Articles Tagged with pigios durys

durys Vilniuje

Lauko durys Vilniuje ir jų pasirinkimo kriterijai

durys VilniujeLauko durys Vilniuje stebina savo pasiūla. Išraiškingo dizaino gaminiai pritaikomi individualiam interjerui ir eksterjerui. Specialistai primena, kad renkantis duris būtina įvertinti jų funkcionalumą, t. y. lauko durys turi užtikrinti maksimalią saugą, patikimą garso izoliaciją ir aukščiausius šilumos bei komforto rodiklius.

Lauko durų matmenys

Apie lauko duris turėtumėte pagalvoti dar statinio projektavimo pradžioje. Interjero specialistai tvirtina, kad neapgalvotas durų angos dydis yra viena dažniausių ir brangiausiai kainuojančių naujakurių klaidų. Nepamirškite, kad durys Vilniuje ir kituose šalies miestuose paprastai atitinka standartinius išmatavimus, t. y. jei architektai įrengs per aukštą durų angą, jums bus reikalingas viršlangis, jei anga bus plati, reikės galvoti apie durų platinimą arba dviejų dalių duris. Minėtosios detalės ne tik reikalauja gana didelių išlaidų, bet ir keičia bendruosius estetikos principus.

Lauko durų kategorijos

Specialistai tikina – svarbiausias lauko durų atrankos kriterijus yra jų gamybos medžiagos. Skirtingų medžiagų ir gamybos technologijų durys turi savų privalumų ir savų trūkumų. Paprastai išskiriamos penkios durų kategorijos: plastikinės lauko durys, aliumininės lauko durys, plieninės lauko durys, medinės lauko durys ir stiklo pluošto lauko durys.

Ilgą laiką savo populiarumu stebinusios plastiko durys šiandien pasirenkamos gana retai. Viena svarbiausių to priežasčių – sudėtingos eksploatacijos sąlygos, kadangi veikiamos karščio durys riečiasi į vieną pusę, o šalčio – į kitą. Kitaip sakant, būsto šeimininkas patiria nuolatinių rūpesčių duris atrakindamas ir užrakindamas.

Aliumininės lauko durys Vilniuje paprastai naudojamos viešuosiuose pastatuose. Šios durys yra patvarios, tačiau nepasižymi aukštu šilumos koeficientu. Tokios durys yra ilgaamžės ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.

Plieninės lauko durys yra puikus pasirinkimas, ieškantiems saugumo. Minėtosios durys vertinamos dėl universalaus pritaikymo ir plačių dizaino galimybių. Be to, šių durų kaina daugeliui pirkėjų yra priimtina. Vienas svarbiausių minėtųjų durų trūkumų – prasta šilumos izoliacija.

Medinės lauko durys skirtos namų jaukumui ir maksimaliam komfortui. Tokios durys puikiai sulaiko šilumą ir suteikia namams gyvybės. Tiesa, minėtoji medžiaga reikalauja nuolatinės priežiūros, t. y. duris būtina reguliariai impregnuoti ir saugoti nuo techninių pažeidimų.

Vienas moderniausių sprendimų – kompozitinės, stiklo pluošto lauko durys, pritaikytos ekstremalioms lauko sąlygoms. Šios durys išsiskiria itin aukštu šilumos perdavimo koeficientu, atsparumu ir ilgaamžiškumu. Be to, stiklo pluošto durų varčios nebijo drėgmės ir nerūdija, yra atsparios pažeidimams.

Spynos ir rankenos

Paprastai lauko durys derinamos su standartinėmis rankenomis ir spynomis, tačiau pirkėjams suteikiama beveik neribota galimybė rinktis – platus durų priedų asortimentas leis išsirinkti maksimalaus saugumo spynas ir išskirtinio dizaino rankenas.