Articles Tagged with pigmentinės dėmės po nėštumo

Pigmentinės dėmės po nėštumo

Efektyviausi būdai naikinti spuogams, randams ir pigmentinėms dėmėms

Pigmentinės dėmės po nėštumoGraži oda – tai sveika oda. Bene kiekvienas žmogus yra susidūręs su odos problemomis paauglystėje ar studijų laikais, o kartais odos sutrikimai žmogų lydi ir visą gyvenimą. Gera naujiena, kad šiais laikais išrandamos naujos ir pažangios technologijos, kurių pagalba galima išnaikinti tiek spuogus, tiek nepageidaujamas pigmentines dėmes (po nėštumo ir kitokias) ir net įsisenėjusius randus, bjaurojančius odą.

Spuogai yra didelė tema, apie kurią galima prirašyti ir dešimt puslapių informacijos. Spuogų yra ne viena rūšis ir kiekviena jų pasižymi skirtingomis priežastimis bei gydymo būdais. Už spuogų atsiradimą yra atsakingi nelemtieji hormonai ir jų sukeliamas odos riebumo intensyvumas. Spuogams naikinti taikomi skirtingi gydymo būdai – lengviausi atvejai gydomi išorinio veikimo preparatais – kremais, geliais, prausikliais. Kitiems padeda rūgštiniai pilingai, o sunkiausi atvejai gydomi lazerinėmis procedūromis.

Pigmentinės dėmės – tai įdėmaus stebėjimo reikalaujantis odos sutrikimas. Nemažai atvejų rodo, kad ši odos būklė išsivysto dėl saulės poveikio ir padidina potenciją susirgti melanoma. Pigmentinės dėmės po nėštumo ar įgimtos dėmės gydomos keliais metodais: galima vartoti vaistus, atlikti odos šveitimo procedūras, rūgštinio pilingo procedūras, galiausiai gydyti šį odos defektą lazeriu arba impulsine šviesa. Pigmentinės dėmės ne visada pasiduoda gydymui ir net didžiausiomis pastangomis jas vos pavyksta padaryti blankesnes ir mažiau matomas.

Randai dar visai neseniai buvo naikinami itin sunkiai. Tačiau šiandien moderniausiose klinikose jau taikomas randų gydymas frakcijiniu lazeriu. Šiuo būdu randai šalinami neskausmingai, per kelias procedūras vis nuimant po mažytį odos sluoksnį, kuris galiausiai atauga sveikas, kaip ir visa kūno oda. Tai patrauklus būdas naikinti randus, raukšles strijas. Po šių procedūrų nereikia kentėti ilgo ir nemalonaus pooperacinio periodo.

Apibendrinant, šiandien pažangiausias būdas šalinti gilesnius ir sudėtingesnius odos darinius bei defektus yra lazerinės procedūros, tačiau nereikėtų jomis piktnaudžiauti – lengvesniais atvejais visiškai pakanka tam tikrų kremų ar pilingo procedūrų. Geriausią būdą panaikinti nepageidaujamus randus, pigmentines dėmes ar spuogus pasiūlys jūsų dermatologas.