Reikia ne tik nustatyti atrankos kriterijus, dalyvauti susitikimuose, bet ir atsakingai pasirinkti tikrai įmonei tinkantį darbuotoją. Patariame, ką daryti, kad šis procesas netaptų galvos skausmu.

 • Patikėkite tai specialistams

Personalo atrankos paslaugas teikiančios įmonės organizuoja visą personalo  paieškos eigą – nuo skelbimų talpinimo iki tinkamo kandidato pristatymo jums. Kreipiantis į šią įmonę tereikės išsakyti savo pageidavimus, supažindinti su įmonės veikla, atsakyti į kitus aktualius klausimus ir pasirašyti paslaugų teikimo sutartį. Dažniausiai personalo atrankos bendrovės atrenka kelis tinkamiausius kandidatus, o galutinį sprendimą priima  įmonės, kurioje dirbs darbuotojas, vadovas.

 • Tinkamai suformuluokite skelbimą

Skirkite pakankamai dėmesio skelbimui. Jame nurodykite pareigas, reikalavimus, kuriais turi pasižymėti ieškomas darbuotojas. Jei ketinate priimti tik patirties turintį žmogų, būtinai nurodykite tai skelbime. Taip pat būtina nurodyti darbo užmokestį. Rekomenduojama pirmiausia atrinkti tinkamus kandidatus pagal gyvenimo aprašymą, ir tik tuomet juos kviesti į susitikimą.

 • Susitikimai

Gyvi pokalbiai su kandidatais yra informatyviausias atrankos etapas. Sudarykite susitikimų planą. Pasižymėkite svarbiausius klausimus, nuspręskite ar organizuosite antrą atrankos etapą. Jame galite taikyti smulkias praktines užduotis, pagal kurias taip pat įvertinsite kandidatų tinkamumą.

Nepamirškite profesionalių kandidatų pritraukimo būdų. Kuo aukštesnę kvalifikaciją turintys žmonės kreipsis dėl darbo, tuo labiau tikėtina rasti tikrai profesionalų ir atsakingą darbuotoją. Skelbime arba pokalbio metu pristatykite įmonės veiklą bei paminėkite visus privalumus. Taip pat teigiamai nuteikia įmonės kolektyvo žodinis pristatymas, pabrėžiant dirbančių specialistų pliusus.

vadovų atranka

Gerų vadovų atranka – sunkus darbas

vadovų atrankaDažnai galime išgirsti posakį: „nepakeičiamų nėra“, tačiau ar tikrai? Rasti gerą, patikimą ir lojalų darbuotoją yra tikras iššūkis. Galima būtų teigti, kad nepakeičiamų vadovų nėra, tačiau jų paieška tikrai gali užtrukti, ypač šiuolaikinėje rinkoje. Tam, kad vadovų atranka būtų paprastesnė, ne viena įmonė samdosi atitinkamas personalo paieškos kompanijas, kurios greitai suranda tinkamą vadovą ar kitą personalo narį.

Gero vadovo savybės

Vadovo atranka gali užtrukti net kelis mėnesius, kadangi kiekviena įmonė nori gero darbuotojo, dažnai sakoma, kad geriau jokio vadovo, nei blogas.

Geras vadovas privalo būti pavyzdys visiems savo darbuotojams, todėl turi pasižymėti šiomis savybėmis:

 • Žingeidumas;
 • Mokėjimas vadovauti;
 • Profesionalumas;
 • Estetiška išvaizda;
 • Etiškumas;
 • Mokėjimas planuoti;
 • Lyderystė;
 • Sąžiningas;
 • Mokantis išklausyti ir pripažįstantis savo kaltę;

Gerų bruožų niekada nebus per daug, todėl šį sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti.

Vadovų atranka vyksta keliais etapais:

 1. Vadovo paieškos kompanijos pasitaria su įmone, ieškančia vadovo, išklauso jų reikalavimus, pageidavimus bei lūkesčius.
 2. Antras etapas – vadovo paieška. Ši paieška vyksta visais įmanomais komunikacijos būdais: skelbimais, įrašais internete ir kita. Skelbimai yra puikūs tuo, kad ne tik įmonė yra suinteresuoti surasti darbuotoją, tačiau ir patys žmonės yra motyvuoti pakliūti į gerai apmokamą darbo vietą.
 3. Vadovų atranka. Tai trečiasis ir tikriausiai pats svarbiausias etapas. Dažnai jis būna suskaldytas į dar kelis etapus: būsimam darbuotojui yra duodamos užduotys, su juo kalbasi psichologai, bandoma išsiaiškinti, kuris yra geriausias iš geriausių.
 4. Potencialaus darbuotojo supažindinimas su kolektyvu, įmone.

Suradus tinkamą vadovą, su juos pasirašoma darbo sutartis. Dažnai personalo paieškos kompanijos taip pat dalyvauja šiame etape ir užtikriną, kad darbo sąlygos tenkintų tiek darbdavį, tiek ir darbuotoją.